Fotó: Pál Árpád
A Mercedes brit pilótája, Lewis Hamilton simán megnyerte vasárnap a Forma–1-es autós gyorsasági-világbajnokság Kínai Nagydíját a Ferrari németje, Sebastian Vettel és a Red Bull holland versenyzője, Max Verstappen előtt. Utóbbi mögött csapattársa, az ausztrál Daniel Ricciardo lett a negyedik.
2017. április 09., 15:562017. április 09., 15:56
Valtteri Bottas hiába rajtolhatott a harmadik helyről, mert részben a boksztaktika, részben pedig egyéni hibája miatt a futam során visszacsúszott a 12. helyre, ahonnan csak a hatodikra tudott felkapaszkodni. Honfitársát, a Ferrari színeiben versenyző Kimi Raikkönent nem tudta megelőzni az ötödik helyért, ezért az összetettben a maranellói istálló csak egyetlen ponttal került hátrányba az élre álló Mercedesszel szemben, miközben a pilóták egyéni összetettjében Hamilton és Vettel 43 ponttal holtversenyben vezet.
A futam „vesztesei\" közé sorolhatjuk még Fernando Alonsót, aki bár eleinte pontszerző helyen autózott, McLaren-Hondája „megadta magát\", ezért nem tudta befejezni a viadalt. Bottas mögött még sorrendben ifjabb Carlos Sainz (Toro Rosso), Kevin Magnussen (Haas), Sergio Pérez (Force India) és Esteban Ocon (Force India) tudott most pontot szerezni. Legközelebb jövő hétvégén Bahreinban köröz a „száguldó cirkusz\".
A spanyol futballbírók keresnek a legjobban Európában: a nemzetközi szereplésekkel akár az évi 300 ezer eurós fizetést is elérhetik. Kovács István nagykárolyi játékvezető ettől távol áll, de nem szégyenkezhet.
Vereséggel kezdte a Nagyváradi VSK a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körét, miután csoportja szerda esti első mérkőzésén hazai medencében kikapott az olasz Savonától. A csoport rangadóján a címvédő Ferencváros lelépte spanyol ellenfelét.
Kétszettes (6:1, 6:1) sima vereséget szenvedett kedd este Simona Halep Lucia Bronzettitől Kolozsváron a 275 094 dolláros összdíjazású Transylvania Open első fordulójában. Halep a mérkőzést követően bejelentette visszavonulását.
A címvédő Real Madrid a 2023-ban győztes Manchester Cityvel csap össze a labdarúgó Bajnokok Ligájában a nyolcaddöntőbe jutásért.
A Ferencváros hazai pályán 4–3-re legyőzte a holland AZ Alkmaar csapatát az Európa-liga alapszakaszának utolsó fordulójában, így a 17. pozícióban végzett és bebiztosította helyét a sorozat februári folytatásában.
A spanyol labdarúgó élvonalban szereplő Real Valladolidban folytatja pályafutását Nikitscher Tamás magyar válogatott focista.
A magyar férfi kézilabda-válogatott 31-30-ra kikapott a társházigazda horvátoktól a világbajnokság negyedöntőjében, így búcsúzott, és a nyolcadik helyen végzett.
Eltűnik a föld színéről Temesvár egyik jelképe, hogy helyet adjon az ország második legnagyobb arénájának: a megyei tanácselnök aláírta az oly sok emlékezetes sportpillanatnak otthont adó Dan Păltinișanu-stadion lebontását rögzítő szerződést.
A magyar férfi kézilabda-válogatott teljesítette célkitűzését, a negyeddöntőbe jutást a világbajnokságon, mivel 29-23-ra legyőzte Katart a középdöntő utolsó fordulójában, a varasdi csoport szombati játéknapján.
A magyar bajnoki címvédő Ferencváros 2-0-s vereséget szenvedett csütörtök este az Eintracht Frankfurt vendégeként a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának hetedik fordulós mérkőzésén, de még továbbjutásra áll.