Fotó: Facebook/Műcsarnok - Kunsthalle Budapest
Szervátiusz Jenő-díjjal kitüntetett Kárpát-medencei festők, grafikusok, szobrászok, textil- és keramikusművészek munkáiból nyílik kiállítás csütörtökön Budapesten, a Műcsarnokban.
2024. február 12., 15:412024. február 12., 15:41
2024. február 12., 16:282024. február 12., 16:28
A kiállítás a 120 évvel ezelőtt született Szervátiusz Jenő erdélyi-magyar szobrászművész előtt is tiszteleg – olvasható az MTI-hez elküldött tájékoztatóban.
Az alapítványt 2003-ban Szervátiusz Tibor Kossuth-díjas szobrászművész alapította feleségével, Klárával Szervátiusz Jenő szobrászművész születésének 100. évfordulója alkalmából, egyúttal létrehozták a Szervátiusz Jenő-díjat, azzal a céllal, hogy
A díjat a kuratórium évente adja át olyan képzőművészeknek, akik magas színvonalú művészetet hoznak vagy hoztak létre.
A Műcsarnokban nyíló jubileumi kiállításon Szervátiusz Jenő és Szervátiusz Tibor alkotásai mellett Árkossy István, Barabás Éva, Bardócz Lajos, Berend Iván, Bocskay Vince, Gaál András, Győrfi Lajos, Györfi Sándor, Gyurkovics Hunor, Homoki Gábor, Kákonyi Csilla, Kubinyi Anna, Márton Árpád, Matl Péter, Nagy János, Páll Lajos, Petrás Alina, Petrás Mária, Rieger Tibor és Szabó Ottó munkái lesznek láthatók.
A Szervátiusz Jenő-díjjal kitüntetett alkotók munkái tavaly októberben a Csíki Székely Múzeumban voltak láthatóak.
Megalakulásának 20. évfordulóján a Szervátiusz Alapítvány kiállítást rendez a Csíki Székely Múzeumban.
Bocskay Vince erdélyi szobrászművész és Bakos Attila író, filozófus, költő kapta idén a Szervátiusz Jenő-díjat – tájékoztatta Szervátiusz Klára, a Szervátiusz Alapítvány elnöke az MTI-t szerdán.
Gaál András gyergyóditrói származású festőművész, Nagy Miklós Kund marosvásárhelyi művészeti író, valamint Obrusánszky Borbála történész, orientalista vehette át az idei Szervátiusz Jenő-díjat csütörtökön Budapesten.
Elkészült 2024 kultúrmérlege, mely szerint 2024-ben nőtt a könyvtárba járok száma, ezzel szemben a mozik, múzeumok és nyilvános gyűjtemények látogatottsága csökkent – derül ki az Országos Statisztikai Intézet hétfőn közzétett adataiból.
Újabb évfordulós koncerttel készül ünnepelni a kincses városi Schola Cantorum Transsylvaniensis kamarakórus.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház a legjobb előadás, míg a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház produkciója a legjobb rendezés díját kapta meg a június 20-28 között megrendezett Magyar Színházak 37. Kisvárdai Fesztiválján.
Gyerekként ugyanazokat a könyveket olvasták, és ugyanazokra az ételekre vágytak – ismeretlen curryk illatát keresték a lapokon, anélkül, hogy tudták volna, milyen az ízük.
Történelem, legendák és szociális felelősségvállalás – ez jellemezte a kolozsvári Unió szabadkőműves páholy működését a 19. század végén.
Az idei Kolozsvári Ünnepi Könyvhét egyik érdekes, sokakat vonzó beszélgetése Szécsi Noémi új kötetéről, Jókai és a nők című könyvéről szólt.
Lars Saabye Christensen norvég-dán író volt a Kolozsvári Ünnepi Könyvhét díszvendége. A 72 éves szerző pályafutásáról, első verséről, zenei ihleteiről és az elveszett, legendás kéziratos bőröndről mesélt csütörtök este a kincses városi közönségnek.
Kolozsváron négy napra ismét a könyvek kerülnek a középpontba: június 26-án megnyílt a 14. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét, a kortárs magyar irodalom egyik legjelentősebb erdélyi seregszemléje.
Sepsiszentgyörgyön gazdag programot kínáló jazzfesztiválra várják a közönséget.
Magyar színházi alkotók kapták a legfontosabb elismeréseket a vasárnap este zárult, 31. nagybányai ATELIER fesztiválon.
szóljon hozzá!