Fotó: Tóth Gödri Iringó
Az amerikai Kiss zenekar szombaton fergeteges koncertet tartott Bukarestben, első romániai koncertjük egyben az utolsó is volt, mivel az 1973-ban alapított banda jelenleg búcsúturnén van Európában. A Romexpón tartott eseményen az előzenekar a német Powerwolf volt, a szintén nagyon várt másik előzenekar, a Whitesnake koncertje azonban elmaradt.
2022. július 17., 18:292022. július 17., 18:29
2022. július 17., 23:422022. július 17., 23:42
A hetvenes, nyolcvanas évek ikonikus rockbandája, a Kiss először járt Romániában. A látványos bukaresti koncertre az ország minden szegletéből özönlöttek a rockrajongók, magyarok is szép számmal, hiszen az együttes alapítója, Gene Simmons magyar származású, édesanyja, Kovács Flóra Magyarországon született. Bár az énekes, basszusgitáros, aki beszél is magyarul, a romániai koncerten nem káromkodott és énekelt anyanyelvén, mint néhány napja Budapesten, a koncert így is minden rajongó számára élmény volt, a zenekar megmutatta, hogyan kell „show-t csinálni”. A koncerten volt konfettieső, léggömbök, tűzkerekek, lángok, művér, a közönség fölötti „repkedés” és lézershow is.
A zenekar, mely sokak számára az I Was Made for Lovin' You számnak köszönhetően ismert, az End of the Road című
A zenekar tagjai még most is felöltötték magastalpú csizmáikat, szöges, fémes bőrruháikat, bemaszkírozták magukat a védjegyükké vált fekete és fehér festékkel, és piros nyelvet öltögetve szórakoztatták a közönséget. A koncert több volt, mint zene és látvány, hiszen Paul Stanley énekes, gitáros és Gene Simmos szórakoztató átvezető szövegeikkel a közönséget is bevonták, közösségi élménnyé tették a showt, melynek a végén még gitárt is törtek. A repertoárban szerepelt néhány, a nagyközönség által kevésbé ismert dal is, melyek tényleg visszarepítettek a rock fénykorába. De elhangzottak ismert számok is, amelyeket a bandával együtt énekelt a tömeg, tizenévesek és hetvenesek egyaránt – a közönséget ugyanis nagy változatosság jellemezte életkor szempontjából. Az előzenekar, a Powerwolf, melynek énekese Dorn Attila romániai származású, szintén hatalmas bulit csapott, nem kímélve a közönség hangszálait sem, hiszen nagyon sok dal eléneklésébe vonták be őket.
Életének 81. évében elhunyt Szörényi Szabolcs, Kossuth-díjas zeneszerző, zenei rendező, az Illés, majd a Fonográf együttes korábbi basszusgitárosa – közölte a család szombaton.
Elindulásának 55. évfordulóját ünnepli novemberben a román közszolgálati televízió Magyar Adása.
A holokauszt 80. évfordulójára emlékeznek az immár 9. alkalommal szervezendő, főként a zenét előtérbe helyező Kolozsvári Zsidó Napokon, amelynek programpontjaiban az izraeli helyzettel való együttérzés is megjelenik.
Premierre készül a nagyváradi Szigligeti Színház: Kovács D. Dániel Junior Prima-díjas rendező a jól ismert orosz vígjátékot, A revizort rendezi nagyszínpadra.
Dokumentum- és ismeretterjesztő filmekkel, vallási műsorokkal idézi fel a reformáció elindítója, Luther Márton alakját, tettének jelentőségét október 31-én a magyar közmédia.
Négy romániai városban lép fel a a nemzetközileg is komoly hírnévnek örvendő Liszt Ferenc Kamarazenekar – közölte a szervező, Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusa.
A magyar operajátszás legnépszerűbb művét, a Katona József drámájából és Erkel Ferenc zeneművéből készült, mindig aktuális mondanivalójú Bánk bánt mutatja be a Kolozsvári Magyar Opera Vidnyánszky Attila rendezésében.
Cannes-ban díjazott szakítós vígjátékra hívja a romániai moziközönséget a Filmtett Egyesület.
Kik is igazából a székelyek, milyen kultúra éltetői, hogyan látják önmagukat ma a Székelyföldön élők – ezekre a kérdésekre ad választ a Kovászna, Hargita, Maros megyei múzeumok összefogásával nyílt kiállítás.
A rendszerváltás óta eltelt harmincöt év lesz a témája a november 3. és 17. között tartandó kolozsvári 9. Interferenciák Nemzetközi Színházi Fesztiválnak. A színházi szemle programjának gerincét romániai előadások adják.
szóljon hozzá!