2008. október 15., 00:002008. október 15., 00:00
„Olyan koncertet szeretnék, amilyen még nem volt” – jelentette ki a zeneszerző. Mint mondta, sosem játszott még egyedül, az LGT nélkül ekkora arénában. Presser Gábor először nagy, összefoglaló koncertet tervezett, de aztán a válogatás után 106 dal maradt a dallistán, aminek eljátszásához hat-nyolc óra volna szükséges. „Így kicsit változtatnunk kell a koncepción” – vonta le a tanulságot a zenész, aki filmes elemekkel dúsított előadást tervez, ahol előfordul majd, hogy hatvanan-hetvenen lesznek egyszerre a színpadon. „Nem szeretném a magam ünneplésére kiélezni az előadást, ha jól sikerül a koncert, a közönség úgyis megünnepli a zenét” – fűzte hozzá. Hogy kiket hívott meg, nem árulta el, de azok ott lesznek, akik 2001 óta zenekarát alkotják.
A gyorsan elkészíthető, ízletes ételek között mindenképpen előkelő helyet foglal el Lettország specialitása, a kotletes.
A kincses városi The Office irodaházzal szemben működésbe helyeztek a héten egy különleges, teljesen automatizált ételautomatát, amely nem csupán friss, főtt ételeket kínál, de egy robotkar segítségével másodpercek alatt ki is szolgálja azokat.
Időszakos kiállítás keretében mutatja be a 250 éve született Bolyai Farkas polihisztor tevékenységét a marosvásárhelyi Teleki-Bolyai Könyvtár és a Teleki Téka Alapítvány.
Még a korábbiaknál is gazdagabb programkínálattal készül a Duna Médiaszolgáltató a 11. Duna Napokra, melyet május 30. és június 1. között rendeznek meg Torockón a nemzeti összetartozás napja alkalmából.
Felvette több mint 1,96 millió eurós nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos szelvényének tulajdonosa – közölte kedden a Román Lottótársaság.
A Bilea-tónál mínusz 6,3 Celsius-fokot mértek az elmúlt éjszaka a meteorológusok; ez az elmúlt 46 év május 12-ei dátumain mért értékek negatív rekordja.
Erdei ösvényeken, sziklás helyeken, hegyi patak mentén, kis települések mellett vezet végig az EKE Jókai Mór emlék- és teljesítménytúrájának útvonala, melynek 30 km-es szakaszát a nagy író születésének 200. évfordulója alkalmából mi is megtettük.
Az idő felmelegedésével országszerte egyre több problémát jelentenek a kullancsok. Kiss Melinda marosvásárhelyi bőr- és nemigyógyász a Krónikának arról beszélt, mi a teendő kullancscsípés esetén, mikor kell orvoshoz fordulni.
Az útkarbantartók a sűrű havazás miatt egyelőre leállították a Transzfogarasi út hótalanítását, de a hatóságok biztosították a közvéleményt arról, hogy a hónap végéig megnyitják az utat a forgalomnak.
Könnyed, egészséges, egyszerre csípős és édes Hawaii tradicionális étele, a Huli-huli.