Nem jött be a svédcsavar: kikapott a magyar válogatott a házigazdáktól a kézilabda-vébén

Bánhidi Bencéék a svédektől is súlyos vereséget szenvedtek

Simán kikapott Magyarország válogatottja a házigazda svédektől a férfi kézilabda olimpiai kvalifikációs világbajnokság középdöntőjének első fordulójában a göteborgi Scandinavium Arénában.

Krónika

2023. január 18., 22:582023. január 18., 22:58

2023. január 18., 23:242023. január 18., 23:24

A szerda esti összecsapáson Bánhidi Bencéék 37-28 arányú vereséget szenvedtek az Európa-bajnoki címvédő skandinávoktól. A második percben megszerzett előnyét előbb magabiztosan őrizte, majd Hampus Wanne vezérletével növelni is tudta a vb-ezüstérmes svéd csapat – olvasható a távirati iroda tudósításában. A magyarok szakmai stábja cserékkel próbálkozott, de az első időkérését meglepetésre nem használta ki, veszni hagyta az első félidőben.

Támadásban kevesebbet hibázott a válogatott, mint két napja Portugália ellen, védekezésben viszont nagyon ritkán tudott hatékony lenni.

Lékai Máténak eddig mindhárom meccsen volt kihagyott büntetője, és egyet ezúttal is elhibázott. Ennek ellenére a svédek nem tudtak elhúzni – a 16. perctől felváltva estek a gólok –, de hatékony támadójátékkal négy találattal vezettek a szünetben. Nagy különbség volt a két együttes között az első felvonásban, hogy a svédek hétszer találtak be a szélekről, a magyarok viszont csak egyszer.

A második félidőben sem tudtak közelebb kerülni a házigazdákhoz a magyarok, José María Rodríguez Álvarez szövetségi kapitány mégis a 48. percig várt az időkéréssel, amikor az ellenfél már 30-23-as előnyben volt. A magyar játékosok ezúttal is nagyot küzdöttek, miközben a gyorsan kézilabdázó svédeken inkább a felszabadultság látszott. Lékai Mátéék továbbra is szinte kizárólag középen erőltették a támadásokat, a szélsők alig kaptak labdát, miközben a skandinávok egy 5-0-s sorozattal fölényessé tették sikerüket, sőt az 55. percben már tíz találat volt a különbség.

Mikler Roland hét, Székely Márton négy, a hazaiaknál Andreas Palicka 15 védéssel zárt. Utóbbi csapattársa, a mezőny legjobbjának megválasztott Hampus Wanne kilenc gólt lőtt, Albin Lagergren és Eric Johansson egyformán hatszor talált be. A két csapat 44. egymás elleni mérkőzésén 17 magyar győzelem és négy döntetlen mellett 23. alkalommal nyertek a svédek. A magyar együttes legjobbja Rosta Miklós volt, aki nyolc lövésből hét gólt szerzett. Bóka Bendegúz ötször talált be.

A magyarok – akiknek a legjobb hét közé jutás a céljuk – a csoportkörben a Koreai Köztársaságot 35-27-re, Izlandot 30-28-ra legyőzték, viszont Portugáliától 27-20-ra kikaptak, így két pontot vittek magukkal a középdöntőbe, ahol pénteken romániai idő szerint 19 órától Brazília, vasárnap 21.30-tól pedig a Zöld-foki Köztársaság lesz az ellenfelük. A negyeddöntőbe a csoport első két helyezettje jut. Erre még maradt esélye a magyar válogatottnak, ehhez azonban hoznia kell következő két mérkőzését, Izlandnak és Portugáliának pedig egyformán alul kell maradnia a svédekkel szemben.

