Nem kevesebb, mint a Bajnokok Ligája főtáblája a tétje a szerda esti Ludogorec–Steaua mérkőzésnek, és ha a bukaresti első összecsapás előtt még a bolgárokat tartották esélyesebbnek, az 1-0-ás hazai siker után immár a román bajnok a továbbjutás favoritja a fogadóirodákban.
2014. augusztus 26., 16:572014. augusztus 26., 16:57
Optimizmus jellemezte a steauásokat is az induláskor, Gabi Iancu például biztos abban, hogy a csoportkörben folytatják a nemzetközi szereplést. „Futballoznunk kell, nem pedig védekezni. Meggyőződésem, hogy jól fogunk játszani. Nekem a bolgárok nem tűntek különlegesnek, szerintem mi jobbak vagyunk” – szögezte le a 20 éves támadó középpályás.
A bolgárok edzője, Georgij Dermengijev ugyanakkor már az első találkozó után azt ígérte, hogy tanítványai Szófiában már egy másik arcukat fogják mutatni. Azóta újranézte az első találkozó felvételeit, és rámutatott arra, hogy a visszavágón sokkal agresszívabb támadójátékra lesz szükségük. A Steauát erős csapatnak tartja, de meglátása, hogy a vereségük annak tudható be, hogy védekezés helyett csupán ellenfelük játékának a semlegesítésére törekedtek.
A szakvezető sajtótájékoztatóján a Steaua edzőjének, Costel Gâlcának is üzent. „Halottam, azt nyilatkozta, hogy sok gyenge pontot talált a játékunkban. Üzenem neki, hogy még sok tanulnivalója van. Fiatal edző és én sok sikert kívánok neki, de csak az ellenünk való meccs után” – fogalmazott.
A bukarestiek kezdő tizenegyében várhatóan ismét helyet kap a korábban sérült Arlauskis kapus, de a bulgáriai edzésen Cristian Tănase sem panaszkodott fájdalomra melegítés közben. A 21.45 órakor kezdődő mérkőzést a DigiSport 1, a DolceSport 1 és az RTV 1 is élőben közvetíti. Ezzel párhuzamosan a DigiSport 2 az Arsenal–Besiktas, míg a DigiSport 3 a Bilbao–Nápoly BL-selejtezőt sugározza.
Sok játékosban csalódott Diószegi László, a román labdarúgó élvonaltól búcsúzó Sepsi OSK elnöke.
Egy-egy arany- és ezüstérmet nyert a magyar utánpótláskorú úszók országos bajnokságán az Erdélyből áttelepült Nagy Nándor, de júniusban még nem képviselheti Magyarországot a korosztályos Euróba-bajnokságon.
Az egyformán újonc Csongvai Áron és Vitális Milán is bekerült a magyar labdarúgó-válogatott keretébe, amely a júniusi barátságos mérkőzésekre készül.
Hétfő délben bejelentette visszavonulását a magyar labdarúgó-válogatottból Gulácsi Péter, a nemzeti csapat elsőszámú kapusa. A 35 éves hálóőr a legutóbbi a közösségi oldalára feltöltött videóban jelentette be döntését.
Vasárnapi vereségével a Sepsi OSK búcsúzott a román labdarúgó-bajnokság élvonalától, nyolc évvel azután, hogy – a nulláról építkezve – feljutott a legjobbak közé, s ez idő alatt két-két Román Kupa-, illetve Szuperkupa-győzelmet aratott.
Cristiano Ronaldo portugál futballsztár harmadik egymást követő évben, és pályafutása során ötödik alkalommal vezeti a világ legjobban fizetett sportolóinak Forbes-listáját. A top 50-ben nincs nő.
A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.
Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.
A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.
szóljon hozzá!