2010. április 26., 09:222010. április 26., 09:22
Hagyományosan viccmondó versennyel kezdődött el péntek este a hetedik alkalommal megszervezett Erdélyi Humorfesztivál, ahol a közönség soraiból várták a nevettetőket. A hatórásra nyúlt rendezvény lehetőséget adott hét amatőr humorista bemutatkozására, akik 46 versenyző közül a legjobbnak bizonyultak az előválogatáson.
Legtöbben a már klasszikusnak számító stand-up comedyvel jelentkeztek, de akadt olyan döntős is, aki gitárral kísért dalparódiát adott elő. Az idei fődíjat, az RMDSZ által felajánlott 1000 lejt Balla Levente nyerte, a nyereményt Kelemen Hunor kulturális miniszter adta át. A politikus bevallotta, csak egy boríték van nála a pénzzel, de ekkora összegből bármilyen oklevelet vásárolhat magának a nyertes.
A bemutatkozók mellett fellépett szinte a teljes erdélyi humorpaletta: Ősz Ferenc és Holovácsko Zsolt, a tavalyi humorfeszt nyertesei, valamint Felméri Péter, Zsók Levente, a Szomszédnéni Produkciós Iroda és a Székelylend néven elhíresült Open Stage is. Az előadások szünetében karikatúrakiállítások várták a közönséget, Horváth István, Para István és lapunk munkatársa, Könczey Elemér rajzait állították ki.
A tavalyi hibából tanulva a szombati gálaesten nem lépett fel újra a hét versenyző, a közönség rövid filmbejátszásból kapott betekintést a péntek esti produkcióból. A gálaműsor a szervezők előadásával kezdődött, tenyérjóslás után a szomszédnénis Tóth Szabolcs elmesélte az elektromos cigarettával való leszokását a dohányzásról, ami részlegesen sikerült is: még nem szokott le a dohányzásról, de már rászokott az elektromos cigarettára.
Az est egyik sztármeghívottja, Kovács András Péter, a Showder Klub humoristája volt, aki a már bejáratott önironikus módon adta elő a hétköznapok problémáit. Az estet Badár Sándor előadása zárta, aki tizenkét évig volt vasutas, és most saját bevallása szerint abból él, hogy az ott történteket meséli el.
Az elődök példáján sok mindent megvalósított az elmúlt 12 évben a gyergyószentmiklósi Bagossy Brothers Company, játszott már minden színpadon, minden idősávban, most pedig arra próbál rájönni, hogyan válhat „örökzöld” együttessé.
Mesterséges intelligenciával kutatják a Biblia szerzőségét Izraelben, az Ószövetség szövegeinek szerzőit és keletkezési rétegeit – jelentette pénteken a The Times of Israel című angol nyelvű izraeli hírportál.
Az afrikai pörkölt egy gyűjtőfogalom, amely többféle afrikai régióból származó, gazdag, húsos egytálételeket takar – hasonló a magyar pörkölthöz abban, hogy lassan főzik, szaftos, és gyakran tálalják valamilyen körettel.
Államfőként első külföldi látogatására utazott hétfőn Nicușor Dan, aki a BoardingPass információ szerint egy Alenia C-27J Spartan katonai szállító repülőgéppel kelt útra a Bukaresti Kilencek (B9) csúcstalálkozójára.
Mutatjuk, mit tilos szállítani személygépkocsink csomagtartójában, és mit kockáztatnak azok, akik fittyet hánynak a szabályokra.
Egész napos programokkal, koncertekkel és színpadi előadásokkal várja a Kolozs Megyei Ifjúsági Fórum (KIFOR) az érdeklődőket június 1-én a Kolozsvári Majális ingyenes rendezvényére, a Colina Parkba.
Jazzdallamoktól lesz hangos június első hétvégéje Kolozsváron, ugyanis a Hója-erdő melletti Romulus Vuia Néprajzi Park skanzenje ad otthont a Jazz in the Park fesztiválnak.
Újfajta zenei élménnyel készül meglepni székelyföldi közönségét a Bagossy Brothers Company, amely Csillag az égen című műsorával lép színpadra a csíksomlyói Nyeregben. A produkcióról Tatár Attila, a formáció gitárosa, énekese beszélt a Krónikának.
A városi kertészkedést népszerűsítő oktatási és szemléletformáló programot indított a szegedi Csemete Természet- és Környezetvédelmi Egyesület a temesvári Szórvány Alapítvánnyal együttműködve, uniós támogatással.
Feloszlik a Margaret Island, az elmúlt tíz év egyik legnépszerűbb magyar zenekara. A csapat közösségi oldalán jelentette be, hogy október 2-án a Budapest Parkban tartja búcsúkoncertjét.