Fotó: MTI
Rendkívüli koncertet ad a magyarországi Edda Művek és a román Holograf rockegyüttes szombaton este a kolozsvári új sportcsarnokban.
2017. október 07., 11:322017. október 07., 11:32
A magyar és román rock két legendás együttesét állítja közös színpadra a Rock határok nélkül mottójú koncert szombaton 19 órától a kolozsvári új sportcsarnokban.
Az eseményre való belépés 17:30-kor kezdődik, a szervezők arra kérik a részvevőket, a korlátozott számú parkolási helyek miatt menjenek gyalog, tömegközlekedéssel vagy taxival. A szervező Backstage Production honlapján közölték, hogy a Party Zone elnevezésű küzdőtérre és a Standard Seat nevű tribünre jegyet váltók külön bejáraton mehetnek be a helyszínre.
A rendezvényre tilos bevinni többek között esernyőt, ételt, italt, üveg műanyag vagy fémtartályokat, fényképezőgépet, gyújtót, önvédelemre alkalmas eszközöket. Ezeket a tárgyakat a bejáratnál elkobozzák, majd ugyanitt igényelhetők vissza, de a szervezők nem vállalnak felelősséget értük.
Kolozsváron több helyszínen – Iulius Mall bevásárolóközpontban, a Humanitas könyvesboltban, a Kolozsvári Állami Magyar Színház jegyirodájában – lehet előzetesen jegyet váltani, illetve a koncert napján 17–19 óra között az új sportcsarnok jegypénztáránál. Az esemény egy Magyarországon és Romániában is működő áruházlánc kolozsvári üzletének 10 éves fennállását ünnepli.
Legendás rockhangok határon innen és túl
Az Edda Művek Magyarország egyik leghíresebb rockegyüttese. A zenekar magva 1973-ban alakult Griff néven, majd 1974-től Edda néven folytatták (ezt tekintjük a zenekar születési évének a „miskolci időszámítás” szerint, valamint ez év szeptemberében lett Pataky Attila az énekes). 1977-ben került a zenekarba Slamovits István, akinek a zenéje meghatározta a zenekar hangzásvilágát. A klasszikus „bakancsos” felállás 1978 szeptemberére állt össze, amikor Zselencz László is a zenekar tagja lett.
1980-tól lett Edda Művek a nevük, és ezt tekintjük a zenekar születési évének „országosan”. A zenekar nevében a művek szó azt szimbolizálja, hogy az együttes Miskolcon, egy tipikus északkelet-magyarországi iparvárosban – az „acélvárosban” – kezdte pályafutását. A Holograf Románia egyik legnépszerűbb rockegyüttese, amely 1978-ban alakult Bukarestben. A zenekar frontembere 1985 óta Dan Bittman. A legnépszerűbb dalaik: Banii vorbesc, Vino, Umbre pe cer, Dincolo de nori, Ţi-am dat un inel, Undeva departe.
Szarvasok küzdelme, azaz harc az elsőbbségért, gyönyörű, izgalmas természeti látványosság – így jellemezhetőek a Romsilva állami erdészet Arad megyei igazgatósága által közzétett képeken látható pillanatok.
Kárpát-medencét bejáró népzenei utazáson vehetnek részt az érdeklődők a héten, amikor is négyállomásos erdélyi koncertkörútra indul Pál István Szalonna és Bandája.
Megérkezett a Rejtő Jenő népszerű regényéből készülő, Piszkos Fred című animáció előzetese.
Japán egyik ikonikus jelképének a csúcsa még mindig hómentes, amire 130 éve nem volt példa.
Szinte észrevétlenül fejlődnek a gyermekek a Kerekítő elnevezésű foglalkozások során, amelyek többek között támogatják a beszéd- és mozgásfejlődés. Szőcs Beatrixszel, a kolozsvári Kerekítő foglalkozásvezetőjével beszélgettünk.
Új epizódokkal jelentkezett október végén a Lélekutakon című népszerű pszichológiai sorozat Bagdy Emőke klinikai szakpszichológus és pszichoterapeuta irányításával.
A Harry Potter-filmekkel világhírűvé vált viadukt felújításán dolgoznak Skóciában.
A rendőrség őrizetbe vette azt a 34 éves férfit, akinek a tízéves gyermeke a napokban 157 kilométeres óránkénti sebességgel száguldozott a közutakon az apja autójával.
Házkutatást tartott csütörtökön az ügyészség egy tisztségéből felfüggesztett ügyvédnő lakásán, aki a gyanú szerint bérgyilkost fogadott a fia haláláért általa felelősnek tartott három személy meggyilkolására.
A közönség szavazatai alapján a Messze van a kicsi falum című nóta érdemelte ki Az év magyarnótája címet a Dankó Rádió által szervezett szavazáson.
szóljon hozzá!