Az összetartozás jegyében. Három színpadon és több helyszínen zajlottak a Duna Nap eseményei
Fotó: Biró István/MTI
Az egész régió kulturális életének fontos helyszíne lett a Fehér megyei Torockón található Duna Ház, a Székelykő lábánál hatodszorra szervezték meg a Duna Napot, a nemzeti összetartozás napjához legközelebb eső hétvégén, vagyis június 1-én – olvasható a duna-haz.com honlapon.
2019. június 02., 17:212019. június 02., 17:21
2019. június 02., 17:352019. június 02., 17:35
A Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. és a helyiek idén is színes eseménysorral vártak mindenkit, hiszen a torockói Duna Nap a kulturális rendezvények tere is egyben. Szombat délelőtt megnyílt A legnagyobb székely, Orbán Balázs nyomában című kiállítás.
Dobos Menyhért, a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. vezérigazgatója arra hívta fel a figyelmet, hogy a Duna-ház néhány év alatt fontos tényezővé vált a régióban. A szeszélyes időjárás ellenére
Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár arról beszélt, hogy ez az alkalom nemcsak az emlékezésről, hanem az összetartozásról is szól. Kövér László, az Országgyűlés elnöke a rendezvényen kiemelte, a Duna Ház minden kételyt eloszlatott az életképességét illetően, és mára az összetartozás szimbólumává vált. A torockóiak már annyira sajátjuknak érzik a Duna Napot, hogy az idei rendezvényen
A hétvégi rendezvényen fellépett többek közt Nagy Feró és a Beatrice együttes, Varga Miklós, Sasvári Sándor, számos gyerekeknek szóló foglalkozás, íjászat, szórakoztató program várta a közönséget.
Torockó főterén hat évvel ezelőtt vásárolt és kulturális központtá alakított a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. egy műemléképületet.
Azóta a trianoni döntés évfordulójához, június 4-hez legközelebbi hétvégén kulturális rendezvénnyel ünneplik a nemzeti összetartozás napját.
A Duna Televízió – a magyar közszolgálati média meghatározó csatornája, az országhatároktól független nemzeti összetartozás tévéje – 2015 óta nemzeti főadóként is különleges kulturális teret képez a világ magyarsága számára. Ennek szellemében nyitotta meg 2014 júniusában a térség kulturális központjaként működő torockói Duna-Házat.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház az évadot Thornton Wilder A mi kis városunk című drámájának a bemutatójával zárja.
Elkészült 2024 kultúrmérlege, mely szerint 2024-ben nőtt a könyvtárba járok száma, ezzel szemben a mozik, múzeumok és nyilvános gyűjtemények látogatottsága csökkent – derül ki az Országos Statisztikai Intézet hétfőn közzétett adataiból.
Újabb évfordulós koncerttel készül ünnepelni a kincses városi Schola Cantorum Transsylvaniensis kamarakórus.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház a legjobb előadás, míg a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház produkciója a legjobb rendezés díját kapta meg a június 20-28 között megrendezett Magyar Színházak 37. Kisvárdai Fesztiválján.
Gyerekként ugyanazokat a könyveket olvasták, és ugyanazokra az ételekre vágytak – ismeretlen curryk illatát keresték a lapokon, anélkül, hogy tudták volna, milyen az ízük.
Történelem, legendák és szociális felelősségvállalás – ez jellemezte a kolozsvári Unió szabadkőműves páholy működését a 19. század végén.
Az idei Kolozsvári Ünnepi Könyvhét egyik érdekes, sokakat vonzó beszélgetése Szécsi Noémi új kötetéről, Jókai és a nők című könyvéről szólt.
Lars Saabye Christensen norvég-dán író volt a Kolozsvári Ünnepi Könyvhét díszvendége. A 72 éves szerző pályafutásáról, első verséről, zenei ihleteiről és az elveszett, legendás kéziratos bőröndről mesélt csütörtök este a kincses városi közönségnek.
Kolozsváron négy napra ismét a könyvek kerülnek a középpontba: június 26-án megnyílt a 14. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét, a kortárs magyar irodalom egyik legjelentősebb erdélyi seregszemléje.
Sepsiszentgyörgyön gazdag programot kínáló jazzfesztiválra várják a közönséget.
szóljon hozzá!