Eredmény, középdöntő, 1. forduló, II. csoport: Svédország-Magyarország 37-28 (18-14)
------------------------------------
Göteborg, v.: Schulze, Tönnies (németek)
lövések/gólok: 53/37, illetve 47/28
gólok hétméteresből: 2/1, illetve 4/3
kiállítások: 4, illetve 6 perc

Magyarország:
------------
Mikler - Bóka 5, Szita 1, Lékai 2, Bánhidi 3, Ancsin 3, Rodríguez, cserék: Sipos, Ilic 1, Bodó 3, Rosta 7, Hanusz 2, Szöllősi 1, Székely, Bujdosó

A csoport állása:
1. Svédország 6 pont, 2. Izland 4, 3. Portugália 3 (81-78), 4. Brazília 3 (76-82), 5. Magyarország 2, 6. Zöld-foki Köztársaság 0

2024. június 25., kedd

A románok szerint képtelenség az elejétől a „mindenkinek jó” döntetlenre játszani az Eb legizgalmasabb csoportjában

A németországi labdarúgó Európa-bajnokság legkiegyenlítettebb csoportjában, az E-ben a szlovákok a románokkal, az ukránok pedig a belgákkal csapnak össze szerdán. Az utolsó forduló előtt mind a négy válogatottnak három pontja van.

Marco Rossiék meglátogatták Varga Barnabást a kórházban

Marco Rossi szövetségi kapitány, valamint a játékosok nevében Botka Endre is meglátogatta a stuttgarti kórházban Varga Barnabást, aki vasárnap súlyos fejsérülést szenvedett a németországi labdarúgó Európa-bajnokságon.

A zöld-fehér-piros is piros-fehér-zöld: már csak egy lépés kell a magyar válogatott Eb-nyolcaddöntős szerepléséhez

Ismét a hosszabbítás utolsó percében dőlt el egy fontos kérdés a Németországban zajló labdarúgó-Európa-bajnokságon, és a végeredmény – ha csak közvetetten is, de – ezúttal is a magyar válogatottnak kedvez.

2024. június 24., hétfő

Rekordnézettséget hozott az M4 Sportnak Csoboth Kevin gólja

A közmédia és a teljes piac legnézettebb idei műsora lett vasárnap este az 1-0-ás győzelemmel zárult Magyarország-Skócia labdarúgó Európa-bajnoki csoportmérkőzés.

Műtétje után szerdáig biztosan kórházban marad az Eb-n többszörös arckoponyacsont-törést szenvedő Varga Barnabás

A műtétet követően legkorábban szerdán engedik ki a kórházból Varga Barnabást, a magyar labdarúgó-válogatott középcsatárát, aki a Skócia elleni Európa-bajnoki mérkőzésen többszörös arckoponyacsont-törést szenvedett.

Újabb Eb-meccsen fújja a sípot az erdélyi magyar játékvezető

Ismét szerephez jut Kovács István futballbíró a Németországban zajló labdarúgó-Európa-bajnokságon.

Magyar–román nyolcaddöntő is összejöhet: így juthat tovább az Eb-n a Rossi-csapat

A magyar labdarúgó-válogatott Skócia 1-0-s legyőzésével megszerezte a németországi Európa-bajnokság A csoportjának harmadik helyét, és a továbbjutása kedden vagy szerdán dől el.

Rossi a skótverésről: eddig felénk se nézett Fortuna istenasszonya, de most végre ránk pillantott

Marco Rossi szövetségi kapitány úgy vélte, Fortuna istenasszonya végre rápillantott a magyar labdarúgó-válogatottra a németországi Európa-bajnokságon azzal, hogy a századik percben lőtt góllal 1-0-ra legyőzte Skóciát a csoportkör utolsó fordulójában.

Összejött a skótverés, még továbbjuthat a magyar válogatott, Varga súlyosan megsérült

Csoboth Kevin góljával 1-0 arányban győzött a skót válogatott ellen a magyar nemzeti tizenegy a németországi Európa-bajnokság csoportkörének utolsó fordulójában, így három pontot szerezve megtartotta a továbbjutási esélyeit.