Fotó: Twitter
Mintegy száz halálos áldozatot követelhetett eddig az Egyesült Államokban tomboló ítéletidő, számos közép-nyugati államokon több, egymást keresztező tornádó is végigsöpört.
2021. december 11., 22:082021. december 11., 22:08
2021. december 11., 22:122021. december 11., 22:12
Andy Beshear, Kentucky állam kormányzója szerint ez volt az állam történetének legsúlyosabb vihara. Országszerte eddig legkevesebb 77 ember életét követelte a vihar és sokan eltűntek, ezért Beshear szerint félő, hogy az áldozatok száma akár a százat is meghaladhatja.
A Híradó.hu beszámolója szerint kártyavárként omlott össze az Amazon óriásvállalat egyik raktára az amerikai Illinois államban. Összeroskadt a tető, a több tonnás szerkezet maga alá temette a bent dolgozó munkásokat. Több mint harmincan rekedtek a törmelék alatt, miközben körülöttük tombolt a vihar. Több tucatnyi rendőr-, mentő- és tűzoltóautó érkezett a helyszínre. Többeket kórházba szállítottak, és voltak, akik nem élték túl a szerencsétlenséget.
Fotó: Videófelvétel
A raktárépület katasztrófája azonban eltörpül amellett, ami Kentucky államban történt. A tornádókkal érkező vihar teljes településeket tarolt le, a legnagyobb pusztítást Mayfield városában végezte. Több száz ház vált lakhatatlanná, teljes városrészek tűntek el a föld színéről, és több mint 60 ezer ember maradt áram nélkül. A déli állam kormányzója szükségállapotot hirdetett, majd bejelentette, hogy legkevesebb hetvenen életüket vesztették a viharban.
A hatóságok éjt nappallá téve keresik az eltűnteket, de félő, hogy sokakat már soha nem látnak viszont élve. Hopkins megye sheriffje azonban egy mesébe illő történetet osztott meg. Azt mondta: két eltűnt gyermeket egy kádban találtak meg több méterre attól a helytől, ahol korábban a házuk állt. A kádat és benne a gyermekeket valószínűleg a vihar sodorta biztonságos helyre, miközben a lakásuk szó szerint megsemmisült.
A tornádó öt amerikai államon söpört végig, közel 180 ezer háztartás maradt áram nélkül. Becslések szerint az ítéletidő okozta károk legalább 55 millió embert érintenek.
Magyarország kiutasított két, Ukrajna budapesti nagykövetségén diplomáciai fedésben dolgozó kémet, ugyanis a kormány nem tűri tovább a Magyarországgal szembeni folyamatos lejárató akciókat Kijev részéről – jelentette be Szijjártó Péter.
A romániai államfőválasztás második fordulójának napján, május 18-án tartják XIV. Leó pápa beiktatási szertartását. A beiktatási misét a hagyományokhoz híven a római Szent Péter téren tartják, helyi idő szerint délelőtt 10 órakor.
Választ kell adni arra, hogy Európa miként fogja kezelni az Ukrajna elleni háborút, ugyanakkor világossá kell tenni, hogy hol áll Európa: mégpedig Ukrajna oldalán – jelentette ki Friedrich Merz német kancellár Brüsszelben pénteken.
A magyar kormány eddig is az együttműködésre törekedett Romániával, ezután is így lesz – jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteken a román elnökválasztás apropóján.
A krisztusi tanítást képviselő egyház missziójára ott van a legsürgetőbb szükség, ahol a mai társadalom drámái zajlanak az élet értelmének elvesztésétől a család válságáig – mondta homíliájában XIV. Leó pápa.
Új szintre lépett az Ukrajna és Magyarország között a Kárpátalján élő őshonos magyar közösség jogfosztása nyomán kialakult konfliktus: az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) pénteken azt állította, hogy magyar „kémhálózatot” leplezett le Kárpátalján.
Robert Francis Prevost amerikai bíborost választották meg a katolikus egyház új fejének, aki XIV. Leó pápa néven fog uralkodni. De mit is lehet tudni az új egyházfőről?
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök fogadkozott, hogy Izrael egyedül is megvédi magát a jemeni húszi lázadók ellen, miután Donald Trump amerikai elnök megállapodást kötött az Irán által támogatott csoporttal.
Az indiai hadsereg azt állítja, hogy az éjszaka folyamán több pakisztáni dróntámadást és egyéb lövedékekkel végrehajtott támadást is visszavertek a közös határ mentén.
Ukrajna külügyminisztere csütörtökön azt mondta, hogy Oroszország többször is megsértette saját háromnapos tűzszünetét órákkal annak kezdete után, és „bohózatnak” nevezte a kezdeményezést, míg Moszkva szerint Kijev folytatta a harcokat.
szóljon hozzá!