A harmadik lemez alkotói folyamata a kísérletezésről, új irányok kereséséről is szólt
Fotó: Facebook/Margaret Island
Lemezbemutató konceret ad ma este a kolozsvári Form Space-ben a Junior Artisjus és Fonogram-díjas Margaret Island zenekar. A budapesti formáció a magyar zenei életben ritkán megjelenő akusztikus, folkos popzenét játszik. Füstös Bálint, az együttes gitárosa, alapító tagja a III című albumról, az erdélyi vendégszeretetről, közönségről beszélt a Krónikának.
2018. október 17., 18:002018. október 17., 18:00
2018. október 17., 18:072018. október 17., 18:07
– Három évvel ezelőtt Kolozsváron léptetek fel első alkalommal Erdélyben. Milyen érzéssel tértek vissza?
– Alig várjuk a ma esti koncertet, amely 21 órakor kezdődik a Form Space-ben. Nagyon szép emlékek kötnek Kolozsvárhoz, reméljük, lesz időnk kicsit szétnézni a városban, és felsétálni a Fellegvárba.
– A lemezbemutató turné egyik állomása lesz a kincses város, előtte Marosvásárhelyen is bemutattátok az albumot. Hogyan fogadtak titeket?
– Az erdélyi vendégszeretet legendás, Marosvásárhelyen is nagyon kedvesen fogadtak minket. Jó volt látni, hogy a közönség a régi, közismert dalokon kívül már az új szerzeményeket is velünk együtt énekli.
– Az Egyszer volt című aranylemezt és a Bakancslista nevű albumot követően idén megjelent a III című lemezetek. Milyen szempontok alapján válogattátok ki a dalokat?
– Olyan dalok kerültek a lemezre, amelyek leginkább tükrözik a jelenlegi világnézetünket, valamint azt, hogy milyen érzések kavarognak bennünk. Még mélyebbre ástunk magunkban, mint korábban.
– Műfajban vagy tematikában különböznek az új dalok a tőletek megszokott akusztikus, folkos popzenétől?
– A harmadik lemez alkotói folyamata a kísérletezésről, új irányok kereséséről is szólt. Szétszedtük magunkat, és újra összeraktuk. Így került néhány elektronikusabb dal is az albumba, de persze nem maradtak ki a margaretes akusztikus, folkos zeneművek sem.
– Az elmúlt években több erdélyi fesztiválon is felléptetek, mint a torockói Double Rise, a marosvásárhelyi Vibe. Milyen különbséget véltek felfedezni az erdélyi és magyarországi közönség között?
– Azt szoktuk mondani, hogy Erdélyben valahogy másként csillog a közönség szeme, összetartó, nyitott, közvetlen emberekkel találkozunk itt. Sokszínű közönségünk van, 0-99 éves korig bárki megtalálható a koncertjeinken. Úgy gondoljuk, hogy a Margaret-hallgatók egymásra odafigyelő emberek – ebben nincs különbség.
– A 2014-es megalakulás óta számos külföldi és magyarországi telt házas koncertet adtatok, valamint 2016-ban Fonogram-díjat kaptatok az év felfedezettje kategóriában, idén pedig Junior Artisjus díjjal tüntették ki a zenekart, mely a magyar zenei élet egyik legrangosabb szakmai elismerése. Mi a sikeretek titka?
– Szerencsések vagyunk, hogy azzal foglalkozhatunk, amit a legjobban szeretünk. Mindent megteszünk azért, hogy ezt minél magasabb színvonalon tehessük.
– Milyen terveitek vannak, várható újabb erdélyi koncert?
– Jövő évben megalakulásának ötödik évfordulóját ünnepli a zenekar, ezért sok meglepetéssel készülünk, lesz néhány különlegesebb koncertünk is. Reméljük, hogy Erdélybe is minél többször ellátogathatunk!
Margaret Island
Tagok: Lábas Viki – ének, Füstös Bálint – gitár, Törőcsik Kristóf – basszusgitár. A zenekar állandó közreműködői: Verók Tomi – gitár, Koltay Kurszán – billentyűs hangszerek, Gerendás Dániel – dobok
A rendőrség őrizetbe vette azt a 34 éves férfit, akinek a tízéves gyermeke a napokban 157 kilométeres óránkénti sebességgel száguldozott a közutakon az apja autójával.
Házkutatást tartott csütörtökön az ügyészség egy tisztségéből felfüggesztett ügyvédnő lakásán, aki a gyanú szerint bérgyilkost fogadott a fia haláláért általa felelősnek tartott három személy meggyilkolására.
A közönség szavazatai alapján a Messze van a kicsi falum című nóta érdemelte ki Az év magyarnótája címet a Dankó Rádió által szervezett szavazáson.
Az elmúlt években a mesterséges intelligencia (MI) meghatározó szereplővé vált a technológiai hírekben és iparági előrejelzésekben, és 2025-re még hangsúlyosabbá válik a hatása.
Újabb világrekordot döntött meg Thurzó Zoltán nagyváradi zongoraművész: a 30 másodperc alatt leütött leggyorsabb billentyűjáték csúcsát javította meg 495-ről 500-ra.
Megjelent az Omega életművét átívelő újrakiadás-sorozat következő lemeze, a Trans and Dance. A legendás zenekar eredetileg 1995-ben kiadott, tizennegyedik stúdióalbuma most dupla vinylen, CD-n és a digitális felületeken egyaránt elérhető.
A Szent Anna-tó vízhőmérséklete idén július 15-én kora délután fél méter mélységben elérte a 30,9 Celsius-fokot, mely érték rekord meleget jelent az utóbbi évtizedekre, sőt valószínűleg az elmúlt évszázadokra vonatkozóan – adta hírül a Sapientia EMTE.
Az őszi lombhullás kapcsán a téli álomra húzódó sünök védelmére hívják fel a figyelmet a természetvédők.
Klaus Iohannis államfő hétfőn kihirdette azt a törvényt, amelyik az országos takarítási nappá nyilvánítja minden év szeptemberének harmadik szombatját.
Új helyszínen, számos hagyományos programmal rendezik meg október végén a kalotaszentkirályi csipkebogyó-fesztivált. Vincze Kecskés István szervező a gasztronómiai és kulturális kínálatról, a csipkeízfőző-versenyről beszélt a Krónikának.
szóljon hozzá!