Magyar-magyar csata

•  Fotó: MTI

Fotó: MTI

Kézilabda – Elégedettek a bécsi sorsolás eredményével az erdélyi csapatok. A magyar–román párharcok után magyar–magyar csatát hoz a női európai kézilabdakupák következő köre. A tegnapi bécsi sorsoláson kiderült: az EHF-kupa nyolcaddöntőjében a Dunaferr a Kiskunhalassal csap össze. “Egyértelműen a Dunaferr a párharc esélyese, ráadásul egyik kulcsjátékosunkra sérülés miatt nem számíthatok majd. Annyiban örülünk a magyar riválisnak, hogy nem kell sokat utazni" – mondta Zsiga Gyula, a kiskunhalasiak trénere.

Páva Adorján

Páva Adorján

2007. január 17., 00:002007. január 17., 00:00

A másik oldalon Kocsis Erzsébet ügyvezető teljes mértékben elégedett volt a sorsolással: “Szerettük volna a Kiskunhalast kapni és ez teljesült. Legyőzhető ellenfél, akit ismerünk, ráadásul nem is kell sokat utaznunk”. Az EHF-kupa karmadik magyar résztvevője, a legutóbbi körben a Zilahi HC-t búcsúztató Debrecen a nyolcaddöntőben a francia Metz ellen lép pályára. “Nem a legjobb, de nem is a legrosszabb csapattal kerültünk össze. Tavaly a negyeddöntőben kerültünk össze, akkor sikerült továbbjutnunk, remélem, ez most is így lesz\" – mondta Bíró Imre, a Debrecen vezetőedzője. A harmadik legrangosabb kupasorozat egyetlen román, még talpon álló résztvevője, a Brassói Rulmentul a spanyol Itxako Estellával csap össze.
A sorsolásban érintett három magyar és az öt román csapat közül a KEK-ben érdekelt Râmnicu Vâlcea-i Oltchim is parázs meccset vív: azzal az FC Nürnberggel kell megküzdenie a legjobb tizenhat csapat között, amellyel tavaly nyáron Gheorghe Tadici játékosa, Roxana Gatzel előszerződést kötött, ám később az Oltchimnél is aláírt, így a németek jelzésére az európai szövetség fél évre eltiltotta a kézilabdázót. Gatzel eltiltása január 13-án járt le, így pályára léphet büntetésének kezdeményezői ellen, akiket a temesvári származású Herbert Müller irányít.
A továbbjutás reményével folytatja szereplését a Challenge Kupa nyolcaddöntőjében a Kolozsvári U Jolidon, amely az ukrán HC Energo Lvov gárdájával küzd meg. “Komolyan kell vennünk az ukránokat, hiszen közismert, milyen hagyománya van a kézilabdának a volt szovjet tagállamokban” – nyilatkozta Mircea Cucuian, a kolozsváriak sportigazgatója. A legjobb tizenhat között másik két román csapat is bekapcsolódik a küzdelmekbe: a Konstancai Tomis a svájci TV Usterrel, míg a Romani HCM az ukrán Karpati Uzgoroddal csap össze. Az európai kupamérkőzések nyolcaddöntőinek első találkozóit február 11-12-én, míg a visszavágókat egy hétre rá rendezik.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

2025. május 11., vasárnap

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban

Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban
2025. május 09., péntek

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján

A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján
2025. május 08., csütörtök

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben

A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben
2025. május 04., vasárnap

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán

A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán
2025. május 02., péntek

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott

A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott
2025. április 30., szerda

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt

Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt
2025. április 28., hétfő

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után

Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után
2025. április 27., vasárnap

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal

A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal
2025. április 25., péntek

Európa-bajnok lett a cselgáncsozó Özbas Szofi

Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.

Európa-bajnok lett a cselgáncsozó Özbas Szofi