Segítséget kér. Az észak-koreai katonák már Ukrajna közelében vannak, Zelenszkij ezért további nyugati támogatást szorgalmaz
Fotó: Videófelvétel
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a közösségi médiában közzétett hosszas bejegyzésben sürgette a nyugati szövetségeseket csütörtökön, hogy dolgozzanak ki „konkrét megoldásokat” Ukrajna további támogatására, mivel az észak-koreai csapatok arra készülnek, hogy harcba szálljanak az ukrán erőkkel.
2024. november 01., 09:542024. november 01., 09:54
Az észak-koreai katonákat október végén telepítették a Kurszki területre, hogy felkészüljenek az orosz csapatokkal való harcra. „Az észak-koreai csapatok még nem vettek részt a harcokban, de ez napok, nem hónapok kérdése” – írta Zelenszkij az X-en közzétett bejegyzésében.
– figyelmeztetett.
Zelenszkij arra buzdította a nyugati hatalmakat, hogy egységesen álljanak Ukrajna mögé, mivel szerinte Vlagyimir Putyin orosz elnök „teszteli a világ reakcióját” az ország határa mentén beáramló észak-koreai csapatok kapcsán.
Zelenszkij megjegyzései, amelyek egy dél-koreai televízióban adott interjú előtt hangzottak el,
A nyilatkozatra akkor került sor, amikor Kijev egy dél-koreai küldöttség látogatására készül, amely az észak-koreai katonákról szóló hírszerzési információk megosztására és a kölcsönös együttműködés megvitatására törekszik.
„Különösen érdekel bennünket Dél-Korea szakértelme a légvédelem terén, és reméljük, hogy további együttműködést folytathatunk a védelmi ágazatban” – írta Zelenszkij.
A Yonhap hírügynökség szerdán egy magas rangú dél-koreai elnöki tisztviselőre hivatkozva jelentette, hogy az ország jelenleg nem fontolgatja, hogy közvetlenül 155 mm-es tüzérségi lövedékeket adjon át Ukrajnának. Szakértők korábban a Kyiv Independentnek azt mondták, hogy Dél-Korea a legjelentősebb támogatást lőszerek révén nyújthatná Ukrajnának.
A november 5-i amerikai elnökválasztás előtt Zelenszkij felszólította a következő amerikai elnököt, hogy tartsa fenn az ország elkötelezettségét Ukrajna támogatása mellett.
– fogalmazott Zelenszkij.
„Az Egyesült Államok őszinte vágya, hogy gyorsan véget vessen ennek a háborúnak, döntő fontosságú” – tette hozzá.
Míg Kamala Harris demokrata jelölt bírálta az Ukrajnától követelt engedményeket, Donald Trump republikánus jelölt azt javasolta, hogy Ukrajna a béke fejében területeket engedhetne át.
„Ukrajna területei nem képezik alku tárgyát. Alkotmányunk nem engedi meg, hogy lemondjunk jogos területeinkről, függetlenül Oroszország követeléseitől vagy alkotmányos manipulációitól” – tette hozzá Zelenszkij.
Az Egyesült Államok arra számít, hogy már a napokban bevethetik az észak-koreai katonákat az ukrán csapatok ellen – közölte csütörtökön Antony Blinken amerikai külügyminiszter.
Mint mondta,
Kiemelte: Washington abból indul ki, hogy mintegy 8000 észak-koreai katona már a kurszki régióban van, összesen pedig hozzávetőleg 10 ezren vannak Oroszország területén.
A tárcavezető egyben figyelmeztetett, hogy legitim katonai célpontok lesznek, ha bekapcsolódnak a harci tevékenységbe.
Blinken minderről Lloyd Austin védelmi miniszterrel és dél-koreai hivatali partnereikkel közösen tartott washingtoni sajtótájékoztatóján beszélt.
Az amerikai külügyminiszter szerint
Mint mondta, dél-koreai kollégáikkal több lehetőséget is megvitattak arra, miként tudnának válaszolni.
Blinken úgy vélte, hogy az észak-koreai katonák bevetése a gyengeség jele Oroszország részéről.
Az amerikai diplomácia vezetője szerint Kínának az egész nemzetközi közösséggel együtt követelnie kell, hogy Észak-Korea hagyjon fel provokációival. Hozzátette, hogy a héten „erőteljes beszélgetést” folytattak Pekinggel.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csalódottságát fejezte ki szövetségesei reakciói miatt. A KSB dél-koreai tévécsatornának adott nyilatkozatában azt mondta, hogy a Nyugat válasza „a nullával ér fel”. Egyben úgy fogalmazott, hogy meglepte Kína hallgatása az ügyben. Szerinte Oroszország a nyugati országok reakcióit próbálja kipuhatolni, és lanyha válasz esetén további észak-koreai katonákat küldhet Ukrajna ellen.
Nagyszabású rendőrségi művelet zajlik egy lövöldözés után a hesseni Bad Nauheim városában, miután szombat délután 6 óra körül két férfit agyonlőttek egy lakóház előtt.
Ferenc pápa kerekesszékben ülve megjelent a Szent Péter-bazilikában, és a főoltárnál imádkozott a nagyszombat esti virrasztás szertartása előtt.
Ha tényleg megvalósul a teljes tűzszünet húsvét idejére, akkor Ukrajna azt javasolja, hogy hosszabbítsák meg azt az április 20. utáni időszakra is – írta Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szombaton az X-en.
A szentszéki sajtóközpont bejelentette, hogy Ferenc pápa húsvét vasárnap jelen kíván lenni a Szent Péter téren az ünnepi misét követő Urbi et Orbi áldáson. Ferenc pápa virágvasárnap jelent meg a Szent Péter téren rövid időre.
Oroszország egyoldalúan ideiglenes tűzszünetet hirdetett Ukrajnában április 19-től április 21-ig, a döntést Vlagyimir Putyin orosz elnök jelentette be. A Kreml bízik benne, hogy Kijev is betartja a megállapodást.
A NATO adminisztratív területein a Politico című brüsszeli lap információi szerint megkezdődött az eddigi „gender-inkluzív” nyelvhasználat helyett a hagyományos megszólítások, terminológiák visszaállítása.
Jézus keresztútjával a mai világban is naponta szembetalálkozunk Ferenc pápa meditációi szerint, amelyek szövegét a római Colosseumnál felelevenedő stációkon olvassák fel péntek este.
Ha nem jön létre béke az orosz-ukrán háborúban, „akkor azt hiszem, az elnök (Donald Trump) valószínűleg eljut egy olyan pontra, amikor azt mondja: oké, ennyi volt” – közölte Marco Rubio amerikai külügyminiszter.
Donald Trump amerikai elnök „okos” hozzáállást sürgetett Európában a bevándorláshoz csütörtökön Washingtonban a Georgia Meloni olasz miniszterelnökkel folytatott megbeszélése után tartott sajtóeseményen.
A Hamász egy magas rangú Hamász-tisztségviselő szerint elutasította a hét elején benyújtott izraeli tűzszüneti javaslatot, és helyette egy „átfogó” javaslatot kért a háború befejezésére.
szóljon hozzá!