Aronofsky, Inárritu és más nagy nevek is versenyben lesznek a 79. Velencei Filmfesztiválon

•  Fotó: Labiennale.org

Fotó: Labiennale.org

Erős versenyprogramot ismertettek kedden a 79. Velencei Nemzetközi Filmfesztivál szervezői: az augusztus 31. és szeptember 10. között zajló filmmustrán. Darren Aronofsky, Alejandro González Inárritu, Todd Field, Andrew Dominik, Luca Guadagnino, Alice Diop, Joanna Hogg, Martin McDonagh, Jafar Panahi és Florian Zeller új alkotása is elindul az Arany Oroszlán-díjért.

MTI

2022. július 26., 17:212022. július 26., 17:21

A deadline.com beszámolója szerint a versenyen kívül bemutatott nagyágyúk között szerepel Olivia Wilde Don't Worry Darling című filmje Florence Pugh és Harry Styles főszereplésével, Oliver Stone új dokumentumfilmje, valamint Lars von Trier The Kingdom Exodus és Nicolas Winding Refn Copenhagen Cowboy című tévésorozata.

A Velencei Filmfesztivált Noah Baumbach Netflix-filmje, a White Noise (Fehér zaj) vetítése nyitja meg Adam Driver és Greta Gerwig főszereplésével.

Harry Stylest a fesztiválközönség Michael Grandage My Policeman című romantikus drámájában is láthatja majd.

A versenyprogramban 22 alkotás szerepel. Nagy várakozás övezi Darren Aronofsky The Whale (A bálna) című filmjét, amelyben Sadie Sink, Brendan Fraser és Samantha Morton látható. A történet egy visszahúzódó, súlyosan elhízott angoltanárról szól, aki megpróbál kapcsolatba lépni elhidegült tinédzser lányával.

A brit Joanna Hoggtól a Tilda Swinton főszereplésével készült The Eternal Daughter című filmet szintén vetítik a velencei versenyprogramban.

A 2017-ben az Arany Oroszlán-díjat elnyerő Martin McDonagh pedig a Colin Farrell főszereplésével készült The Banshees of Inisherin című drámával versenyez.

A program része Rebecca Zlotowski francia rendezőnő Other People's Children című játékfilmje, valamint a szintén francia Roschdy Zem Our Ties című alkotása. Akárcsak Todd Field Cate Blanchett főszereplésével készült Tár című zenés életrajzi filmje, Luca Guadagnino Bones And All című alkotása Timothée Chalamet főszereplésével, valamint Andrew Dominik Blonde című Netflix-drámája, amelyben Ana de Armas Marilyn Monroe-t alakítja.

Az Oscar-díjas mexikói Inárritu a Bardo, False Chronicle Of A Handful Of Truths című filmjével tér vissza Velencébe.

A versenyprogramban mutatkozik még be Florian Zeller A fiú című filmje, a francia rendező Az apa című Oscar-díjas drámájának folytatása, amelynek főszereplői Hugh Jackman, Laura Dern, Vanessa Kirby és Anthony Hopkins.

A közelmúltban hazájában hat évre bebörtönzött Dzsafar Panahi iráni rendező titokban forgatott No Bears című alkotását szintén beválogatták a szervezők a programba.

Alberto Barbera, a filmfesztivál művészeti igazgatója és Roberto Cicutto, a világ legrégebbi filmfesztiválját szervező Velencei Biennálé elnöke a velencei Kortárs Művészeti Biennálé Történelmi Archívumának könyvtárában jelentette be a fesztivál idei programját.

Az Arany Oroszlán-díjról döntő zsűri elnöke idén az Oscar-díjas színésznő, Julianne Moore lesz.

Az Arany Oroszlán-életműdíjat Catherine Deneuve és Paul Schrader veheti majd át a Lidón.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. június 15., vasárnap

A túlterheltség problémáját boncolgató magyar film érkezik a romániai mozikba (VIDEÓ)

Schwechtje Mihály független nagyjátékfilmjét, a Sünvadászatot mutatja be több romániai helyszínen a forgalmazó Filmtett Distribution.

