Érettségi után vízilabdavizsga

A szervezők részéről minden készen áll, és már a csapatok egy része is megérkezett a Nagyváradon rendezendő ifjúsági vízilabda-Európa-bajnokságra – jelentette be tegnap Petruþ Drãgan versenyigazgató.

Balogh Levente

Balogh Levente

2006. július 20., 00:002006. július 20., 00:00

A szombaton kezdődő, egy héten át tartó kontinensviadalon tizenhat gárda méri össze erejét, az alapszakaszban négy négyes csoportban küzdenek meg a nyolc közé jutásért. A házigazda Románia és Magyarország válogatottja már rögtön az elején egymásra talált, mindkét együttest a B jelű kvartettbe sorsolták, amelynek rajtuk kívül Franciaország és Grúzia a tagja. A magyar gárda csak pénteken érkezik Nagyváradra, a román együttes viszont már hétfő óta a Partium fővárosában készül, ahol kedden reggel, az első betervezett edzés előtt kisebb malőr is történt, mivel túl hidegnek bizonyult a medence vize. A szerdai tréningre azonban már ideális volt a víz hőfoka, nyugtatta meg a kedélyeket Gheorghe Zamfirescu román szövetségi kapitány. A tréner – aki együttesével az elmúlt hét végén Stuttgartban megnyert egy négycsapatos felkészülési tornát, amelynek keretében Spanyolországot és Szlovákiát legyőzték, és csak a házigazdáktól szenvedtek vereséget – elmondta: mindenképpen szeretné, ha csapata bekerülne a legjobb nyolc közé, célként a hatodik hely megszerzését jelölte meg. „Nem lesz könnyű dolgunk, mivel Magyarország kitűnő helyezést ért el a legutóbbi tornán, Franciaország csapata pedig rendkívül egységes, tagjai hosszú ideje ugyanabban a városban élnek és edzenek. Nálunk viszont gondot jelent, hogy a csapat hatvan százaléka most érettségizett, így több edzést ki kellett hagyniuk. Mégis remélem, hogy egységes csapatként tudunk játszani, és továbbjutunk a csoportból” – mérlegelte esélyeit az edző, hozzátéve, a taktika elsősorban a csapatjátékra épül, egyéni villanásokat csak Tiberiu Negreantól várnak. Csapatát jellemezve Zamfirescu elmondta: legerősebb pontja a védelem.
A román együttes szombaton este a grúzok ellen kezd, Magyarország először a franciákkal mérkőzik, a román–magyar találkozót vasárnap délután rendezik. A fontosabb mérkőzéseket a helyi TVS televíziós csatorna élőben közvetíti.
A szombaton kezdődő rendezvény helyszínéül a tavaly elkészült, világszínvonalúnak mondható olimpiai uszoda szolgál, amely mellé a mostani viadalra időzítve, rohamtempóban építettek kiszolgálólétesítményeket: lelátókat, öltözőket és sajtóközpontot. A belépő az alapszakasz mérkőzéseire 3, a nyolc közötti meccsekre 6 lejbe kerül, egy heti bérlet ára pedig 35 lej.
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 03., csütörtök

Közlekedési balesetben elhunyt Diogo Jota, a Liverpool játékosa

Közlekedési balesetben elhunyt a portugál válogatott Diogo Jota, a Szoboszlai Dominikot, Kerkez Milost és Pécsi Ármint foglalkoztató Liverpool labdarúgócsapatának játékosa.

Közlekedési balesetben elhunyt Diogo Jota, a Liverpool játékosa
2025. július 01., kedd

Több mint 50 ezer eurós bírságot ért a román futballszurkolók rasszizmusa

Az UEFA 55 000 eurós bírságot rótt ki a Román Labdarúgó-szövetségre (FRF) a 2024. november 14-én Bukarestben a Nemzetek Ligájában lejátszott Románia–Ciprus mérkőzésen a szurkolók által okozott botr

Több mint 50 ezer eurós bírságot ért a román futballszurkolók rasszizmusa
2025. június 30., hétfő

Meghalt Szatmári Lajos egykori román válogatott focista, aki Magyarországnak fejelte egyetlen gólját

Elhunyt 81 éves korában Szatmári Lajos, a román labdarúgó-válogatott korábbi tagja – közölte hétfőn a román szakszövetség (FRF) a hivatalos honlapján.

Meghalt Szatmári Lajos egykori román válogatott focista, aki Magyarországnak fejelte egyetlen gólját
2025. június 30., hétfő

Megvan Usain Bolt utódja? Évek óta nem futottak ilyen időt 100 méteren

A 23 éves Kishane Thompson berobbant a világ élvonalába: 100 méteres síkfutásban 9,75 másodperces egyéni csúccsal nyerte meg a döntőt a jamaicai országos atlétikai bajnokságon.

Megvan Usain Bolt utódja? Évek óta nem futottak ilyen időt 100 méteren
2025. június 30., hétfő

Mesébe ágyazott mozgásfejlesztés: ősszel indul a Hópárduc falmászóprogram Kolozsváron

Tematikus mesekeret köré épülő, fejlesztő falmászóprogram indul ősszel a kincses városban a Hópárduc Alapítvány és a kolozsvári Telemark Sportegyesület együttműködése révén. Décsei Levente, a sportegyesület vezetője a Hópárduc-foglalkozásokról beszélt.

Mesébe ágyazott mozgásfejlesztés: ősszel indul a Hópárduc falmászóprogram Kolozsváron
2025. június 26., csütörtök

Újabb magyar válogatott labdarúgót igazolt le a Liverpool

Az angol bajnok FC Liverpoolban folytatja pályafutását Kerkez Milos.

Újabb magyar válogatott labdarúgót igazolt le a Liverpool
2025. június 25., szerda

Harmadszor igazolt a magyar bajnokságból a román élvonalba jutott FK Csíkszereda

A román élvonalba feljutott FK Csíkszereda labdarúgócsapata közösségi oldalán jelentette be, hogy leigazolta Szabó Bálintot. A 24 éves támadó Székesfehérvárról érkezve csatlakozott a székelyföldi csapathoz az ausztriai edzőtáborban.

Harmadszor igazolt a magyar bajnokságból a román élvonalba jutott FK Csíkszereda
2025. június 20., péntek

Kifőzték a stadionokban sörivást engedélyező tervezetet

A sörárusítást és -fogyasztást is lehetővé tenné a romániai stadionokban az a törvénymódosító tervezet, mely a futballszurkolókra vonatkozó szabályokon változtatna.

Kifőzték a stadionokban sörivást engedélyező tervezetet
2025. június 17., kedd

Címét megvédve aranyérmes a magyar férfi kardcsapat

Címét megvédve aranyérmet nyert a magyar férfi kardválogatott kedden a genovai vívó Európa-bajnokságon.

Címét megvédve aranyérmes a magyar férfi kardcsapat
2025. június 17., kedd

A Paksi FC lesz a Kolozsvári CFR ellenfele az Európa-liga selejtező első fordulójában

A keddi sorsolás alapján a Kolozsvári CFR ellen játszik a Paksi FC a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulójában.

A Paksi FC lesz a Kolozsvári CFR ellenfele az Európa-liga selejtező első fordulójában