Cáfolat. Daniel Buda román EP-képviselő neve is felmerült az újabb korrupciós botrányban
Fotó: Facebook/Daniel Buda
Daniel Buda néppárti EP-képviselő szerdán közölte, hogy csak a vidéki szélessávú internetszolgáltatás fejlesztése érdekében írta alá azt a levelet, amelynek kapcsán a belga hatóságok vesztegetés elfogadásával gyanúsítják az Európai Parlament több tagját, és nem tudott arról, hogy a kezdeményezés törvénytelen akció volt.
2025. március 26., 15:432025. március 26., 15:43
A 2021-ben megfogalmazott levélben több képviselő azzal érvelt, hogy „technológiai rasszizmus” lenne kizárni a kínai szolgáltatókat az EU 5G hálózatából. A belga hatóságok gyanúja szerint a levél nyolc aláíróját a Huawei fizette le azzal a céllal, hogy a nemzetbiztonsági szempontból kockázatosnak ítélt kínai céget benntarthassák az európai piacon – írta a Politico. Az állásfoglalást Daniel Buda mellett aláírta további két romániai EP-képviselő, Cristian Bușoi és Tudor Ciuhodaru is.
Három volt, illetve jelenlegi román európai parlamenti (EP) képviselő neve is fölmerült az uniós törvényhozást érintő legújabb korrupciós ügyben.
Az ügyészségi dokumentumokra hivatkozó Politico szerint a Huawei lobbistái 15 ezer eurót ajánlottak fel a levél megfogalmazójának, az aláíróknak pedig fejenként 1500 eurót.
Közleményében határozottan elutasította, hogy a nevét bűncselekményekkel hozzák összefüggésbe.
A politikus közölte azt is, hogy soha nem kapott pénzt vagy javakat a Huaweitől és vizsgálat sem indult ellene ebben az ügyben. „Mi több, semmilyen belga hatóság nem keresett meg” – idézte Daniel Buda liberális EP-képviselőt az Agerpres hírügynökség.
Több házkutatást hajtottak végre Belgiumban és Portugáliában egy, az Európai Parlamentet érintő újabb korrupciós ügyben, amelyben a gyanú szerint a Huawei kínai távközlési vállalat próbált befolyást szerezni az uniós döntéshozatalban.
Négy év börtönre, ebből két év letöltendő szabadságvesztésre és öt évnyi közhivatal viselésétől való eltiltásra ítélte Marine Le Pent hétfőn egy párizsi bíróság – adta hírül a Híradó.hu.
Egyhetes nemzeti gyászt hirdettek hétfőn Mianmarban, miközben a mentők hétfőn négy embert szabadítottak ki az összeomlott épületek romjai alól – jelentette a kínai média.
Irán legfőbb vallási és politikai vezetője határozott választ helyezett kilátásba hétfőn az Egyesült Államokkal szemben, ha az amerikai elnök beváltja „fenyegetéseit” az iráni atomprogramról kötendő megállapodással kapcsolatban.
Volodimir Zelenszkij elnök ki akar hátrálni az Egyesült Államokkal kötött kritikus ásványi anyagokra vonatkozó megállapodásból – közölte Donald Trump amerikai elnök vasárnap az Air Force One fedélzetén újságírókkal.
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök vasárnap megismételte a Hamász lefegyverzésére és vezetőinek a Gázai övezet elhagyására vonatkozó követelését, miközben megígérte, hogy fokozza a csoportra gyakorolt nyomást.
Jens-Frederik Nielsen megválasztott grönlandi miniszterelnök vasárnap Facebookon tett bejegyzésében utasította el azt, hogy a szigetet az Egyesült Államok megszerezze.
Donald Trump másodlagos vám kiszabását helyezte kilátásba az Oroszországból származó kőolajra, és jelezte, még a héten beszélni akar az orosz elnökkel – jelentette ki az amerikai elnök vasárnap.
Ahmed es-Saraa ideiglenes szíriai elnök szombat este bejelentette egy új, miniszterelnök nélküli kormány megalakulását, amelyben egy nő is helyet kap.
Felrobbant és kiégett Vlagyimir Putyin limuzinja Moszkvában. A jármű egy fekete Aurus Senat volt, amelynek értéke 330 ezer euró. Sérültekről nem érkezett információ, és egyelőre nem tudni, ki használta a limuzint a robbanás idején.
Ismét százezrek gyűltek össze Isztambulban, hogy tiltakozzanak Ekrem Imamoglu polgármesternek a hivatalából való felfüggesztése és letartóztatása miatt, valamint hogy követeljék a városvezető szabadon bocsátását.
szóljon hozzá!