Kültéri tárlat a „digitális szmogról”. A nagyváradi villamosmegállókban tekinthetőek meg a tervezőgrafikai pályázatra beérkezett, díjazott alkotások.
Fotó: Torkos Márk Erik
Koncertekkel, családi és gyerekprogramokkal, könyvbemutatókkal, színházi, bábszínházi és néptánc-előadásokkal, a Nagyváradról elszármazottak találkozójával és számos izgalmas programmal folytatódik a nagyváradi Szent László Napok a kulturális fesztivált csúcsra járató hétvégén.
2021. június 25., 10:182021. június 25., 10:18
A szervezők is kiemelték, nagyon sok már megszokott programot sikerül tető alá hozni ebben a koronavírus-világjárvány miatt rendkívüli évben. Szerdán díjazták a Publicritic tervezőgrafikai pályázat nyerteseit a Partiumi Keresztény Egyetemen (PKE).
A pályázatot a PKE művészeti tanszéke és a Szent László Napok hirdette meg. A 39 pályamű június végéig tekinthető meg óriásplakátok, bannerek és úgynevezett citylight plakátok formájában Nagyvárad utcáin.
A kültéri kiállítás ötletét az adta, hogy kevés kulturális inger ért mindenkit a pandémia alatt, a múzeumok, kiállítóterek többnyire zárva voltak, a köztereken viszont bárki és nagyjából bármikor láthatja majd az alkotásokat.
Az idei év egyik kuriózuma, hogy Nagyvárosi folkudvar is várja a népzene és néptánc szerelmeseit, lesz ott a világ népviseleteit bemutató szabadtéri kiállítás, két előadással is fellép a Maros Művészegyüttes, fiával, Berecz Istvánnal lép fel Berecz András Kossuth-díjas énekes, mesemondó, népmesegyűjtő, folklórkutató és előadóművész. Erdélyi és partiumi népviseletek bemutatójára ugyanakkor a Fő utcán is sor kerül, izgalmasnak ígérkezik a Kolozsváry-ház erkélyére meghirdetett esemény. A hétvégi program és más részletek, kuriózumok a Szent László Napok honlapján és Facebook-oldalán találhatók.
A holokauszt 80. évfordulójára emlékeznek az immár 9. alkalommal szervezendő, főként a zenét előtérbe helyező Kolozsvári Zsidó Napokon, amelynek programpontjaiban az izraeli helyzettel való együttérzés is megjelenik.
Premierre készül a nagyváradi Szigligeti Színház: Kovács D. Dániel Junior Prima-díjas rendező a jól ismert orosz vígjátékot, A revizort rendezi nagyszínpadra.
Dokumentum- és ismeretterjesztő filmekkel, vallási műsorokkal idézi fel a reformáció elindítója, Luther Márton alakját, tettének jelentőségét október 31-én a magyar közmédia.
Négy romániai városban lép fel a a nemzetközileg is komoly hírnévnek örvendő Liszt Ferenc Kamarazenekar – közölte a szervező, Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusa.
A magyar operajátszás legnépszerűbb művét, a Katona József drámájából és Erkel Ferenc zeneművéből készült, mindig aktuális mondanivalójú Bánk bánt mutatja be a Kolozsvári Magyar Opera Vidnyánszky Attila rendezésében.
Cannes-ban díjazott szakítós vígjátékra hívja a romániai moziközönséget a Filmtett Egyesület.
Kik is igazából a székelyek, milyen kultúra éltetői, hogyan látják önmagukat ma a Székelyföldön élők – ezekre a kérdésekre ad választ a Kovászna, Hargita, Maros megyei múzeumok összefogásával nyílt kiállítás.
A rendszerváltás óta eltelt harmincöt év lesz a témája a november 3. és 17. között tartandó kolozsvári 9. Interferenciák Nemzetközi Színházi Fesztiválnak. A színházi szemle programjának gerincét romániai előadások adják.
A víg özvegy című Lehár-operett története elevenedik meg az aradi nagyszínház színpadán.
Különleges felhívást tett közzé a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház: a Legyél te is műalkotás! című kezdeményezés a Caravaggio című előadásra is felhívja a figyelmet.
szóljon hozzá!