Demeter 2018 decembere óta a Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) főigazgatója
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Csák János kulturális és innovációs miniszter 2024. február 1-jei hatállyal Demeter Szilárd Csabát nevezte ki a Petőfi Irodalmi Múzeum élére – tájékoztatta a minisztérium sajtó- és kommunikációs főosztálya pénteken az MTI-t.
2023. december 01., 15:142023. december 01., 15:14
2023. december 01., 16:502023. december 01., 16:50
A pályázati kiírásra Demeter Szilárd Csaba egyedüli jelentkezőként nyújtotta be vezetői koncepcióját, amelyet a szakmai bizottság a részletes meghallgatást követően egyhangúlag támogatásra javasolt – tartalmazza az MTI által idézett közlemény. A tájékoztatás szerint a miniszter – elfogadva a bizottság ajánlását – újabb öt évre bízta meg Demeter Szilárd Csabát a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatói teendőinek ellátásával.
Csák János miniszter október 9-én írta alá a pályázati felhívást Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatói tisztségének betöltésére. A magyarországi sajtóban ezt követően olyan találgatások láttak napvilágot, miszerint Demeter Szilárd már nem élvezi a tárcavezető és a magyar kormány támogatását, és mást szemeltek ki a PIM irányítására. Demeter újabb ötéves mandátuma rácáfolt erre.
A korábban politikai elemzőként, publicistaként tevékenykedő Demeter Szilárd író Székelyudvarhelyen született 1976. július 1-jén, 1995-ben végzett a Benedek Elek Tanítóképzőben, 1999-ben Kolozsváron a Babeș–Bolyai Tudományegyetemen (BBTE) filozófusi diplomát szerzett; 1994-ben az erdélyi Előretolt Helyőrség nevű íróközösségben Orbán János Dénes költővel dolgozott együtt. 2018 decembere óta a Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) főigazgatója.
Filozófus, író, publicista, politikai elemző, zenész, miniszteri biztos, nem utolsósorban a budapesti Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) főigazgatója. Mindemellett a Kárpát-medencei magyar kultúrharc egyik markáns személyisége.
Borsodi L. László csíkszeredai költő, irodalomtörténész, kritikus, tanár kapta az Év szerzője díjat a 30. Marosvásárhelyi Nemzetközi Könyvvásáron – közölték szombaton a rendezvény szervezői.
Ifj. Vidnyánszky Attila rendezései elképesztően sodró erejűek, dinamikusak és „fiatalosak”, de mély gondolatiságúak is, így óriási az esélyük, hogy megszólítsák az ifjú generációkat.
A minap mutatták be azt az albumot, amely az aradi Kölcsey Egyesület újkori történetének egyik sikeres rendezvénysorozatát, a Kölcsey Galéria 2013 és 2023 közötti képzőművészeti kiállításait foglalja össze.
A boszorkányságról és különféle hiedelmekről szóló előadást hallgathatnak meg az érdeklődők a nagybányai Teleki Magyar Ház szervezésében.
Ma még a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem régi épületének az aulájában áll, de az új épületszárny felépítése után kikerül a négy fal közül Wagner Nándor nagyváradi születésű szobrászművész és felesége, Csijo asszony mellszobra.
Szatmárnémetiben zajlik az Interetnikai Színházi Fesztivál, amely a romániai kisebbségi színjátszást képviselő társulatokat, és azok reprezentatív előadásait vonultatja fel.
Az 1989-es fordulat után a színház területén se tudták Romániában, hogy mit kezdjenek a vágyott szabadsággal. Reformkezdeményezések, különféle mozgások jellemezték az elmúlt 35 évben a hazai, ezen belül a magyar színházak útkereséseit.
A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem tizedik alkalommal szervezi meg a Színházi Iskolák Találkozóját 2024. november 15–24. között – tájékoztatott csütörtökön a Magyar Művészeti Kar titkársága.
Ady Endre nagykárolyi szobránál ünnepelték a magyar nyelv napját a helyi Vasile Lucaciu vegyes tannyelvű általános iskola magyar hatodikosai.
Románia eddigi legnagyobb régészeti lelőhelyét találták meg Arad és Temesvár között a vasúti pálya felújítását megelőző leletmentő ásatások során.
szóljon hozzá!