Borsodi L. László tavaly májustól irányította a lapot
Fotó: Veres Nándor
Lemondott tisztségéről a Székelyföld kulturális folyóirat főszerkesztője, Borsodi L. László – jelentette be Facebook-oldalán a költő, irodalomtanár, aki 2019. májusától vezette a lapot. Borsodi L. László közleményében azt írta, szakmai és személyes okok miatt adta be felmondását a Székelyföld folyóiratot finanszírozó Hargita Megye Tanácsához.
2020. július 19., 11:472020. július 19., 11:47
2020. július 19., 11:512020. július 19., 11:51
„A jövőben nem kívánok a Hargita Kiadóhivatal vezetője és a Székelyföld kulturális folyóirat főszerkesztője lenni. Hargita Megye Tanácsa beadványomat elfogadta, 2020. július 13-tól megbízatásom megszűnt. Köszönöm mindenkinek az elmúlt időszakban nyújtott segítségét, irántam tanúsított türelmét! A jövőben a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium irodalomtanáraként folytatom munkámat” – írta szombati bejegyzésében a volt főszerkesztő.
Elképzelései között szerepelt újabb fiatal szerzők megszólítása, a tanulmány- és kritikarovatok változatosabbá tétele, valamint hogy a lap nagyobb médianyilvánosságot kapjon internetes közösségi terekben. A leköszönő Lövétei Lázár László azzal magyarázta visszavonulását, hogy a mintegy kilenc év főszerkesztői tevékenység után ismét a versírásra szeretne összpontosítani.
Borsodi L. László 1976-ban született Csíkszeredában, ahol a Márton Áron Főgimnáziumba járt, majd elvégezte a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán a magyar-angol szakot. Azóta egykori középiskolájában irodalmat tanít, számos erdélyi és magyarországi folyóiratban publikál, mintegy tíz kötete jelent meg.
A magyar operajátszás legnépszerűbb művét, a Katona József drámájából és Erkel Ferenc zeneművéből készült, mindig aktuális mondanivalójú Bánk bánt mutatja be a Kolozsvári Magyar Opera Vidnyánszky Attila rendezésében.
Cannes-ban díjazott szakítós vígjátékra hívja a romániai moziközönséget a Filmtett Egyesület.
Kik is igazából a székelyek, milyen kultúra éltetői, hogyan látják önmagukat ma a Székelyföldön élők – ezekre a kérdésekre ad választ a Kovászna, Hargita, Maros megyei múzeumok összefogásával nyílt kiállítás.
A rendszerváltás óta eltelt harmincöt év lesz a témája a november 3. és 17. között tartandó kolozsvári 9. Interferenciák Nemzetközi Színházi Fesztiválnak. A színházi szemle programjának gerincét romániai előadások adják.
A víg özvegy című Lehár-operett története elevenedik meg az aradi nagyszínház színpadán.
Különleges felhívást tett közzé a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház: a Legyél te is műalkotás! című kezdeményezés a Caravaggio című előadásra is felhívja a figyelmet.
Immár harmadik alkalommal tartják az Erdélyi Népmesemondó Találkozót, az eseményre Háromszéken kerül sor.
Rövidfilmek mellett nagyjátékfilmek is szerepelnek a programban 32. Alter-Native Nemzetközi Rövidfilm Fesztiválon, amelyet november 6. és 10. között tartanak Marosvásárhelyen – közölték a szervezők.
A berlini Merlin Bábszínház vendégszerepel a kolozsvári Puck Bábszínházban.
Ady Endre és Léda digitalizált leveleit is elérhetővé tette a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ Országos Széchényi Könyvtár (MNMKK OSZK) az általa üzemeltetett Copia tartalomszolgáltatás felületén – tájékoztatta az intézmény hétfőn az MTI-t.
szóljon hozzá!