Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Bocsánatot kért Wopke Hoekstra holland külügyminiszter, miután egy független jelentés széles körben elterjedt rasszizmust állapított meg a holland külügyminisztérium berkeiben és az ország diplomáciai kirendeltségein világszerte – jelentette az NL Times című angol nyelvű holland hírportál kedden.
2022. december 13., 19:232022. december 13., 19:23
A hírportál beszámolója szerint a holland külügyminisztérium egy független ügynökséget bízott meg az intézményen belüli feltételezett rasszizmus kivizsgálására a Black Lives Matter nevű mozgalom korábbi tiltakozásai nyomán.
Beszámoltak arról is, hogy a minisztérium színesbőrű alkalmazottai a rasszizmus rendszeres, különféle formáit tapasztalják. Verbális bántalmazásnak, becsmérlő kijelentéseknek, célzásoknak vannak kitéve, és rasszista viccek hangzanak el a jelenlétükben.
Úgy érzik, fehérbőrű kollégáik szerint „etnikailag és kulturálisan mások”.
Egy muszlim vallású alkalmazott arról számolt be, hogy rendszeresen arra kérték: a terrortámadásokkal kapcsolatos nézeteit ossza meg kollégáival, másokat pedig azzal vádoltak, hogy etnikai hovatartozásuk miatt jutottak munkához.
Wopke Hoekstra holland külügyminiszter bocsánatot kért a történtekért és kijelentette: „különösen fájdalmasnak” találja a jelentés megállapításait. Hangsúlyozta, hogy a hátrányos megkülönböztetés minden formája tilos az intézménynél. Hangsúlyozta: a megállapítások Hollandia és külföldi diplomatái hitelességét is rontják. Közölte: mindent megtesz a rasszizmus felszámolása érdekében a saját intézményén belül. Megkérte a megbántott munkatársakat, álljanak elő, nyújtsanak be panaszt, hogy a tárca késlekedés nélkül cselekedni tudjon.
Ezek a tudatosság növelésén keresztül egészen a kinevezésekre vonatkozó eljárások javításáig terjednek majd. Közéjük tartozhat a névtelen álláspályázatok felé való elmozdulás, valamint azt, hogy megkönnyítik az alkalmazottak lehetőségét, hogy bejelentést tegyenek az ilyen incidensekről – tette hozzá.
A holland parlament alsóháza, a Tweede Kamer véleménye szerint a bocsánatkérés nem elég, a rasszizmus elfogadhatatlan, különösen egy olyan minisztériumban, melynek világszerte az emberi jogok mellett kell kiállnia. A bocsánatkérést fegyelmi intézkedéseknek kell következniük – jelentették ki.
A hírportál emlékeztetett, hogy 2020-ban az Egyesült Államokban rendőri intézkedés következtében meghalt George Floyd esetét követően Mark Rutte holland miniszterelnök elismerte: a rasszizmus és a hátrányos megkülönböztetés különböző formái jelen vannak Hollandiában, egy olyan országban, amely – mint mondta – „régóta a tolerancia bástyájának tartja magát”.
Oroszország szombatra virradó éjszaka 208 drónnal és 27 rakétával és légibombával támadta Ukrajnát, a fő célpont Dnyipropetrovszk megye volt, amelynek székhelyén, Dnyipróban az eddigi adatok szerint két ember életét vesztette.
A korrupcióellenes hatóságokat a nyugati globalista körök erőltették rá Kijevre, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pedig hibázott, amikor azt hitte, most megszabadulhat a gyámságuk alól – összegzett Dunda György kárpátaljai újságíró.
A belga szövetségi kormány jóváhagyta azt a törvénytervezetet, amely lehetővé teszi radikális szervezetek betiltását az ország biztonságának és demokratikus rendjének védelme érdekében – közölte pénteken a belga belügyminisztérium.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteken bejelentette, hogy az ukrán és az orosz tárgyalók megkezdték az egyeztetéseket egy esetleges találkozóról a két ország vezetői között, ami egy lépés az orosz invázió befejezése felé.
Bírálta Romániát Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője, mivel Bukarest szerinte túlságosan enyhén reagált arra, hogy a hét elején több ukrán repülőgép véletlenül behatolt a román légtérbe.
Franciaország szeptemberben hivatalosan elismeri a palesztin államot – jelentette be Emmanuel Macron elnök, ezzel Franciaország lesz az első G7-ország, amely ezt megteszi.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök beterjesztette csütörtökön azt a törvényjavaslatot, amely ígérete szerint visszaállítja a korrupcióellenes intézmények, a korrupcióellenes nyomozóhivatal és a korrupcióellenes ügyészség függetlenségét.
Lezuhant az oroszországi Amuri területen eltűnt An-24-es típusú utasszállító repülőgép, megtalálták a roncsait – közölte a TASZSZ hírügynökséggel az Oroszországi Föderáció Sürgősségi Helyzetek Minisztériumának sajtószolgálata csütörtökön az MTI szerint.
A kormány antiszemita gyűlöletbeszéd miatt kitiltja Magyarország területéről a terroristákat támogató, Kneecap nevű ír együttest – írta meg a Magyar Nemzet csütörtökön.
Gáza a palesztin enklávéba érkező segélyek blokádja miatt ember által okozott tömeges éhezésnek van kitéve – jelentette ki szerdán Tedrosz Adhanom Ghebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) vezetője.
szóljon hozzá!