Két magyar egységgel kevesebb

•  Fotó: Krónika

Fotó: Krónika

Tereprali – Gyenes Emánuel a 63. időt érte el a Dakar Rali ötödik szakaszán. A négy magyar autósegységből kettő, a Kis Sándor, Czeglédi Péter (Nissan) és a Kristóf Márton, Simon Péter kettős (Bowler) nem folytathatja tovább a 29. Dakar Ralit. Mindkét duó a keddi, negyedik szakaszon kényszerült feladni a viadalt. Kisék sokáig váltóproblémákkal küszködtek, majd felrobbant a fékük, így éjszaka úgy döntöttek, abbahagyják a versenyt.

Páva Adorján

Páva Adorján

2007. január 11., 00:002007. január 11., 00:00

A Kristóf-Simon egység autója leállt a negyedik szakaszon, egy mellettük elhaladó kamion kihúzta ugyan őket egy egyenesebb útszakaszra, ennek ellenére képtelenek voltak továbbmenni. A szervizkamionjuk később elindult értük, de eltévedt, és beleesett egy gödörbe.
A másik két magyar csapat, a Palik László, Darázsi Gábor (Nissan), valamint a Szalay Balázs, Bunkoczi László duó (Opel) befejezte az ötödik, Uarzazate és Tan Tan közötti 768 km-es szakaszt is – ezúttal Szalayék voltak gyorsabbak, 52-ként zártak, míg Palikék törött féltengellyel 68-ként értek célba. A szakaszt a spanyol Carlos Sainz nyerte, aki összetettben is vezet.
A motorosoknál a szatmárnémeti Gyenes Emánuel (KTM) javított, és a 63. legjobb időt elérve összetettben is a 63. helyen áll, 5 óra, négy perc és 24 másodperccel lemaradva az éllovas Marc Coma mögött. Az etapot az összetettben vezető tavalyi győztes spanyol honfitársa, Esteve Pujol (KTM) nyerte, Kátai Péter (KTM) a 39., Dési János (KTM) a 66. helyen zárta a szakaszt.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

2025. május 11., vasárnap

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban

Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban
2025. május 09., péntek

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján

A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján
2025. május 08., csütörtök

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben

A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben
2025. május 04., vasárnap

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán

A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán
2025. május 02., péntek

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott

A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott
2025. április 30., szerda

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt

Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt
2025. április 28., hétfő

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után

Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után
2025. április 27., vasárnap

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal

A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal
2025. április 25., péntek

Európa-bajnok lett a cselgáncsozó Özbas Szofi

Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.

Európa-bajnok lett a cselgáncsozó Özbas Szofi