2012. június 13., 09:132012. június 13., 09:13
Egy olyan periódusban ugyanis, amikor a Barcelonának és a spanyol válogatottnak köszönhetően éppen az offenzív stílus van felül a támadás-védekezés mókuskerekében, a játék feltalálói fogják magukat, és előveszik a legprimitívebb bunkerfocit. Olaszul ezt cattenacciónak hívják, de egy igazi angol számára az egy kiejthetetlen szó.
Egy igazi angol számára persze korábban a védekező futball is legalább akkora szentségtörés volt, mint bort rendelni a sarki pubban. Mára azonban ők is rádöbbentek, hogy egyrészt a „rúgd és fuss!” kevés a sikerhez, főleg ha a labda többnyire az ellenfélnél van, mert az sokkal jobban megbecsüli annál, minthogy a pálya bármely pontjáról csak úgy előrebikázza a 9-es számú csapattárs felé. De még arra is rájöttek, hogy már régóta nem nekik vannak a legjobb játékosaik – sőt alig van jó játékosuk.
A nagy arc tehát már a múlté, a csapatot egy inkább kiscsapatoknál, mint sztárgárdáknál megőszült vén edzőrókára bízták – aki nem szégyelli nyolc emberrel védeni a saját tizenhatosát egy Eb csoportkörében sem. Az angolok tehát egyelőre bekkelgetnek. Megpróbálják kibekkelni, amíg egyetlen klasszisuk letölti az eltiltását, és végre nem csak egy jól beívelt pontrúgásból lesz gólhelyzetük.
De nemcsak az angol csapat ment át radikális változáson, hanem egész Ukrajna is. A második házigazda pályára lépéséig az Eb ukrán része a rendezés hiányosságairól, az infrastruktúra hiányáról, a brutális árakról, valamint a szurkolói és politikai bojkottról szólt. Aztán jött Sevcsenko, és hét perc alatt elérte, hogy az Eb immár az ukrán fociról is szóljon. Hiába porosodik immár nyolcadik éve a vitrinjében az Aranylabda, hiába mondják, hogy már csak levezetni ment haza Kijevbe, Andrij barátunk megmutatta, hogy nem felejtette el a gólszerzés mesterségét.
Őt szinte már el is felejtette a Messi–C. Ronaldo-párbaj lázában élő futballvilág, amikor újra megrázta magát, és eldöntötte hazája első Eb-mérkőzését, abban a stadionban, ahol világsztárrá nőtte ki magát. Két ilyen vérbeli csatárgól után döbbenünk rá, mit is veszít a foci, amikor az utolsó ukrán Eb-meccs után Seva végleg lehúzza lábáról a stoplist.
A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.
A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.
A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.
Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.
Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.
A 2024–2025-ös labdarúgó Román Kupa döntőjét Aradon rendezik meg május 14-én. Az idén 80 éves UTA stadionja, a Neuman Ferenc Aréna 2022-ben a Szuperkupa-döntőnek adott otthont.
Vereséget szenvedett hazai medencében a Nagyváradi VSK a magyar légiósokkal erősített spanyol Barceloneta csapatától a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körének ötödik fordulójában.