2012. augusztus 01., 07:522012. augusztus 01., 07:52
Az elsőre ártalmatlannak tűnő kijelentés pikantériáját az adta, hogy az argentinok csapatkapitánya, Fernando Zylberberg egy, a Falkland-szigeteken felvett kisfilm végén mondta ezt. A titokban, de elég profi módon készített videón Zylberberg egy szokásos reggeli kocogása látszik, semmi gyanús addig, amíg el nem szalad a szigetcsoportért vívott 1982-es angol–argentin háború brit hőseinek emlékműve mellett.
A rövidfilm óriási diplomáciai vihart kavart, főleg, hogy a harcok 30. évfordulóján felbuzdulva Cristina Fernández de Kirchner argentin államelnök asszony többször is nyíltan felvetette az újabb háborús konfliktus lehetőségét. Nem meglepő, hogy neki személy szerint nagyon tetszett Zylberberg provokatív gesztusa, míg a másik oldalon a brit külügy kezét megkötötte, hogy az olimpia előtt az ország nem akart belekeveredni semmilyen diplomáciai incidensbe.
De Argentínában sem tetszett mindenkinek, hogy Zylberberg a sport helyett a politikával foglalkozik, így ő is bűnhődött: sérülésre hivatkozva kihagyták a londoni keretből, bár nyílt titok, hogy semmilyen baja nem volt. Hogy vele a pályán mire mentek volna a gauchók, az már örök rejtély marad, nélküle viszont hétfő este 4-1-es vereséget szenvedtek a gyeplabdaarénát színültig megtöltő brit drukkerek előtt.
A brit külügy mellett a királyi család is a sportpályán aratott babérokat. A királynő egyik unokája, Zara Philips ugyanis végre az olimpián is megcsillogtathatta lovaglótudását, ez pedig ezüstérmet ért a lovastusacsapatnak.
A trónörökösi sorban 13. helyen álló hercegnő a 2006-os vb-n aranyérmet szerzett a díjlovaglásból, tereplovaglásból és díjugratásból álló verseny egyéni számában, de az olimpiára se előtte se utána nem tudott kijutni. Akkori lova Athén és Peking előtt is lesérült, most azonban az egyéni versengés mellett a csapatba is bekerült.
Legfőbb vágya, az arany azonban nem teljesült, pedig nagyanyja gyémántjubileumának évében szerette volna megismételni édesapja, Mark Phillips 40 évvel ezelőtti sikerét – csapatban azóta sem tudtak olimpiai aranyat nyerni a britek. Phillips kapitány azóta elvált Anna hercegnőtől, most a nagy rivális Egyesült Államok trénere, ám lányát ez nem zökkentette ki, és unokatestvérei, William és Harry herceg előtt járult hozzá egy újabb brit éremhez.
K. Cs., London
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.
A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.
A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.
Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.
Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.
A 2024–2025-ös labdarúgó Román Kupa döntőjét Aradon rendezik meg május 14-én. Az idén 80 éves UTA stadionja, a Neuman Ferenc Aréna 2022-ben a Szuperkupa-döntőnek adott otthont.
Vereséget szenvedett hazai medencében a Nagyváradi VSK a magyar légiósokkal erősített spanyol Barceloneta csapatától a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körének ötödik fordulójában.
Tíz éve minden reggel ugyanazzal a céllal ébred: kapus akar lenni, és ma már profi szerződése van a kolozsvári CFR-nél. Lang Erik még csak tizenhat éves, de amit felépített, abban nem volt helye kétségeknek.