Románia fiataljai vezetik a bizalmi rangsort az EU-ban.
Fotó: Illusztráció: Shutterstock
Egy 2023-as felmérés szerint Románia fiataljai vezetik a bizalmi rangsort az EU-ban.
2025. január 18., 17:182025. január 18., 17:18
Egy 2023-as jelentés szerint az Európai Unió 16 éves és annál idősebb lakosai körében az emberek közötti bizalom átlagos értéke 5,8 volt egy 0-tól 10-ig terjedő skálán. A skála szélső értékei a teljes bizalom hiányától a teljes bizalomig terjedtek.
Az egyes tagállamok között figyelemre méltó különbségek mutatkoztak.
Ezek az adatok rávilágítanak arra, hogy az emberek közötti bizalom szintje erősen függhet az adott ország kulturális, gazdasági és társadalmi környezetétől, viszonyaitól.
Az adatok korosztályonkénti elemzése további érdekes mintákat tárt fel:
Érdekes módon néhány országban a különböző korcsoportok ugyanazt az átlagos bizalmi értéket jelentették, ami arra utalhat, hogy ott a bizalom szintje homogénebb a társadalomban.
A bizalom szintjének alakulása mögött számos tényező állhat.
Ezzel szemben azok az országok, ahol az átlagos bizalmi szint alacsonyabb – például Ciprus vagy Szlovénia –, gyakran küzdenek gazdasági kihívásokkal, politikai instabilitással vagy kulturális különbségekkel, amelyek gátolják a bizalom fejlődését.
A romániai adatok kapcsán az Eurostat nem részletezi a számok mögött álló okokat.
A 2023-as adatok az EU-ban élők közötti bizalom változatos képét festik. Bár az átlagos bizalmi szint 5,8, az országok és korcsoportok közötti eltérések rámutatnak a társadalmi kohézió és a bizalom erősítésének fontosságára. Ezek az eredmények hasznos alapot nyújtanak a döntéshozók számára, hogy célzott intézkedéseket dolgozzanak ki a társadalmi bizalom erősítésére, amely alapvető fontosságú a fenntartható és inkluzív társadalmak kialakításához.
Vannak olyan táborok, ahol az ember már az első pillanattól otthon érzi magát – akár először érkezik, akár visszatérőként lép be a kapun. A kalotaszentkirályi alkotótábor is ilyen hely: barátságok szövődnek, közös élmények és alkotások születnek.
Varga Csaba már a 2-es táborban – újságolta hétfőn a Facebook-oldalán a Hazajáró, amely nyomon követi a nagyváradi hegymászó legújabb expedícióját, amelynek célja a világ második legmagasabb csúcsa, a K2 meghódítása.
Idén nyáron nem kell messzire utazni ahhoz, hogy a gyermekek felfedezzék a történelmi Magyarország csodáit – elég, ha bekapcsolják a Csukás Meserádiót, és elindulnak egy varázslatos utazásra István bácsival, Terkával, Vakkanccsal és a Csoda Meseládikával.
Nemzetközi kutatás keretében vizsgálták, hogy a biológiai sokféleség szempontjából milyen lehetőségeket rejtenek többek között a romániai falvak, valamint azt is, hogy a környező táj hogyan befolyásolja a biológiai sokféleség mintázatait.
A nyári táborozás akkor válik igazán felhőtlen élménnyé, ha biztonságos körülmények között zajlik. A belügyminisztérium néhány hasznos tanácsot fogalmazott meg a szülőknek arra az esetre, ha gyermekük táborba indul.
Megannyi sportcipő jutott el az elmúlt évtizedben az anyaországból határon túli gyermekotthonokba az Egy Vérből Vagyunk Alapítvány jótékonysági futásainak köszönhetően. Gui Angéla szerint azonban ennél sokkal fontosabb, hogy célokat és élményt is vittek.
A nyári hőségben az autók utastere könnyedén szaunává válhat , ami komoly biztonsági kockázatot is jelent, ugyanis ha a belső hőmérséklet meghaladja a 35 Celsius-fokot, annak hatása a sofőrre olyan, mintha 0,05 százalékos véralkoholszinttel vezetne.
Már több, mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet a magyarországi és a határon túli mozikban – újságolták pénteken a film Facebook-oldalán.
Varga Csaba megérkezett a K2 alaptáborába – jelentették be pénteken a Hazajáró Facebook-oldalán.
A székely népviselet napját tartják pénteken, az Ezer Székely Leány Napját megelőző napon: ezen a napon több székelyföldi intézmény, cég dolgozói népviseletben érkeztek. A közösségi médiában számos fotót láthatunk népviseletben pózoló alkalmazottakról.
szóljon hozzá!