Az AUR hat mandátumot szerzett az uniós törvényhozásban a június 9-ei EP-választáson
Fotó: Claudiu Târziu/Facebook
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bejelentette, hogy az európai parlamenti választásokon mandátumot szerzett képviselői csatlakoznak az Európai Konzervatívok és Reformisták (ECR) képviselőcsoportjához.
2024. június 19., 20:182024. június 19., 20:18
2024. június 19., 20:312024. június 19., 20:31
Az alakulat szerdai közleménye szerint az ECR vezetősége egyöntetűen jóváhagyta az AUR képviselőinek csatlakozását. „Bízom benne, hogy a többi konzervatív kormánnyal együtt biztosítani tudjuk az európai nemzetek jólétét, és elejét tudjuk venni egy európai szövetségi szuperállam létrehozásának” – idézte az AUR közleménye George Simion pártelnököt.
Ezzel egy időben sajtóértesülések szerint a Giorgia Meloni olasz miniszterelnök vezette pártcsalád ódzkodik attól, hogy a soraiba fogadja a Fideszt. A Corriere della Sera alapján a magyarországi média arról cikkezett, hogy Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Brüsszelben tárgyalt Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel, aki meg nem erősített hírek szerint elutasítja, hogy a magyar kormánypárt csatlakozzon az Európai Konzervatívok és Reformisták (ECR) EP-frakciójához. Orbán Viktor pártja 2021 óta keresi, hogy melyik frakcióhoz csatlakozzon az Európai Parlamentben, amióta a Fidesz kilépett az Európai Néppártból (EPP), az EP legnagyobb jobboldali frakciójából.
Az olasz lap információi szerint Meloni attól tart, hogy több hátránnyal, mint előnnyel járna a Fidesz csatlakozása. Az Olaszország Fivérei vezéralakja nem egyedül vélekedik úgy, hogy nem kívánatos az ECR-ben a Fidesz. A cseh Polgári Demokrata Párt (ODS), a belgiumi Új Flamand Szövetség, illetve a Finnek Pártja is hasonló álláspontot jelzett az olasz kormányfőnek, mielőtt a magyar miniszterelnökkel tárgyalt.
Az ECR a harmadik legnagyobb pártcsalád az Európai Parlamentben, hivatalos weboldala szerint 17 országból 19 párt 69 EP-képviselőjét tömöríti. Saját magát centrista jobboldaliként definiálja.
Oroszország egyoldalúan ideiglenes tűzszünetet hirdetett Ukrajnában április 19-től április 21-ig, a döntést Vlagyimir Putyin orosz elnök jelentette be. A Kreml bízik benne, hogy Kijev is betartja a megállapodást.
A NATO adminisztratív területein a Politico című brüsszeli lap információi szerint megkezdődött az eddigi „gender-inkluzív” nyelvhasználat helyett a hagyományos megszólítások, terminológiák visszaállítása.
Jézus keresztútjával a mai világban is naponta szembetalálkozunk Ferenc pápa meditációi szerint, amelyek szövegét a római Colosseumnál felelevenedő stációkon olvassák fel péntek este.
Ha nem jön létre béke az orosz-ukrán háborúban, „akkor azt hiszem, az elnök (Donald Trump) valószínűleg eljut egy olyan pontra, amikor azt mondja: oké, ennyi volt” – közölte Marco Rubio amerikai külügyminiszter.
Donald Trump amerikai elnök „okos” hozzáállást sürgetett Európában a bevándorláshoz csütörtökön Washingtonban a Georgia Meloni olasz miniszterelnökkel folytatott megbeszélése után tartott sajtóeseményen.
A Hamász egy magas rangú Hamász-tisztségviselő szerint elutasította a hét elején benyújtott izraeli tűzszüneti javaslatot, és helyette egy „átfogó” javaslatot kért a háború befejezésére.
Az Egyesült Államok és Ukrajna a jövő héten megkötheti az ásványkincsek kitermeléséről szóló megállapodást – közölte Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.
Egy fiatal férfi csütörtökön két embert megölt, négy másikat pedig megsebesített a Floridai Állami Egyetemen, mielőtt a rendőrök lelőtték és kórházba szállították – közölték a hatóságok.
Az egyházat és az emberiséget térfélválasztásra szólított fel a félelemmel és igazságtalansággal teli világban Ferenc pápa nagycsütörtöki homíliájában, amelyet a Szent Péter-bazilikában bemutatott krizmaszentelő misén olvastak fel.
Tömeges dróncsapás érte Dnyiprót, a délkelet-ukrajnai Dnyipropetrovszki terület székhelyét, miközben az északkelet-ukrajnai Harkiv térségét kombinált támadás sújtotta, a dél-ukrajnai Herszon megyét pedig az orosz tüzérség lőtte csütörtökre virradóra.
szóljon hozzá!