A Molnár Vilmos novellái alapján készült, Kőrösi Csoma Sándor csodálatos cselekedetei című előadás
Fotó: Marius Palermo/Puck Bábszínház
A korábbi évekhez hasonlóan idén is székelyföldi turnéra indul a Puck Bábszínház magyar társulata. A Puck Bábszínház többek közt a Kőrösi Csoma Sándor csodálatos cselekedetei című előadással lép fel a székelyföldi közönség előtt.
2025. február 17., 15:402025. február 17., 15:40
Amint a Puck Bábszínház magyar tagozatának közleményében olvasható, a Molnár Vilmos novellái alapján készült, Kőrösi Csoma Sándor csodálatos cselekedetei című előadással, valamint A brémai muzsikusok című előadással lépnek fel február 18. és 21. között négy Hargita megyei településen.
Szerdán Fenyédre utazik a társulat, ahol a közönségkedvenccé vált A brémai muzsikusok előadás lesz látható 10 órától. Az előadást Fenyéden a Márton Áron Általános Iskolában, a másik három helyszínen pedig a művelődési házban lehet megnézni.
A Kőrösi Csoma Sándor csodálatos cselekedetei című előadást Varga Ibolya rendezésében a társulat az idei évadban, novemberben mutatta be. Molnár Vilmos csíkszeredai kortárs szerző azonos című könyve szolgált az előadás alapjául, amelyben
A brémai muzsikusok című előadást Rumi László rendezte, bemutatója 2022 januárjában volt, azóta pedig a kolozsvári közönség egyik legkedveltebb előadásává vált
Fotó: Puck Bábszínház
A brémai muzsikusok című előadást Rumi László rendezte, bemutatója 2022 januárjában volt, azóta pedig a kolozsvári közönség egyik legkedveltebb előadásává vált. A Grimm testvérek közismert meséjét új megvilágításban láthatják az érdeklődök, de a muzsikusok biztosítják a zenei alapot a jó hangulathoz, amelyet Bakos Árpád zeneszerzőnek köszönhetünk.
Mindkét előadást a négy éven felüli korosztálynak ajánlják.
A berlini Merlin Bábszínház vendégszerepel a kolozsvári Puck Bábszínházban.
Megfogalmazta a mának szóló világnapi üzenetét Theodoros Terzopoulos Görögország Színházigazgató, tanár, író, a Színházi Olimpia ihletője és a Nemzetközi Színházi Olimpiai Bizottság elnöke. A világnapi az üzenetet alább közöljük.
A színházi világnap, március 27. alkalmából Sebestyén Aba rendezőt, színészt, az immár 20 éve létrejött marosvásárhelyi Yorick Stúdió független színház vezetőjét faggattuk a teátrum küldetéséről.
A csángó, Magyar Arany Érdemkereszttel kitüntetett Szőcs Anna Édesanyám rózsafája című életrajzi könyvének román fordítását mutatják be Bukarestben a Liszt Intézet – Magyar Kulturális Központban.
Példaként tárja a mai világ elé a csángó zenei és tárgyi örökséget Petrás Mária Prima Primissima- és Magyar Örökség díjas népdalénekes, keramikusművész, akit több évtizedes fáradhatatlan munkája elismeréseként nemrég Kossuth-díjjal tüntettek ki.
Elhunyt életének 86. évében a bánffyhunyadi születésű Buzás Pál zongoraművész, tanár, karnagy és népzenegyűjtő, az erdélyi zenei élet, a magyar kulturális élet meghatározó személyisége – közölte a Kolozsvári Magyar Opera.
Március 31-én mutatják be a Szent Anna-tó legendája című zenés mesét Csurulya Csongor rendezésében a Békéscsabai Jókai Színházban.
Az erdélyi magyar társulatok gazdag programmal ünneplik a világszerte március 27-én szervezett színházi világnapot.
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház neves színművésze, egykori igazgatója, Nemes Levente idén megkapta a Kossuth-díjat. De mit jelent számára ez az elismerés? Hogyan látja a művészet és a színház szerepét a változó világban?
Március 25., Bartók Béla zeneszerző születésnapja lehet ezentúl a magyar zene napja.
A temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színházban a közönség hétfőn, március 24-én 19 órától idén először láthatja a Madarak című produkciót.
szóljon hozzá!