A túlterheltség problémáját boncolgató magyar film érkezik a romániai mozikba (VIDEÓ)
2025. június 15., vasárnap

Erdélyi magyaRock: Zilahi Csaba újabb kötete is mély főhajtás a zenészek előtt

Újabb kötete jelent meg Zilahi Csaba kolozsvári rádiós újságírónak az erdélyi magyar beat-, rock-, folk-, pop-, jazz-zene történetéről, a 2022-ben napvilágot látott Erdélyi magyaRock című könyv folyatásaként.

Erdélyi magyaRock: Zilahi Csaba újabb kötete is mély főhajtás a zenészek előtt
2025. június 15., vasárnap

Erdélyi városokban lép fel hamarosan a Magyar Állami Népi Együttes

A Magyar Állami Népi Együttes négy erdélyi városban lép fel június folyamán.

Erdélyi városokban lép fel hamarosan a Magyar Állami Népi Együttes
2025. június 14., szombat

Múzeumok Éjszakája: gazdag programmal várják Sepsiszentgyörgyön a közönséget

Az év egyik várva várt eseményére kerül sor a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban és a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben június 21-én, a nyári napfordulóhoz legközelebb eső szombaton.

Múzeumok Éjszakája: gazdag programmal várják Sepsiszentgyörgyön a közönséget
2025. június 11., szerda

Sikeresnek bizonyult a Harag György Emlékhét, folytatását is tervezi a kolozsvári színház

Élénk érdeklődés övezte a kolozsvári Harag György centenáriumi rendezvényt, annak ellenére, hogy anyagi okok miatt nehéz volt összehozni – mondta el a Krónikának Tompa Gábor.

Sikeresnek bizonyult a Harag György Emlékhét, folytatását is tervezi a kolozsvári színház
2025. június 09., hétfő

Új magyar filmek a TIFF-en

Hat friss magyar alkotás lesz látható a június 13. és 22. között zajló kolozsvári 24. Transilvania Nemzetközi Filmfesztiválon (TIFF), ahol az életműdíjban részesülő Tarr Béla rendező főbb alkotásait is levetítik – közölték hétfőn az MTI-vel a szervezők.

Új magyar filmek a TIFF-en
Új magyar filmek a TIFF-en
2025. június 09., hétfő

Új magyar filmek a TIFF-en

2025. június 09., hétfő

A kora nyári kánikula ellenére is népszerű volt a Jazz in the Park

Az eddigi hagyományos kora őszi időpont helyett idén június elején szervezték meg Kolozsváron a Jazz in the Park fesztivált. A családias jellegű háromnapos rendezvény ez alkalommal is az autentikus jazz-zene sokszínűségéről szólt.

A kora nyári kánikula ellenére is népszerű volt a Jazz in the Park
2025. június 07., szombat

Elindult a Déryné Program Határtalan alprogramja Erdélyben

A Déryné Program Határtalan alprogramja azért született, hogy minden magyar embernek egyenlő esélyt tudjunk biztosítani az anyanyelvi színházi élményekhez – jelentette ki Novák Irén helyettes államtitkár Szatmárnémetiben.

Elindult a Déryné Program Határtalan alprogramja Erdélyben
2025. június 06., péntek

Magyar napok Máramarosszigeten: közösségépítés a helyi szórványmagyarság életében

A történelmi Máramaros egyik legjelentősebb magyar közösségi eseményévé vált a július 11–13. között immár harmadik alkalommal rendezendő Máramarosszigeti Magyar Napok.

Magyar napok Máramarosszigeten: közösségépítés a helyi szórványmagyarság életében
2025. június 04., szerda

Mozifilm készül Móricz Zsigmond Úri muri című regényéből, elkezdődött a forgatás

Megkezdődtek az Úri muri, megazisten! című új magyar mozifilm forgatási munkálatai a Nemzeti Filmintézet fóti stúdiójának kültéri díszletében.

Mozifilm készül Móricz Zsigmond Úri muri című regényéből, elkezdődött a forgatás