Horvátverés Zágrábban Zalánki-parádéval, kijutottak a világkupa döntőjébe a magyar férfi vízilabdázók

Megállíthatatlan volt a Varga Zsolt irányította magyar csapat a házigazdák ellen

Fotó: Kovács Anikó/Magyar Vízilabda-szövetség

A magyar férfi vízilabda-válogatott három góllal legyőzte a házigazda horvát együttest kedden a zágrábi világkupa-selejtező utolsó fordulójában, így bejutott a sorozat Los Angeles-i fináléjába.

MTI

2023. március 14., 23:052023. március 14., 23:05

2023. március 14., 23:192023. március 14., 23:19

Jól kezdett a magyar együttes, melynek úgy tűnik, sikerült túltennie magát az amerikai csapattól elszenvedett kellemetlen, hatgólos hétfői vereségen. A csapat az első negyedben kiválóan védekezett, majd a periódus közepén Zalánki és Manhercz találataival kétgólos előnybe került. Az első szünetig ugyan a házigazda szépített, de Varga Zsolt együttese a második nyolc perc elején uralta a medencét, és három perc alatt három góllal növelte előnyét.

A folytatásban magához tért a horvát gárda, s pontosabban játszott, a félidőre így kettőre csökkenteni tudta a különbséget (7-5).

A harmadik negyedben Manherczék kézben tartották a meccset, Zalánkira nem volt válaszuk a hazaiaknak, akik hiába futottak az eredmény után, hátrányuk három gólra nőtt a zárószakaszra (10-7). Az utolsó periódus elején aztán a horvát csapat egy gólra felzárkózott, a hajrában viszont a magyarok voltak a pontosabbak, és végül 13-10-es sikert arattak, ami a napzáró olasz-amerikai találkozó eredményétől (16-10) függetlenül döntőbe jutást ért. A meccs embere Zalánki Gergő volt, aki a 13 magyar gólból egymaga hetet dobott.

Galéria

Zalánki balja hétszer sült el a találkozón

Az I-es divízió A csoportjából a finálé házigazdája, az amerikai csapat mellett a két legjobb válogatott jut a döntőbe, Varga Zsolt gárdáját pedig csak az olaszok előzték meg az amerikaiak mellett. Az I-es divízió B csoportjában a spanyolok, a görögök, a montenegróiak, a szerbek, a georgiaiak és az ausztrálok szerepelnek Podgoricában. A II-es divízió selejtezője május 1-től 7-ig Berlinben lesz. A döntőbe az I-es divízió hat, valamint a II-es divízió két legjobb csapata jut be.

Eredmény, selejtező, A csoport (Zágráb), 5. forduló:
Magyarország-Horvátország 13-10 (2-1, 5-4, 3-2, 3-3)

Forma-1: Barcelonában is a Red Bull sztárpilótáját intették le először

A címvédő, háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája nyerte a Forma-1-es Spanyol Nagydíjat Barcelonában, ezzel tovább növelte előnyét a pontversenyben.

Csakis győzelemmel őrizheti meg a továbbjutás reményét a magyar labdarúgó-válogatott

Csakis győzelemmel őrizheti meg a továbbjutás reményét a magyar labdarúgó-válogatott, amely vasárnap a skót csapattal találkozik az Európa-bajnokság A csoportjának utolsó fordulójában.

Belgium legyőzte Romániát, teljesen nyitott a továbbjutás az E csoportban

A belga válogatott 2-0-ra legyőzte a román csapatot szombaton a németországi labdarúgó Európa-bajnokságon, így az E csoportban két forduló után mindegyik együttesnek három pontja van.

2024. június 22., szombat

Milák aranyat érően úszta le a 200 méter pillangót az EB-n, Senánszki Petra is győzött, a 4x200-as gyorsváltó is remekelt

Milák Kristóf címét megvédve aranyérmet nyert 200 méter pillangón szombaton a belgrádi úszó Európa-bajnokságon.

2024. június 21., péntek

Sima víz: aranyérmes a 4x100 méteres magyar vegyes gyorsváltó az Eb-n

A Kós Hubert, Szabó Szebasztián, Ugrai Panna, Pádár Nikolett összeállítású 4x100 méteres vegyes gyorsváltó aranyérmet nyert pénteken a belgrádi úszó Európa-bajnokságon.

Egyformán ezüstérmes lett a magyar női és férfi párbajtőrcsapat az Eb-n

Ezüstérmet nyert a magyar női, valamint a férfi párbajtőrcsapat pénteken a bázeli vívó Európa-bajnokságon.

2024. június 20., csütörtök

Milák és Kós elvitte a showt 100 méter pillangón az úszó Eb-n

Milák Kristóf címét megvédve arany-, Kós Hubert pedig ezüstérmet nyert 100 méter pillangón csütörtökön a belgrádi úszó Európa-bajnokságon.

A bírót hibáztatják, az égiekben bíznak a továbbjutástól távolabb került magyar válogatott tagjai

Nagy Ádám szerint a magyar labdarúgó-válogatott játékosainak saját magukkal szemben továbbra is elvárás a továbbjutás, ehhez vasárnap nyerni kell Skócia ellen az Európa-bajnokság csoportkörének harmadik fordulójában.

2024. június 19., szerda

Román arany, magyar ezüst 100 méter gyorson a belgrádi Európa-bajnokságon

Megnyerte David Popovici a 100 méteres férfi gyorsúszás szerdai döntőjét a belgrádi úszó Európa-bajnokságon. A román úszófenomén 46.88 másodperc alatt ért célba.

Hajtott, de kikapott a németektől Magyarország válogatottja az Eb második csoportmeccsén

Magyarország válogatottja kétgólos vereséget szenvedett a házigazda Németország együttesétől a labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, szerdán a stuttgarti MHP Arénában.