Romániában csak a brassói állatkertben látható az oroszlánfóka
Fotó: Brassói állatkert
A brassói Románia egyetlen állatkertje, ahol oroszlánfókák, fókák és pingvinek élnek. A brassói állatkertben jól érzik magukat a tengeri állatok, ugyanis megfelelő körülményeket teremtettek számukra.
2025. január 29., 21:562025. január 29., 21:56
2025. január 29., 22:002025. január 29., 22:00
A brassói állatkert látogatói – Romániában először – oroszlánfókákat is láthatnak.
A három különleges tengeri állatfaj képviselői, amelyek videókon is megcsodálhatók: a kaliforniai oroszlánfókák (Zalophus californianus), fókák (Phoca vitulina) és Humboldt-pingvinek (Spheniscus humboldti) sok látogatót vonzanak.
Az 1960-ban létesült brassói állatkert sokakat vonz, hiszen tájainkon nagyon különlegesnek számító állatoknak is otthont ad
Fotó: Brassói állatkert
Humboldt-pingvinek (Spheniscus humboldti) is élnek a brassói állatkertben
Fotó: Brassói állatkert
Az állatok nagyon barátságosak és sok halat esznek. Roger Rois, a brassói állatkert gondozója a digi24 hírportálnak elmondta, a tengeri állatok két halfajjal táplálkoznak, főleg heringgel és makrélával. Összesen 40 kilónyit fogyasztanak el naponta, három étkezésre elosztva.
Alin Pânzaru, a brassói állatkert igazgatója elmondta, a fókák félénkebbek és érzékenyebbek, mint az oroszlánfókák. „Egyelőre az alkalmazkodás időszakában vagyunk. A tengeri állatoknak nálunk nagyobb helyük van, mint más európai állatkertekben, az állatok számához képest. A beruházás összesen 23 millió lejbe került, és az elkövetkező időszakban további 15 pingvint hozunk Franciaországból és Németországból” – mondta az igazgató.
A felnőttek 20 lejért, a 6 éven felüli kiskorúak 10 lejes belépővel, a kisebbek ingyen látogathatják meg az állatkertet. Az állatkert 2023 októberétől az Európai Állatkertek Szövetségének tagja.
A brassói állatkertben élő fókák játékosak, de félénkek is
Fotó: Brassói állatkert
A brassói állatkert 1960-ban létesült a Keresztényhavas északkeleti nyúlványai által körülzárt völgyben. A 2010-es években széleskörű felújításon esett át. Területe 10 hektár, és évi 270 000 látogatója van.
Románia egyetlen állatkertjében csodálhatják meg a látogatók a kihalófélben lévő vörös pandát.
Mobilkommunikáció zavarására alkalmas jelblokkolót használt a vizsgákon Romániában a jászvásári állatorvosi egyetem egyik oktatója a puskázás megakadályozására, de kitudódott, és fegyelmi eljárás indult ellene.
Balesetben meghalt Felix Baumgartner csütörtökön, az 56 éves osztrák extrémsportoló motoros siklóernyőjével zuhant le a kelet-olaszországi Porto Sant'Elpidióban – erősítette meg az olasz tűzoltóság.
A közösségi médiában terjedt el egy klip, amely szerint sokak számára csak álomnak beillő összegű havi jövedelemről számol be egy Romániában dolgozó indiai futár.
A balesetek megelőzése érdekében a nyári időszakban román rendőrök is részt vesznek a magyar közutak közlekedésrendészeti ellenőrzésében – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Szolgálata szerdán a Police.hu oldalon.
Karszalagok kiváltva, applikáció letöltve, busz- és vonatjegyek megvásárolva – szerdán kezdetét vette az Electric Castle. A július 21-ig, vasárnapig tartó fesztivál idei kiadása is az elektronikus zene legismertebb előadóit hozza el Bonchidára.
Hét napon át, július 20−26. között hét Beszterce-Naszód megyei településre látogat el az Ifjúsági Karaván, amelyet néhány évnyi szünet után idén ismét megszervez a besztercei MADISZ – mondta a Kolozsvári Rádiónak Zoltán-Sipos Tímea, a szervezet elnöke.
Fapados repülőjárattal utazott hétfő este Nicușor Dan államfő Milánóba a lányával, az egyik utas által a repülőgépről közzétett képek tanúsága szerint. Az elnök sajtóhírek szerint várhatóan szerdán tér vissza az országba.
Pályi Gyula modenai professzor, az Olasz Nemzeti Tudományos Akadémia tagja a torinói lepel kutatásának újdonságairól számolt be – írta a Vatican News magyar nyelvű honlapja.
Az Olasz Posta (Poste Italiane) bejelentette, hogy több száz, a pápának címzett levél érkezik a fiumicinói válogatóközpontba. Megválasztása óta folyamatos ez az arány.
A szentjánosbogarak populációi világszerte jelentős csökkenést mutatnak, és Erdély, mint Európa egyik természeti sokszínűségben gazdag régiója, szintén érintett ebben a globális trendben – hívta fel a figyelmet László Zoltán biológus.
szóljon hozzá!