Az orosz hadsereg beavatkozásával fenyegette meg a Nyugatot és Ukrajnát az orosz külügyminisztérium a szakadár moldovai Dnyeszteren túli terület elleni katonai provokáció esetén.
2023. február 24., 15:492023. február 24., 15:49
2023. február 24., 15:532023. február 24., 15:53
Mint arról beszámoltunk, az orosz védelmi minisztérium csütörtökön közleményt adott ki, amelyben azt állította: az ukrán hadsereg provokációra készül Transznisztriában.
A hamis zászlós akcióban ukrán katonák orosz egyenruhában vennének részt, hogy úgy tűnjön, a Transznisztriában állomásozó orosz haderő indított támadást Ukrajna ellen.
A moldovai kormány ezt határozottan cáfolta.
Az orosz külügyminisztérium ugyanakkor pénteken azt állította: az ukrán hadsereg jelentős számú csapatot és katonai eszközt csoportosított át Ukrajna és Transznisztria határára, tüzérséget telepített, és „példa nélküli” számban jelentek meg drónok a térség fölött.
Az orosz külügy szerint Moszkva a békés, diplomáciai úton történő rendezést támogatja, azonban „senkinek ne legyen kétsége afelől, hogy az Oroszországi Föderáció fegyveres erői megfelelő választ adnak a kijevi rezsim provokációjára, amennyiben az mégis bekövetkezik, és szavatolni fogja honfitársaink, az orosz békefenntartók, az orosz hadsereg operatív csoportja és a transznisztriai Cobasna faluban található fegyverraktárak védelmét”.
Mint arról beszámoltunk, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a napokban közölte, hogy az ukrán hírszerzés szerint Moszkva megpróbált puccsot szervezni a Nyugat-barát moldovai kormány megdöntésére, hogy oroszpárti bábkormányt ültessen a helyére.
Az akció egyik fő célja az lett volna, hogy megszerezzék a chișinăui repülőteret, hogy azt felhasználva lássák el utánpótlással a szakadár Transznisztriában állomásozó orosz erőket, amelyekkel Moldova irányából is támadást indítottak volna Ukrajna ellen.
Romániai idő szerint szombaton 16.40 órakor átlépte az 500 ezret az elnökválasztás második fordulójában külföldön szavazó román állampolgár száma – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Péter apostol sírjánál kezdődik, majd a Szent Péter téren folytatódik XIV. Leó jelképekben gazdag beiktatási szertartása, amely politikai találkozókra is lehetőséget ad vasárnap.
Romániai idő szerint szombaton 11 óráig több mint 270 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Nem kívánta kommentálni a Krónika kérdésére az Egyesült Államok Belbiztonsági Minisztériuma (DHS) azt az értesülést, miszerint Romániának a vízummentességi programból való kizárásához hozzájárult a tavalyi elnökválasztás eredményének érvénytelenítése.
Romániai idő szerint pénteken 21 óráig több mint 200 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójának első napján – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
A szemben álló felek ezer-ezer fős hadifogolycserében állapodtak meg Isztambulban, az orosz-ukrán tárgyalásokon – jelentette be Vlagyimir Megyinszkij, az orosz küldöttség vezetője pénteken, a tárgyalások befejezése után az orosz sajtónak.
13 óra környékén meghaladta az 50 ezret a külföldi szavazókörökben urnákhoz járuló román állampolgárok száma, így a 3139 levélvokssal együtt már 55 ezerhez közelített a szavazatok száma.
A tavalyi elnökválasztás érvénytelenítéséhez kapcsolódó botrány is hozzájárult ahhoz, hogy az Egyesült Államok kizárta Romániát a vízummentességi rendszerből.
Az izraeli hadsereg csütörtökön fokozta a Gázai övezetben folyó hadműveleteket, amelyek során több mint 100 ember halt meg, miközben Donald Trump amerikai elnök „szabadságövezet” létrehozását javasolta az enklávéban.
Romániai idő szerint csütörtökön 22 órakor megnyílt az első külképviseleti szavazóhelyiség az új-zélandi Aucklandben, és ezzel elkezdődött a külföldi szavazás az elnökválasztás második fordulójában.
szóljon hozzá!