Fotó: Krónika
Autópályák kilométereinek ezrei is épülhetnének Romániában, de önmagában ez még nem tenné biztonságosabbá és „élményszerűbbé” a közúti közlekedést Romániában – derült ki a Krónika Live szerda esti adásában.
2022. január 12., 19:462022. január 12., 19:46
2022. január 13., 14:282022. január 13., 14:28
A videópodcast meghívottja Sándor Gábor, a bukaresti közúti és szállításügyi minisztérium államtitkára, közúti forgalombiztonsági szakember volt, akit Rostás Szabolcs és Szőke László újságírók kérdeztek. A műsor elején az államtitkárt az állítólagos összeférhetetlenségével és hivatali visszaéléssel kapcsolatos, felújított vádakkal kapcsolatos álláspontjáról faggatták. Sándor Gábor kifejtette: az általa alaptalannak ítélt vádakat a fuvarozók egyik, de távolról sem a legjelentősebb érdekvédelmi szervezete fogalmazta meg, és inkább magánérdek rejlik a támadásai mögött.
– szögezte le az államtitkár, aki szerint azt kellene megtanulnia minden gépkocsivezetőnek, hogy a forgalomban levő részvételnek nem versenynek, hanem inkább egy játéknak kellene lennie, a közlekedésnek pedig nem egy kínnak, hanem egy élménynek.
Sándor Gábor a műsorban először jelentette be ugyanakkor, hogy éppen szerdán fogadták el a kormány közlekedésbiztonsági stratégiáját a 2022–2030-as periódusra, aminek célja a felére csökkenteni a súlyos közúti baleseteket. Székelyföld elmaradott közúti infrastruktúrájával kapcsolatban pedig elhangzott: jelenleg nem lehet elmondani, hogy a kormányzat szándékosan hátráltatná ennek fejlesztését, sőt, ebben a témában is friss fejleményekről tudott beszámolni az államtitkár.
A vasúti közlekedésről is esett szó a műsorban, kiderült, hogy Sándor Gábor rendszeresen vonattal ingázik Bukarest és Csíkszereda között: szerinte jó lenne újra elérni oda, hogy évente hatszáz kilométer vasúti pályát fel lehessen újítani. Ehhez képest tavaly mintegy hatvan, tavalyelőtt harminc kilométer vasúti pályát újítottak fel az országban.
A videópodcast a Krónika Facebook-oldalán illetve a Médiatér Youtube-csatornáján nézhető újra.
Elkezdték utalni a gazdáknak az aszálykárenyhítő juttatásokat – közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Barbu mezőgazdasági miniszter. Lapunknak nemrég falugazdász arra panaszkodott, hogy nem egységes kritériumok szerint mérték fel az aszálykárokat.
A Netflix úgy döntött, hogy megemeli az összes előfizetés árát, amelyet Romániában kínál ügyfeleinek, és ez a döntés a streamingpiac konkurens platformjainak több hasonló bejelentése után született – értesült a Hotnews.ro hírportál.
A bukaresti pénzügyminisztérium meghosszabbítja december 20-ig azt az időszakot, ameddig az adóamnesztiát igénybe vevők rendezhetik az adótartozásaikat – közölte csütörtökön Marcel Boloş tárcavezető.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvény kihirdetését követően a kormány megteheti az utolsó lépést a minimálbér 4050 lejre emelése felé – jelentette ki csütörtökön Marcel Ciolacu kormányfő.
Idén január és szeptember között a napelemekkel termelt villamos energia mennyisége 2,93 milliárd kilowattóra volt, 58,6 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A nyers adatok szerint az idei harmadik negyedévben stagnált, a szezonálisan kiigazított adatok szerint pedig 0,2 százalékkal csökkent a bruttó hazai termék (GDP) 2023 harmadik negyedévéhez képest – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nagyon aktuális, de egyúttal sok kérdést felvető és bizonytalanság által övezett témára összpontosított a kolozsvári RMKT Bizniszvitamin elnevezésű rendezvénye, amely egy adóhatósági digitalizációs körképet igyekezett összerakni.
Az elmúlt héten szinte naponta emelkedtek a román 10 éves lejáratú román állampapírok hozamai.
Akárcsak tavaly ősszel, az idei hideg évszak kezdetén is azzal dicsekszenek a bukaresti hatóságok, hogy meghaladja a 100 százalékot Románia gáztározóinak a telítettsége. De hogyan lehetséges mindez? Szakember szolgált magyarázattal.
Tavaly az Európai Unió (EU) mezőgazdasági termelésének összértéke 537,1 milliárd eurót tett ki, ami 1,5 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál; Románia azok közé a tagállamok közé tartozott, amelyekben nőtt a mezőgazdasági termelés értéke.
szóljon hozzá!