A zsűri által beválogatott munkák idén is megtekinthetőek lesznek Nagyvárad utcáin
Fotó: Szent László Napok
A Partiumi Keresztény Egyetem Művészeti Tanszéke a Szent László Napok nagyváradi kulturális fesztivállal partnerségben idén is meghirdeti Publicritic elnevezésű kritikai pályázatát. A téma ezúttal: perifériák. Újdonság, hogy az idei évtől a plakátok mellett mozgó GIF-ek is beküldhetőek – közölte a Szent László Napok sajtóirodája.
2022. március 17., 11:072022. március 17., 11:07
2022. március 17., 11:212022. március 17., 11:21
A Publicritic felhívással és kiállítással a szervezők küldetésüknek érzik évről évre megteremteni a vizuális reflexiót az aktuális társadalmi problémákra, illetve motiválni az alkotókat, éljenek bárhol a világon, hogy merjenek állást foglalni és vizuálisan kifejezni a véleményüket.
„Szilárdan valljuk, hogy a társadalom látókörének bővítése egyben a fenntartható jövő építésének alapköve is. Éppen ezért a Publicritickel egy olyan véleményformálást kezdeményezünk, amelyben bárki részt vehet alkotóként vagy befogadóként, mind a fizikai térben, mind pedig online” – fogalmazták meg a szervezők.
A vizuális kritikákat olyan témákban várják plakátok és animált GIF-ek formájában, mint a kisebbségek helyzete, a belváros és a külváros vagy éppen a falu és a város közötti különbségek, illetve a felzárkóztatás, a területek és a határok feletti viszálykodás, az életminőségi és a hitrendszeri különbségekből adódó ellentétek, a verbális és a fizikai erőszak károssága, illetve az emberi kapcsolatokat érintő és egyéb jellegű perifériák.
A Publicritic zsűrijét idén Brian T. Flinn képzőművész (Central Connecticut State University, US), Kelemen Attila marketingigazgató (OTP Bank Románia), Kiss Melinda animációs tervezőművész (Budapesti Metropolitan Egyetem) és Radu Igazság animációsfilm-rendező (I. L. Caragiale Színház- és Filmművészeti Egyetem, Bukarest) alkotja.
A díjazás hasonló összegű mindkét szekcióban: 1000, 500, 300, 300 eurót vihetnek haza azok az alkotók, akiknek kritikai munkája elnyeri a zsűri tetszését.
Az alkotásokat emellett közzéteszik a Publicritic weboldalán, közösségi platformjain, közönségszavazás révén interakcióra adnak lehetőséget, illetve június végére kiadják a második katalógust.
A pályázattal kapcsolatos további hírek követhetőek a Publicritic Facebook-oldalán.
Életének 81. évében elhunyt Szörényi Szabolcs, Kossuth-díjas zeneszerző, zenei rendező, az Illés, majd a Fonográf együttes korábbi basszusgitárosa – közölte a család szombaton.
Elindulásának 55. évfordulóját ünnepli novemberben a román közszolgálati televízió Magyar Adása.
A holokauszt 80. évfordulójára emlékeznek az immár 9. alkalommal szervezendő, főként a zenét előtérbe helyező Kolozsvári Zsidó Napokon, amelynek programpontjaiban az izraeli helyzettel való együttérzés is megjelenik.
Premierre készül a nagyváradi Szigligeti Színház: Kovács D. Dániel Junior Prima-díjas rendező a jól ismert orosz vígjátékot, A revizort rendezi nagyszínpadra.
Dokumentum- és ismeretterjesztő filmekkel, vallási műsorokkal idézi fel a reformáció elindítója, Luther Márton alakját, tettének jelentőségét október 31-én a magyar közmédia.
Négy romániai városban lép fel a a nemzetközileg is komoly hírnévnek örvendő Liszt Ferenc Kamarazenekar – közölte a szervező, Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusa.
A magyar operajátszás legnépszerűbb művét, a Katona József drámájából és Erkel Ferenc zeneművéből készült, mindig aktuális mondanivalójú Bánk bánt mutatja be a Kolozsvári Magyar Opera Vidnyánszky Attila rendezésében.
Cannes-ban díjazott szakítós vígjátékra hívja a romániai moziközönséget a Filmtett Egyesület.
Kik is igazából a székelyek, milyen kultúra éltetői, hogyan látják önmagukat ma a Székelyföldön élők – ezekre a kérdésekre ad választ a Kovászna, Hargita, Maros megyei múzeumok összefogásával nyílt kiállítás.
A rendszerváltás óta eltelt harmincöt év lesz a témája a november 3. és 17. között tartandó kolozsvári 9. Interferenciák Nemzetközi Színházi Fesztiválnak. A színházi szemle programjának gerincét romániai előadások adják.
szóljon hozzá!