A harmadik lemez alkotói folyamata a kísérletezésről, új irányok kereséséről is szólt
Fotó: Facebook/Margaret Island
Lemezbemutató konceret ad ma este a kolozsvári Form Space-ben a Junior Artisjus és Fonogram-díjas Margaret Island zenekar. A budapesti formáció a magyar zenei életben ritkán megjelenő akusztikus, folkos popzenét játszik. Füstös Bálint, az együttes gitárosa, alapító tagja a III című albumról, az erdélyi vendégszeretetről, közönségről beszélt a Krónikának.
2018. október 17., 18:002018. október 17., 18:00
2018. október 17., 18:072018. október 17., 18:07
– Három évvel ezelőtt Kolozsváron léptetek fel első alkalommal Erdélyben. Milyen érzéssel tértek vissza?
– Alig várjuk a ma esti koncertet, amely 21 órakor kezdődik a Form Space-ben. Nagyon szép emlékek kötnek Kolozsvárhoz, reméljük, lesz időnk kicsit szétnézni a városban, és felsétálni a Fellegvárba.
– A lemezbemutató turné egyik állomása lesz a kincses város, előtte Marosvásárhelyen is bemutattátok az albumot. Hogyan fogadtak titeket?
– Az erdélyi vendégszeretet legendás, Marosvásárhelyen is nagyon kedvesen fogadtak minket. Jó volt látni, hogy a közönség a régi, közismert dalokon kívül már az új szerzeményeket is velünk együtt énekli.
– Az Egyszer volt című aranylemezt és a Bakancslista nevű albumot követően idén megjelent a III című lemezetek. Milyen szempontok alapján válogattátok ki a dalokat?
– Olyan dalok kerültek a lemezre, amelyek leginkább tükrözik a jelenlegi világnézetünket, valamint azt, hogy milyen érzések kavarognak bennünk. Még mélyebbre ástunk magunkban, mint korábban.
– Műfajban vagy tematikában különböznek az új dalok a tőletek megszokott akusztikus, folkos popzenétől?
– A harmadik lemez alkotói folyamata a kísérletezésről, új irányok kereséséről is szólt. Szétszedtük magunkat, és újra összeraktuk. Így került néhány elektronikusabb dal is az albumba, de persze nem maradtak ki a margaretes akusztikus, folkos zeneművek sem.
– Az elmúlt években több erdélyi fesztiválon is felléptetek, mint a torockói Double Rise, a marosvásárhelyi Vibe. Milyen különbséget véltek felfedezni az erdélyi és magyarországi közönség között?
– Azt szoktuk mondani, hogy Erdélyben valahogy másként csillog a közönség szeme, összetartó, nyitott, közvetlen emberekkel találkozunk itt. Sokszínű közönségünk van, 0-99 éves korig bárki megtalálható a koncertjeinken. Úgy gondoljuk, hogy a Margaret-hallgatók egymásra odafigyelő emberek – ebben nincs különbség.
– A 2014-es megalakulás óta számos külföldi és magyarországi telt házas koncertet adtatok, valamint 2016-ban Fonogram-díjat kaptatok az év felfedezettje kategóriában, idén pedig Junior Artisjus díjjal tüntették ki a zenekart, mely a magyar zenei élet egyik legrangosabb szakmai elismerése. Mi a sikeretek titka?
– Szerencsések vagyunk, hogy azzal foglalkozhatunk, amit a legjobban szeretünk. Mindent megteszünk azért, hogy ezt minél magasabb színvonalon tehessük.
– Milyen terveitek vannak, várható újabb erdélyi koncert?
– Jövő évben megalakulásának ötödik évfordulóját ünnepli a zenekar, ezért sok meglepetéssel készülünk, lesz néhány különlegesebb koncertünk is. Reméljük, hogy Erdélybe is minél többször ellátogathatunk!
Margaret Island
Tagok: Lábas Viki – ének, Füstös Bálint – gitár, Törőcsik Kristóf – basszusgitár. A zenekar állandó közreműködői: Verók Tomi – gitár, Koltay Kurszán – billentyűs hangszerek, Gerendás Dániel – dobok
Egyre több helyen bukkan fel a Bulgáriában megszökött állítólagos fekete párduc: Székelyföldtől a Partiumig szinte nincs olyan közintézmény, állami hivatal, magánvállalat vagy közület, amelyik ne posztolt volna a vadállatot ábrázoló mémet.
Vizuálisan lenyűgöző, az életről és változásról szóló, mélyen szimbolikus történetet mutat be Kolozsváron a Cirque du Soleil. A világhírű kanadai utazócirkusz jövő év áprilisában érkezik a kincses városba OVO című produkciójának újragondolt változatával.
Utcazene-fesztivált tartanak július 11. és 13. között Szatmárnémetiben. A partiumi város egyik legnépszerűbb kulturális eseménye nemcsak zenei csemegékkel, hanem látványos utcai produkciókkal és pezsgő fesztiválhangulattal várja a közönséget.
Vannak olyan táborok, ahol az ember már az első pillanattól otthon érzi magát – akár először érkezik, akár visszatérőként lép be a kapun. A kalotaszentkirályi alkotótábor is ilyen hely: barátságok szövődnek, közös élmények és alkotások születnek.
Varga Csaba már a 2-es táborban – újságolta hétfőn a Facebook-oldalán a Hazajáró, amely nyomon követi a nagyváradi hegymászó legújabb expedícióját, amelynek célja a világ második legmagasabb csúcsa, a K2 meghódítása.
Idén nyáron nem kell messzire utazni ahhoz, hogy a gyermekek felfedezzék a történelmi Magyarország csodáit – elég, ha bekapcsolják a Csukás Meserádiót, és elindulnak egy varázslatos utazásra István bácsival, Terkával, Vakkanccsal és a Csoda Meseládikával.
Nemzetközi kutatás keretében vizsgálták, hogy a biológiai sokféleség szempontjából milyen lehetőségeket rejtenek többek között a romániai falvak, valamint azt is, hogy a környező táj hogyan befolyásolja a biológiai sokféleség mintázatait.
A nyári táborozás akkor válik igazán felhőtlen élménnyé, ha biztonságos körülmények között zajlik. A belügyminisztérium néhány hasznos tanácsot fogalmazott meg a szülőknek arra az esetre, ha gyermekük táborba indul.
Megannyi sportcipő jutott el az elmúlt évtizedben az anyaországból határon túli gyermekotthonokba az Egy Vérből Vagyunk Alapítvány jótékonysági futásainak köszönhetően. Gui Angéla szerint azonban ennél sokkal fontosabb, hogy célokat és élményt is vittek.
A nyári hőségben az autók utastere könnyedén szaunává válhat , ami komoly biztonsági kockázatot is jelent, ugyanis ha a belső hőmérséklet meghaladja a 35 Celsius-fokot, annak hatása a sofőrre olyan, mintha 0,05 százalékos véralkoholszinttel vezetne.
szóljon hozzá!