Az alapsztori ennek fényébennem túl bonyolult: Johnny Blaze, a motoros akrobata éppenrátalálna fiatalkori szerelmére, amikor a pokoltrónörököse úgy dönt, nem vártovább, és elhatározza, hogy uralma aláhajtja a földet. Ehhez előbb azonban meg kell szereznie egyegyezmény kéziratát, amelyet száz éveegy vadnyugati település lakói a sátánnalkötöttek. Ekkor kell Johnnynak Szellemlovassáválnia, hogy megküzdjön a gonosz erőkkel.
Bár egyesek szerint Aszellemlovas a Marvel egyik legsikerültebb képregénye,a filmből ez nem jön át. Sőt határozottan olyanérzést kelt, mintha egy másik, szinténképregény alapján készült film, aConstantine, a démonvadász erőtlen remake-je lenne. Alapos történetet néhány geggel próbáltákfeldobni a szerzők, ám az, hogy a motor füttyszóraodaszáguld gazdájához, inkább blőd, mintvicces, az pedig egyenesen kínos, amikor a főhős arra akérdésre, hogy jól érzi-e magát,úgy válaszol: „Igen, bár a fejem ég egykissé”.
A műfajból adódóana film jelentős részét a számítógépeslátványtrükkök adják, ám ezen atéren sem erőltették meg túlzottan magukat azalkotók: a valamilyen homályos oknál fogva aföldet, levegőt és vizet képviselő hárombukott angyal raszta-punk-skinhead triója egyenesen ciki.
Színészi teljesítményrőlnem érdemes beszélni, Nicolas Cage jobban jártvolna, ha a film egész ideje alatt lángolókoponya imbolyog a nyakán a saját arca helyett, mertúgy még mindig kevésbé lenne égőa film. Mindez azonban a jelek szerint nem zavarja az alkotókat,a zárójelenet alapján ugyanis szinteborítékolható, hogy előbb-utóbb afolytatás is a mozikba kerül.
A szellemlovas (Ghost Rider). Amerikaifantasy-thriller, 2007. Rendezte: Mark Steven Johnson. Szereplők:Nicolas Cage, Matt Long, Peter Fonda. Értékelésaz 1–5-ös skálán: 2.
Kristófi János nagyváradi festőnek állít emléket az a retrospektív kiállítás, amelyet július 22-én nyitnak meg a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban (EMŰK).
Megnyílt a jelentkezés a Filmtettfeszt Erdélyi Magyar Filmszemle versenyszekciójára. A Filmgaloppban tavaly fikciós alkotások versenyeztek egymással, így idén az erdélyi dokumentumfilmeké a főszerep.
Horváth Hunor, a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház új igazgatója örül, hogy lehetősége nyílik bekapcsolódni Temesvár életébe, és annak is, hogy színházi alkotóként most először magyar nyelven dolgozhat.
A Szent Anna-tó körül szervezett, 35 éve kezdeményezett AnnART Nemzetközi Performansz Fesztiválokat idézik meg július 24-én és 25-én a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban.
A kolozsvári Puck Bábszínház tizenkilencedik alkalommal szervezi meg a Bábok Múzeuma című kiállítást a Bánffy-palotában.
Hat bemutató, Interferenciák, Harag György Emlékhét – véget ért kolozsvári színház 232. évada. Amint a társulat közölte, az anyagi nehézségek ellenére is eseménydús évadot zárt a Kolozsvári Állami Magyar Színház.
Rézben érthető címmel nyílik kiállítás Makkai István szobrászművész alkotásaiból a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban július 11-én.
Az Udvartér-lét című időszakos képzőművészeti tárlat fogadja a látogatókat a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum kiállítótermében július 18-ig.
Demeter András István bukaresti kulturális miniszter hivatalos látogatást tett Magyarországon, ahol anyaországi kollégájával, Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszterrel megállapodtak egy új kulturális együttműködési cselekvési tervről.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház az évadot Thornton Wilder A mi kis városunk című drámájának a bemutatójával zárja.