A kolozsvári szaxofonos az évek során egyre nagyobb rendezvényeken nyújtott látványos produkciót
Fotó: Facebook/Wonderland Cluj Resort
Nagy utat tett meg az utcazenéléstől Kolozsvár egyik legnagyobb rendezvényszervezői cégének megalapításáig Miklós Roland. A partiumi származású, kincses városban élő fiatal szaxofonos a karantén idején született esküvőszervezői könyvéről, előadásmódjának népszerűségéről, várható fellépéseiről és feldolgozásairól beszélt a Krónikának.
2024. január 21., 09:182024. január 21., 09:18
2025. május 22., 11:262025. május 22., 11:26
– Még a koronavírus-járvány előtti években bejárta szaxofonszólamod a kincses város központi tereit. Hogyan próbáltál produktív maradni a karantén és a korlátozások idején? Aztán mennyire volt nehéz visszatérni az utcára, rendezvénytermekbe?
– A karantén ideje alatt igazából anyagi szempontból nem lehettem produktív, mivel nem volt lehetőség a zenélésre, viszont nem akartam elfecsérelni az időmet, ezért úgy döntöttem, hogy írok egy könyvet, amely segít a fiatal pároknak esküvőjük megszervezésében. Később ezt a kötetet alapul véve adtuk ki az O nuntă memorabilă (Egy emlékezetes esküvő) című menyasszonyi naplót, amely számos hasznos információt nyújt az esküvőszervezésről, emellett mindent le lehet jegyezni benne, ami a nagy nappal kapcsolatos. Karantén után legelőször az utcán zenéltem, mert egy ideig még nem lehetett eseményeket tartani, majd lassacskán elkezdtem újra rendezvényekre járni, előbb kisebbekre, majd egyre nagyobbakra.
Miklós Roland közösségi oldalain követhetőek soron következő fellépései
Fotó: Facebook/Wonderland Cluj Resort
– Az elmúlt időszakban számos, több száz fős eseményen léptél fel. Az utcazenélésnek köszönhetően váltál ismertebbé, népszerűbbé?
– Természetesen. A lehető legjobb marketing volt az utcazene. Sok ezer ember látott élőben zenélni, közülük néhánynak következett az esküvője, születésnapja, egyéb esemény az életében, és az utcazenélés közben kérték el a névjegykártyámat, majd hívtak meg rendezvényükre zenélni.
– Korábban úgy fogalmaztál, valamilyen szinten szabadabbnak érzed magad, amikor az utcán zenélsz, mert nem színpadon állsz, valamint nincsenek kötelezettségeid az időtartamot és a dalok műfaját illetően. Jelenleg az utcát vagy a rendezvénytermet érzed hozzád közelebb állónak? Hol tudsz leginkább zeneileg megnyilvánulni?
– Az emberek most már az általam játszott dalokért, valamint az előadásmódomért hívnak, nem azért, mert szeretnének egy bizonyos stílust szaxofonnal. Ilyen szempontból teljesen mindegy, hogy utcán zenélek vagy rendezvényen.
A fiatal zenész továbbra is szeretné népszerűsíteni az utcazenélést
Fotó: Facebook/Miklós Roland
– Szintén néhány évvel ezelőtt az utcazenélés erdélyi városokban, valamint külföldön való népszerűsítését tűzted ki célul. Ez még mindig a terveid között szerepel, vagy most már inkább a helyi fellépésekre koncentrálsz?
– Persze, minden évben megyek több városba is zenélni. 2023-ban voltam például Segesváron és Brassóban, ahol az emberek ugyanolyan jókedvvel és melegséggel fogadnak, mint Kolozsváron.
– A YouTube-on több videókliped is megtalálható. Készül a közeljövőben más feldolgozás is?
– Sajnos a YouTube-csatornámat egy ideje nem frissítettem, mivel nagyon elfoglalt vagyok a rendezvényekkel s a vállalkozásommal. Utcazenéből Kolozsvár egyik legnagyobb, rendezvényekkel foglalkozó cégét építettem fel, Event Master a neve, és 16 különböző szolgáltatást kínál. Egy fiatal, életkedvvel és ambícióval teli csapatunk van, évente 300-500 rendezvényt tudunk lefedni, mindezek koordinálása, logisztikája, reklámja és adminisztrációja nagyon sok energiát és időt vesz igénybe. Ettől függetlenül, kitűztem célul évi 10 videó feltöltését a YouTube-csatornámra.
" width="560" height="314" allowfullscreen="allowfullscreen">
– Idén hol találkozhatnak veled az erdélyi szaxofonrajongók?
– Közösségi oldalaimon bármikor megtalálhatnak és értesülhetnek a fellépéseimről: roland_sax_cluj néven elérhető vagyok TikTokon, Instagramon és Facebookon. Személyesen valószínűleg a legtöbb rajongóval a rendezvényeken fogunk találkozni, viszont az utcazenét sem fogom hanyagolni.
Mobilkommunikáció zavarására alkalmas jelblokkolót használt a vizsgákon Romániában a jászvásári állatorvosi egyetem egyik oktatója a puskázás megakadályozására, de kitudódott, és fegyelmi eljárás indult ellene.
Balesetben meghalt Felix Baumgartner csütörtökön, az 56 éves osztrák extrémsportoló motoros siklóernyőjével zuhant le a kelet-olaszországi Porto Sant'Elpidióban – erősítette meg az olasz tűzoltóság.
A közösségi médiában terjedt el egy klip, amely szerint sokak számára csak álomnak beillő összegű havi jövedelemről számol be egy Romániában dolgozó indiai futár.
A balesetek megelőzése érdekében a nyári időszakban román rendőrök is részt vesznek a magyar közutak közlekedésrendészeti ellenőrzésében – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Szolgálata szerdán a Police.hu oldalon.
Karszalagok kiváltva, applikáció letöltve, busz- és vonatjegyek megvásárolva – szerdán kezdetét vette az Electric Castle. A július 21-ig, vasárnapig tartó fesztivál idei kiadása is az elektronikus zene legismertebb előadóit hozza el Bonchidára.
Hét napon át, július 20−26. között hét Beszterce-Naszód megyei településre látogat el az Ifjúsági Karaván, amelyet néhány évnyi szünet után idén ismét megszervez a besztercei MADISZ – mondta a Kolozsvári Rádiónak Zoltán-Sipos Tímea, a szervezet elnöke.
Fapados repülőjárattal utazott hétfő este Nicușor Dan államfő Milánóba a lányával, az egyik utas által a repülőgépről közzétett képek tanúsága szerint. Az elnök sajtóhírek szerint várhatóan szerdán tér vissza az országba.
Pályi Gyula modenai professzor, az Olasz Nemzeti Tudományos Akadémia tagja a torinói lepel kutatásának újdonságairól számolt be – írta a Vatican News magyar nyelvű honlapja.
Az Olasz Posta (Poste Italiane) bejelentette, hogy több száz, a pápának címzett levél érkezik a fiumicinói válogatóközpontba. Megválasztása óta folyamatos ez az arány.
A szentjánosbogarak populációi világszerte jelentős csökkenést mutatnak, és Erdély, mint Európa egyik természeti sokszínűségben gazdag régiója, szintén érintett ebben a globális trendben – hívta fel a figyelmet László Zoltán biológus.
szóljon hozzá!