2011. november 24., 08:412011. november 24., 08:41
Hargita Megye Tanácsa november 22-én a megyeháza márványtermében indította el a megyei tanfelügyelőséggel és a Hargita Megyei Ifjúsági és Sportigazgatósággal közösen a programot. Az önkormányzat elsődleges célja, hogy a megyei vezetési feladatok minél szélesebb körben átláthatóvá váljanak, másodlagos célkitűzésük pedig, hogy a fiatalok már diákkorukban megtapasztalják az említett munkakörök nehézségeit.
A programban részt vevő diákok láthatják, hogyan zajlik le egy kampány, egy választás, illetve hogyan valósul meg egy ötlet. „A fiataloké nemcsak a jövő, hanem a jelen is. Minden fiatal számára fontos, hogy milyen környezetben él, milyen utakon jár, milyen iskolában tanul, hogyan szórakozhat. Ausztriában 16 éves korukban már választási joggal rendelkeznek a fiatalok, ma a középiskolásoknak lehet és kell is legyen véleményük. Szeretnénk, ha ők is szót kapnának, és elmondanák saját véleményüket, szeretnénk, ha látnák, hogy nemcsak a pálya szélén lehet fütyülni, hanem be lehet állni játszani is” – mondta Borboly Csaba, a megyei önkormányzat elnöke.
Ladó Tihamér diák azért jelentkezett a megyeitanács-elnöki helyre, mert érdeklődik a politika, a közigazgatás iránt. „Szeretnék indulni, remélem, hogy az iskola is támogat majd. A kampányon még nem gondolkodtam, de remélem, sikeres lesz” – fogalmazott a diák. A megye öt városának (Csíkszereda, Gyergyószentmiklós, Maroshévíz, Székelykeresztúr és Székelyudvarhely) és környékének diáktanácsosai indítanak egy-egy jelöltet a megyeitanács-elnöki szerep betöltésére. Az öt jelölt közül kerül ki majd a diák-megyeitanácselnök, aki a diák-megyeitanácsosokkal közösen átveszi a megye vezetését egy napra.
Időszakos kiállítás keretében mutatja be a 250 éve született Bolyai Farkas polihisztor tevékenységét a marosvásárhelyi Teleki-Bolyai Könyvtár és a Teleki Téka Alapítvány.
Még a korábbiaknál is gazdagabb programkínálattal készül a Duna Médiaszolgáltató a 11. Duna Napokra, melyet május 30. és június 1. között rendeznek meg Torockón a nemzeti összetartozás napja alkalmából.
Felvette több mint 1,96 millió eurós nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos szelvényének tulajdonosa – közölte kedden a Román Lottótársaság.
A Bilea-tónál mínusz 6,3 Celsius-fokot mértek az elmúlt éjszaka a meteorológusok; ez az elmúlt 46 év május 12-ei dátumain mért értékek negatív rekordja.
Erdei ösvényeken, sziklás helyeken, hegyi patak mentén, kis települések mellett vezet végig az EKE Jókai Mór emlék- és teljesítménytúrájának útvonala, melynek 30 km-es szakaszát a nagy író születésének 200. évfordulója alkalmából mi is megtettük.
Az idő felmelegedésével országszerte egyre több problémát jelentenek a kullancsok. Kiss Melinda marosvásárhelyi bőr- és nemigyógyász a Krónikának arról beszélt, mi a teendő kullancscsípés esetén, mikor kell orvoshoz fordulni.
Az útkarbantartók a sűrű havazás miatt egyelőre leállították a Transzfogarasi út hótalanítását, de a hatóságok biztosították a közvéleményt arról, hogy a hónap végéig megnyitják az utat a forgalomnak.
Könnyed, egészséges, egyszerre csípős és édes Hawaii tradicionális étele, a Huli-huli.
Magyar és román nyelvű vezetett sétákkal, gyerektevékenységekkel, lovagi sátorral és középkori játékokkal, színházi és zenei műsorral, a gróf Bánffy Katalinról szóló portréfilmmel és beszélgetéssel várják a látogatókat a bonchidai Bánffy-kastélyban.
Több ezer magyar egyetemista gyűlt össze szerdán reggel a kincses város Főterén, ahol kezdetét vette a Kolozsvári Magyar Diákszövetség (KMDSZ) által 30. alkalommal rendezett diáknapok.