Bevetésre készen. Ukrajna már használja az amerikai gyártmányú F-16-os vadászgépeket
Fotó: Facebook/Ukrajna Fegyveres Erőinek vezérkara
Az F-16-os vadászrepülőgépek megérkezése Ukrajnába azt jelenti, hogy „több lelőtt rakéta és repülőgép lesz, amelyeket az orosz bűnözők ukrán városok megtámadására használnak” – szögezte le Olekszandr Szirszkij főparancsnok vasárnap este.
2024. augusztus 05., 08:292024. augusztus 05., 08:29
Szirszkij mindezt egy Facebook-bejegyzésben fogalmazta meg, miután a nap folyamán Volodimir Zelenszkij elnök korábban megerősítette, hogy
Hozzászólásában Szirszkij megköszönte a szövetségeseknek a döntést.
Mint megírtuk, a The Times augusztus 1-jén számolt be arról, hogy az első szállítmányban hat, Hollandia által biztosított repülőgép volt, míg az Economist vasárnap arról számolt be, hogy Ukrajna július végén 10 F-16-os repülőgépet kapott.
Ukrajna megkapta a negyedik generációs, amerikai gyártmányú F-16-os repülőgépek első tételét – jelentette július 31-én a Bloomberg az ügyet ismerő, meg nem nevezett személyekre hivatkozva.
Bár egyes
Kijev már a teljes körű háború első éve óta követeli ezeket az amerikai gyártmányú, negyedik generációs repülőgépeket, hogy megerősítse légierejét, amely szovjet gyártmányú repülőgépekből áll, és amely az elmúlt háborús évek során jelentősen megfogyatkozott.
Eközben a The Telegraph arról írt:
Ez egyrészt reakció az egyre gyakoribb ukrajnai dróntámadásokra: Oroszország igyekszik minimalizálni a károkat, miután számos repülőgépe és repülőtere megrongálódott.
Másrészt proaktív lépés, amellyel
„Oroszország most inkább megelőző jelleggel cselekszik, mintsem reaktívan” – mutatott rá a Frontelligence Insight ukrán elemzőcsoport.
Elemzők a közelmúltban jelentős orosz átcsoportosításokat figyeltek meg, beleértve a vadászrepülőgépek áthelyezését a határhoz közeli repülőterekről, különösen a dél-oroszországi Voronyezs-Malesevo légibázisról, amely mintegy 200 kilométerre van Ukrajnától.
Június végén számos Szuhoj Szu-34-es bombázó állomásozott ott, amelyek naponta több tucat nehéz siklóbombát dobtak le az ukrán csapatokra és városokra.
Egy Szuhoj néhány perc alatt megérkezik a bevetési zónába és visszatér a bázisra – írta a Frontelligence Insight, megjegyezve, hogy nagy számuk lehetővé teszi az egyidejű támadásokat több ukrán célpont ellen.
– hangsúlyozták az elemzők.
Ukrajna azonban egyre nagyobb képességet mutat arra, hogy Oroszország területén bárhol támadjon repülőtereket. A saját gyártású drónok egyre növekvő arzenáljával egyre intenzívebbé váltak az orosz létesítmények elleni csapásai.
Volodimir Zeleszkij ukrán elnök vasárnap megerősítette, hogy megérkeztek az első, Dánia, Hollandia, és az USA által felajánlott F–16-os vadászgépek Ukrajnába.
Elhunyt vasárnap 87 éves korában Ileana Stana Ionescu színésznő. Halálhírét a Bukaresti Nemzeti Színház jelentette be a Facebook-oldalán.
Több vasutast, mozdonyvezetőt is ittasan kaptak el a munkahelyén – derül ki abból a felmérésből, amelyet az év első három hónapjában végzett a Román Rendőrség a Román Vasútbiztonsági Hatóság (ASFR) képviselőivel közösen.
Egy tanulót kórházba szállítottak, két másikat pedig őrizetbe vett a rendőrség szerda reggel Aradon egy utcai konfliktust követően.
Sóvidék fürdőinek bemutatásával folytatódik a bukaresti Liszt Intézet Kárpát-medencei fürdővilágot ismertető kiállítássorozata – közölte a szervező intézmény.
Tüntetést tart kedden 10 és 12 óra között a pénzügyminisztérium épülete előtt a Román Lottótársaság Országos Szakszervezete, mert a kormány nem teljesítette azt a követelésüket, hogy a vállalat alkalmazottai mentesüljenek a bérüket csökkentő törvény alól.
Felháborítónak nevezte csütörtökön Kelemen Hunor, hogy a Maros megyei prefektus megtámadott a bíróságon egy olyan határozatot, amelyik „a természetes mederbe terelte volna” a marosvásárhelyi katolikus gimnázium ügyét.
Miközben a PSD és a PNL pénteken újabb koalíciós egyeztetésre készül a választások összevonásáról, egy liberális politikus elismerte, hogy az eddigi kudarcok egyik legfőbb oka az államfőjelölt személye körüli vita.
Három autonómiatervezetet nyújtott be egyéni képviselői törvényjavaslatként a bukaresti képviselőházban szerdán Zakariás Zoltán, az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) elnöke.
Egyre népszerűbbek a szélsőjobboldali, magyargyűlölő politikusok Romániában: a legfrissebb felmérés szerint Diana Şoşoacă és George Simion is előkelő helyet foglal el a legnépszerűbb államfőjelöltek között.
Miközben a Szociáldemokrata Párt (PSD) élen végezne, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jobban áll, mint a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pedig harmadmagával akár a második helyre is befuthat.
szóljon hozzá!