Az alapsztori ennek fényébennem túl bonyolult: Johnny Blaze, a motoros akrobata éppenrátalálna fiatalkori szerelmére, amikor a pokoltrónörököse úgy dönt, nem vártovább, és elhatározza, hogy uralma aláhajtja a földet. Ehhez előbb azonban meg kell szereznie egyegyezmény kéziratát, amelyet száz éveegy vadnyugati település lakói a sátánnalkötöttek. Ekkor kell Johnnynak Szellemlovassáválnia, hogy megküzdjön a gonosz erőkkel.
Bár egyesek szerint Aszellemlovas a Marvel egyik legsikerültebb képregénye,a filmből ez nem jön át. Sőt határozottan olyanérzést kelt, mintha egy másik, szinténképregény alapján készült film, aConstantine, a démonvadász erőtlen remake-je lenne. Alapos történetet néhány geggel próbáltákfeldobni a szerzők, ám az, hogy a motor füttyszóraodaszáguld gazdájához, inkább blőd, mintvicces, az pedig egyenesen kínos, amikor a főhős arra akérdésre, hogy jól érzi-e magát,úgy válaszol: „Igen, bár a fejem ég egykissé”.
A műfajból adódóana film jelentős részét a számítógépeslátványtrükkök adják, ám ezen atéren sem erőltették meg túlzottan magukat azalkotók: a valamilyen homályos oknál fogva aföldet, levegőt és vizet képviselő hárombukott angyal raszta-punk-skinhead triója egyenesen ciki.
Színészi teljesítményrőlnem érdemes beszélni, Nicolas Cage jobban jártvolna, ha a film egész ideje alatt lángolókoponya imbolyog a nyakán a saját arca helyett, mertúgy még mindig kevésbé lenne égőa film. Mindez azonban a jelek szerint nem zavarja az alkotókat,a zárójelenet alapján ugyanis szinteborítékolható, hogy előbb-utóbb afolytatás is a mozikba kerül.
A szellemlovas (Ghost Rider). Amerikaifantasy-thriller, 2007. Rendezte: Mark Steven Johnson. Szereplők:Nicolas Cage, Matt Long, Peter Fonda. Értékelésaz 1–5-ös skálán: 2.
Csütörtökön debütál a Hunyadi-sorozat a Filmión. A magyar filmek és sorozatok streamingplatformján a tízrészes széria magyar szinkronos változata mellett a rendezői (eredeti) változat is elérhető.
Harag György ikonikus színházi rendező munkássága és öröksége előtt tiszteleg az a centenáriumi emlékhét, amelyet június 1. és 9. között szervez a Kolozsvári Állami Magyar Színház.
Tizenkét nagyjátékfilm és tíz dokumentumfilm versenyez a június 13. és 22. közt szervezendő, 24. kolozsvári Transilvania Nemzetközi Filmfesztiválon – jelentették be csütörtökön a szervezők.
Korodi Janka és Pálffy Tibor, a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház színészei kapták idén a Gábor Miklós-díjat, mellyel évről évre a legjobb magyar nyelvű Shakespeare-alakításokat díjazza a szakma.
Zenés bábelőadás készül a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház legkisebb nézőinek. A Plüm-Plüm kalandjai című előadást május 28-án 10 órától mutatja be először a társulat.
Berecz András Kossuth-díjas előadóművész Szívverés a magasban című fotókiállítását nyitják meg Kolozsváron május 20-án.
A temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház május 20-án 19 órától mutatja be a Madárka című új előadását, amely barátságról, traumáról és az emberi lélek törékenységéről mesél.
Életműdíjjal tüntette ki a filmkritikusok nemzetközi szövetsége (FIPRESCI) Szabó Istvánt péntek este a 78. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
Az első világháború után a budapesti Szépművészeti Múzeum letétjeként közel száz ritka műalkotás, köztük három Munkácsy-kép maradt Aradon, ezek is láthatók május 17-én a Kultúrpalota második emeleti Képtárában.
A csomaközi kelta harcos sírját, a rituális temetkezési eszközöket és a kelta sisakot is megtekinthetik a látogatók a Maros Megyei Múzeumban. A Szatmár megyében feltárt őskori tárgyak a Romániában fellelt vaskori kelta leletek közül a leglátványosabbak.