A Călărași elleni 1-0-ás győzelmével megfékezhetetlennek tűnő Bukaresti Juventus mellett a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nak kedvezett leginkább a másodosztályos labdarúgó-bajnokság hétvégi 28. fordulója.
2017. április 09., 16:002017. április 09., 16:00
A háromszékieknek ugyan most nem kellett pályára lépniük, de a szintén szabadnapos Brassói FC-vel ellentétben játék nélkül 3-0-ra megnyerték a korábban visszalépett Tatrang elleni összecsapásukat, és ezzel visszaálltak a barcaságiak elé a tabella második helyére. Emellett még az UTA újabb botlása is a Kovászna megyeiek malmára hajtja a vizet, mert az Afumați vendégeként jegyzett gól nélküli döntetlennel az aradiak 47 ponttal a negyedik helyen maradtak – a Juventus (63), a Sepsi OSK (51) és a Brassó (49) mögött.
Melléjük felzárkózott a Târgoviște elleni rangadóját 2-0-ra megnyerő Mioveni, a Szatmárnémeti viszont 41 ponttal maradt a hetedik, ugyanis 1-0-ra kikapott vasárnap a Clinceni otthonában. A Nagyváradi Luceafărul 4-1-re legyőzte a Temesvári ASU Polit, és mivel ugyanilyen eredménnyel nyert a Brăila is otthon a Suceava ellen, a most 9. helyen álló Körös-partiak megelőzték az összetettben a bukovinai gárdát.
A Szoboszlai Dominikkal felálló Liverpool FC egygólos idegenbeli sikerét követően a keddi visszavágón 1-0-s vereséget szenvedett a vendég Paris Saint-Germaintől, amely tizenegyesekkel jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjéből.
A Románia Csillaga érdemrenddel tünteti ki szerdán Ilie Bolojan ügyvivő államfő Gheorghe Hagi volt válogatott labdarúgót.
Saját bevallása szerint a Premier League- és a Bajnokok Ligája-serleg hiányzik a boldogságához Szoboszlai Dominiknak, a Liverpool válogatott labdarúgójának.
Először kapott meghívást Marco Rossitól a magyar labdarúgó-válogatott keretébe Dárdai Bence és Tóth Alex.
A forduló egyik sztármeccsét vezetheti a nagykárolyi Kovács István a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében: a Szoboszlai Dominiket is foglalkoztató Liverpool PSG elleni visszavágóján fújhatja majd a sípot.
A héten röppent föl a hír, hogy a szaúdi al-Hilal klub szemet vetett az angol Liverpool magyar sztárjára, Szoboszlai Dominikra, akiért hajlandóak lennének csillagászati összeget fizetni.
Szoboszlai Dominik is bekerült a február hónap legjobbja díj jelöltjei közé az angol labdarúgó Premier League-ben.
Újabb sportolót ért hátrányos megkülönböztetés a román válogatottban – tájékoztatott kedden a Mikó́ Imre Jogvédelemi Szolgálat, jelezve egyúttal, hogy az Országos Diszkriminációellenes Tanácshoz (CNCD) fordulnak a történtek nyomán.
Története kilencedik Román Kupa-győzelmét aratta vasárnap este a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC női kosárlabdacsapata, miután a sorozat aradi négyes döntőjében felülmúlta a tavaly is döntőt játszó Târgoviștei CSM CSU csapatát.
A címvédő Ferencváros nyerte a női kézilabda Magyar Kupát azzal, hogy a tatabányai négyes döntő vasárnapi fináléjában 23–23-as rendes játékidő után hétméteresekkel 2–1-re legyőzte a Bajnokok Ligája-aranyérmes Győrt.