Fotó: Barabás Ákos
Megszüntette az eljárást az úgynevezett Kék Bálna-ügyben a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) Brassó megyei ügyosztálya, amely szerint az öngyilkosságot elkövető diákok nem a játék miatt vetettek véget életüknek.
2018. február 04., 17:252018. február 04., 17:25
2018. február 04., 17:292018. február 04., 17:29
Az ügyészek többek között arra a következtetésre jutottak, hogy a Kék Bálna-jelenség indokolatlanul nagy méreteket öltött: mivel a sajtó igyekezett figyelmeztetni a közvéleményt az online térben a fiatalokra leselkedő veszélyekről, a jelenség általános pszichózishoz vezetett a felnőttek körében.
A DIICOT több olyan esetet is kivizsgált, amelyek kapcsán fennállt a gyanú, hogy a játékhoz köthetőek: három kiskorú felakasztotta magát, egy kamaszlány lezuhant a tömbház tetejéről, több gyerek pedig megsebesítette magát, miután a Kék Bálna játékról tájékozódott az interneten.
A nyomozás lezárásáról szóló rendelet megjegyzi, a Blue Whale, azaz Kék Bálna elnevezésű játék 2017-ben kezdett el terjedni az interneten, Oroszországból indult, és főként a szláv, illetve a közép-ázsiai országokban terjedt el. Lényege, hogy mentornak nevezett játékvezető feladatokat ad a többségében tinédzser jelentkezőknek, akiknek ötven szintet kell teljesíteniük. A legutolsó feladat az öngyilkosság.
Időszakos kiállítás keretében mutatja be a 250 éve született Bolyai Farkas polihisztor tevékenységét a marosvásárhelyi Teleki-Bolyai Könyvtár és a Teleki Téka Alapítvány.
Még a korábbiaknál is gazdagabb programkínálattal készül a Duna Médiaszolgáltató a 11. Duna Napokra, melyet május 30. és június 1. között rendeznek meg Torockón a nemzeti összetartozás napja alkalmából.
Felvette több mint 1,96 millió eurós nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos szelvényének tulajdonosa – közölte kedden a Román Lottótársaság.
A Bilea-tónál mínusz 6,3 Celsius-fokot mértek az elmúlt éjszaka a meteorológusok; ez az elmúlt 46 év május 12-ei dátumain mért értékek negatív rekordja.
Erdei ösvényeken, sziklás helyeken, hegyi patak mentén, kis települések mellett vezet végig az EKE Jókai Mór emlék- és teljesítménytúrájának útvonala, melynek 30 km-es szakaszát a nagy író születésének 200. évfordulója alkalmából mi is megtettük.
Az idő felmelegedésével országszerte egyre több problémát jelentenek a kullancsok. Kiss Melinda marosvásárhelyi bőr- és nemigyógyász a Krónikának arról beszélt, mi a teendő kullancscsípés esetén, mikor kell orvoshoz fordulni.
Az útkarbantartók a sűrű havazás miatt egyelőre leállították a Transzfogarasi út hótalanítását, de a hatóságok biztosították a közvéleményt arról, hogy a hónap végéig megnyitják az utat a forgalomnak.
Könnyed, egészséges, egyszerre csípős és édes Hawaii tradicionális étele, a Huli-huli.
Magyar és román nyelvű vezetett sétákkal, gyerektevékenységekkel, lovagi sátorral és középkori játékokkal, színházi és zenei műsorral, a gróf Bánffy Katalinról szóló portréfilmmel és beszélgetéssel várják a látogatókat a bonchidai Bánffy-kastélyban.
Több ezer magyar egyetemista gyűlt össze szerdán reggel a kincses város Főterén, ahol kezdetét vette a Kolozsvári Magyar Diákszövetség (KMDSZ) által 30. alkalommal rendezett diáknapok.
szóljon hozzá!