Nem küldték haza, de az Eb negyeddöntőjében sem kapott meccset Kovács István

Archív felvétel

Fotó: UEFA

A Németországban zajló labdarúgó-Európa-bajnokság nyolcaddöntője után a negyeddöntőben sem kapott mérkőzést Kovács István nagykárolyi játékvezető. A román sportsajtó szerint viszont reményre adhat okot, hogy nem küldték haza.

Krónika

2024. július 05., 13:422024. július 05., 13:42

Kovács István eddig két mérkőzést vezetett az Eb-n, előbb a Szlovénia–Szerbia- (1–1), majd a Csehország–Törökország-találkozót (1–2), mindkettőt a csoportkörben.

Míg az első mérkőzésen a szakemberek szerint hibátlanul teljesített, a második mérkőzésen nyújtott teljesítményét sokan bírálták. Mindenesetre tény, hogy nem kevesebb, mint 18 sárga és két piros lapot osztott ki, amire még nem volt példa Európa-bajnokságon.

A Digisport.ro portál ugyanakkor kiemeli, hogy mivel a román keretet, amelyben Vasile Marinescu és Ovidiu Artene is szerepel, nem küldték haza, – legalábbis elméletben – van esély arra, hogy a következő mérkőzések vaalmelyikére delegálják őket.

korábban írtuk

Két exjugoszláv csapat összecsapásán fújja majd a sípot a nagykárolyi Kovács István a németországi Eb-n

Kovács István nagykárolyi bíró fogja vezetni a Szlovénia és Szerbia közötti találkozót a Németországban zajló Európa-bajnokság csoportkörének csütörtöki játéknapján.

Labdarúgó Eb: magyar játékvezető magyarázta el a szabályváltozásokat a román válogatott tagjainak és stábjának

A jelenleg legjobban jegyzett romániai játékvezető, a nagykárolyi Kovács István magyarázta el a román labdarúgóválogatott tagjainak és a technikai stábnak a játékszabályok legújabb változásait.

2024. július 04., csütörtök

A Székelyföld Labdarúgó Akadémia is részesülhet román állami támogatásban

Költségvetési támogatást ígért a román miniszterelnök az utánpótlást nevelő állami és magán labdarúgó-akadémiáknak, a finanszírozást lehetővé tevő memorandumot csütörtöki ülésén fogadta el a kormány.

Szép összeget „kerestek” a négy meccset játszó román válogatott tagjai a németországi Eb-n

Az AS spanyol sportlap adatai szerint a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) 12,25 millió eurót kap az UEFA-tól a román válogatott szerepléséért a németországi Euróba-bajnokságon.

Hatodik paralimpiájára készül Novák Eduárd: „mindent bele fogok adni, hogy tisztességes eredményt érjek el” (Videó)

Már a hatodik paralimpiai játékokon indulhat Novák Eduárd csíkszeredai kerékpáros, korábbi sportminiszter – a hírt a 47 éves sportoló szerda este osztotta meg követőivel Facebook-oldalán egy videós posztban.

2024. július 03., szerda

Egy labdarúgó a legértékesebb magyar sportoló a Forbes szerint

A Forbes magazin három év szünet után, a párizsi olimpia előtt elkészítette felmérését Magyarország legértékesebb sportolóiról, akik között Szoboszlai Dominik áll az első helyen.

Nehéz megpróbáltatások árán is aranyérmekkel tért haza a szenior úszó-Eb-ről a kolozsvári Maier-Orosz Judit

Hosszú sikersorozatát folytatva ismét aranyérmekkel tért haza rangos megmérettetésről a szenior úszó világ- és Európa-bajnok Maier-Orosz Judit. A kolozsvári bajnok a verseny alatti megpróbáltatásokról és nyári terveiről is beszélt a Krónikának.

Vége a találgatásnak: eldőlt, hogy marad-e Marco Rossi a magyar válogatott élén

Marco Rossi marad a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.

Tizenhat év után negyeddöntős Törökország a futball Európa-bajnokságon

A török labdarúgó-válogatott kisebb meglepetésre, a duplázó Merih Demiral vezérletével 2-1-re legyőzte Ausztria csapatát a németországi Európa-bajnokság kedd esti nyolcaddöntőjében.

2024. július 02., kedd

Románia is búcsúzik a foci Eb-től: Hollandia könnyedén ejtette ki a citromsárga mezeseket

Hollandia 3-0-ra nyerte a foci Eb nyolcaddöntőjét Románia ellen.

Marosvásárhelyről az olimpiára: álmairól mesél a világklasszis Szőcs Bernadett

Szőcs Bernadett marosvásárhelyi asztaliteniszező kerül reflektorfénybe az Országos Sportügynökség csütörtöki podcast műsorában.

Csak a hosszabbítás utáni tizenegyespárbajban tudták legyőzni a szlovénokat Ronaldóék

A portugál labdarúgó-válogatott a gól nélküli döntetlennel zárult rendes játékidő és hosszabbítás után tizenegyesekkel 3-0-ra legyőzte Szlovéniát a németországi Európa-bajnokság hétfő esti nyolcaddöntőjében.