A szatmárnémeti Harag György Társulat változatos repertoárral, új bemutatókkal várja közönségét a most kezdődő évadban
Fotó: Czinzel László/Harag György Társulat
Három nagyszínpadi bemutatóval, változatos kínálattal várja közönségét az új évadban a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulata.
2024. szeptember 04., 16:482024. szeptember 04., 16:48
Kezdődik szeptember 5-én a szatmárnémeti Harag György Társulatnál a felnőtt és mecénás bérletek árusítása – közölte a társulat. A színház idén is színes repetroárral, a felnőtt bérletben három nagyszínpadi bemutatóval és két választható előadással várja bérleteseit.
A választható előadások között a nézők eddig már nagy sikerrel játszott szatmári előadások, illetve újabb stúdiótermi produkciók közül válogathatnak, illetve ötödik előadásként egy-egy vendégjátékot is felvehetnek a bérletükbe, neves erdélyi és magyarországi színházak produkcióiból, vagy az Interetnikai Színházi Fesztivál kínálatából.
„Az új évadban is ígéretes saját bemutatókkal és a magyar színházi paletta kiemelkedő előadásaival várjuk a közönséget. Célunk, hogy a nézőink minden műfajból kapjanak kedvükre valót, a magyar és az egyetemes drámairodalom remekeiből válogatva.
választható előadásként pedig a saját előadásaink széles kínálatát vonultattuk fel: magyar népi játéktól kortárs ír drámáig terjed ez a skála és két ősbemutatót is tartalmaz a kínálat” – mondja Bessenyei Gedő István, a Harag György Társulat igazgatója, aki szerint kiemelten fontos célkitűzésük, hogy a bérletesek minden csoportja találjon a kedvére valót a társulat kínálatában. Mint rámutat, az ötödik kategóriába vendégelőadásokat válogattak, a magyar és egyetemes drámairodalom széles merítéséből: William Shakespeare-től Lewis Caroll-ig, Molnár Ferenctől Győrei Zsolt, Székely Csaba és Pintér Béla kortárs műveiig.
Célunk: az elégedett néző - ezért szernénk minden réteg számára biztosítani kedvére valót. A »készlet« ugyanakkor véges, ezért minél hamarabb látogat el a jegyirodába valaki, annál több előadás közül lesz lehetősége válogatni, mivel a választható házak beteltével szűkül a lista is” – figyelmeztet a művészeti igazgató.
További részletek a színház honlapján, a harag.eu oldalon találhatóak.
„Manapság a rendezői színház a divat, amely világrengető problémákat, kétségbeejtő víziókat tár a nézők elé, és inkább az értelemre, semmint az érzelmekre akar hatni” – fejtette ki a Krónikának Méhes Kati színművész.
Elkészült 2024 kultúrmérlege, mely szerint 2024-ben nőtt a könyvtárba járok száma, ezzel szemben a mozik, múzeumok és nyilvános gyűjtemények látogatottsága csökkent – derül ki az Országos Statisztikai Intézet hétfőn közzétett adataiból.
Újabb évfordulós koncerttel készül ünnepelni a kincses városi Schola Cantorum Transsylvaniensis kamarakórus.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház a legjobb előadás, míg a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház produkciója a legjobb rendezés díját kapta meg a június 20-28 között megrendezett Magyar Színházak 37. Kisvárdai Fesztiválján.
Gyerekként ugyanazokat a könyveket olvasták, és ugyanazokra az ételekre vágytak – ismeretlen curryk illatát keresték a lapokon, anélkül, hogy tudták volna, milyen az ízük.
Történelem, legendák és szociális felelősségvállalás – ez jellemezte a kolozsvári Unió szabadkőműves páholy működését a 19. század végén.
Az idei Kolozsvári Ünnepi Könyvhét egyik érdekes, sokakat vonzó beszélgetése Szécsi Noémi új kötetéről, Jókai és a nők című könyvéről szólt.
Lars Saabye Christensen norvég-dán író volt a Kolozsvári Ünnepi Könyvhét díszvendége. A 72 éves szerző pályafutásáról, első verséről, zenei ihleteiről és az elveszett, legendás kéziratos bőröndről mesélt csütörtök este a kincses városi közönségnek.
Kolozsváron négy napra ismét a könyvek kerülnek a középpontba: június 26-án megnyílt a 14. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét, a kortárs magyar irodalom egyik legjelentősebb erdélyi seregszemléje.
Sepsiszentgyörgyön gazdag programot kínáló jazzfesztiválra várják a közönséget.
Magyar színházi alkotók kapták a legfontosabb elismeréseket a vasárnap este zárult, 31. nagybányai ATELIER fesztiválon.
szóljon hozzá!