Barcarozsnyó elveszítheti a női síugró-világkupa sorozat idei fordulójának szervezési jogát, ha az Ifjúsági és Sportminisztérium és a Román Sí- és Biatlonszövetség nem utalja ki a szervezési költségekből rájuk eső 120 ezer eurót – jelentette be pénteken Adrian Veştea, a Brassó Megyei Tanács elnöke.
2017. január 13., 19:162017. január 13., 19:16
2017. január 13., 19:202017. január 13., 19:20
„Barcarozsnyó városának, ahol polgármesterként részt vállalhattam a megfelelő infrastruktúra kiépítésében, sikerült egy nemzetközi rangot kivívnia a téli sportesemények rendezésében. Mindez szertefoszolhat, ha elveszítjük az idei kiírás megszervezését\" – idézte az Agerpres hírügynökség Veşteát, aki hozzátette: bízik abban, hogy Marius Dunca miniszter folyósítani fogja a támogatást.
A tanácselnök emlékeztetett: Barcarozsnyón szervezték 2013-ban az Európai Ifjúság Olimpiai Fesztiválját (FOTE), valamint a síugró-világkupa sorozat több fordulóját. Hozzátette: „nagyon elszomorítaná\", ha elmaradna a verseny éppen most, amikor „nem kell az erdőből hordani a havat\", mert hullott bőséggel.
Az idézett forrás szerint Barcarozsnyó saját költségvetéséből 40 ezer euróval járul hozzá a szervezési költségekhez. A Brassó megyei tanácselnök bízik abban, hogy a brassói születésű sportminiszter nem hagyja megszakadni a sorozatot.
Közlekedési balesetben elhunyt a portugál válogatott Diogo Jota, a Szoboszlai Dominikot, Kerkez Milost és Pécsi Ármint foglalkoztató Liverpool labdarúgócsapatának játékosa.
Az UEFA 55 000 eurós bírságot rótt ki a Román Labdarúgó-szövetségre (FRF) a 2024. november 14-én Bukarestben a Nemzetek Ligájában lejátszott Románia–Ciprus mérkőzésen a szurkolók által okozott botr
Elhunyt 81 éves korában Szatmári Lajos, a román labdarúgó-válogatott korábbi tagja – közölte hétfőn a román szakszövetség (FRF) a hivatalos honlapján.
A 23 éves Kishane Thompson berobbant a világ élvonalába: 100 méteres síkfutásban 9,75 másodperces egyéni csúccsal nyerte meg a döntőt a jamaicai országos atlétikai bajnokságon.
Tematikus mesekeret köré épülő, fejlesztő falmászóprogram indul ősszel a kincses városban a Hópárduc Alapítvány és a kolozsvári Telemark Sportegyesület együttműködése révén. Décsei Levente, a sportegyesület vezetője a Hópárduc-foglalkozásokról beszélt.
Az angol bajnok FC Liverpoolban folytatja pályafutását Kerkez Milos.
A román élvonalba feljutott FK Csíkszereda labdarúgócsapata közösségi oldalán jelentette be, hogy leigazolta Szabó Bálintot. A 24 éves támadó Székesfehérvárról érkezve csatlakozott a székelyföldi csapathoz az ausztriai edzőtáborban.
A sörárusítást és -fogyasztást is lehetővé tenné a romániai stadionokban az a törvénymódosító tervezet, mely a futballszurkolókra vonatkozó szabályokon változtatna.
Címét megvédve aranyérmet nyert a magyar férfi kardválogatott kedden a genovai vívó Európa-bajnokságon.
A keddi sorsolás alapján a Kolozsvári CFR ellen játszik a Paksi FC a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulójában.
szóljon hozzá!