Fotó: Facebook/Tarom
Mély sebeket okoz a Taromnak a koronavírus-világjárvány: a román állami légitársaság úgy számol, hogy a következő egy évben több mint egymillióval kevesebb utast fog szállítani, mint 2019-ben, és a „gyógyulási” folyamat is hosszú lesz, alig 2024-ben érhetik el újra a tavalyi szintet.
2020. október 20., 09:562020. október 20., 09:56
A légi szállítás egyike azoknak az ágazatoknak, amelyeket a leginkább sújtott a koronavírus-világjárvány, alaposan megsínylette a pandémia miatt világszerte bevezetett korlátozásokat az amúgy a súlyos veszteségeket követően szárnyalásnak induló román állami légitársaság, a Tarom is.
Egy, az Economica.net gazdasági portál birtokába jutott belső elemzésük szerint bár a 2019-es immár a tizenkettedik egymást követő év volt, amikor veszteséget regisztráltak, utasaik száma viszont rekordot döntött, több mint 3,1 millió személyt szállítottak, és úgy becsülték, hogy a trend idén is folytatódik.
Az elemzés szerint a 2020. december 1. és 2021. november 30. közötti időszakban a Tarom 2 093 000 személyt tervez szállítani, ami több mint egymillióval elmarad a 2019-es szinttől. A 2021–2022-es időszakban is csak 2,9 millió utassal számolnak, és a mostani várakozások szerint egy évvel később is alig haladja meg a 3 milliót a román állami társaság által szállított utasok száma.
Meg lehet menteni a Tarom légitársaságot, azonban mélyreható átalakításra van szükség, az új vezetőség küldetése pedig, hogy élő húsba vágjanak – jelentette ki szerda este Lucian Bode közlekedésügyi miniszter.
Több mint 370-nel csökken az idén a Tarom román állami légitársaság alkalmazottainak száma a vállalatnak a román közlönyben megjelent költségvetése szerint – adta hírül csütörtökön a Digi24 hírtelevízió.
Mostanáig az Európai Bizottság 19,3 millió euró értékben hagyott jóvá hitelgaranciát, ami a kijárási korlátozások idején elszenvedett veszteségek finanszírozására elégséges. A pénzügyminisztérium által biztosított hitelgaranciák teljes összege meghaladja a 312 millió lejt.
2025 januárjában tíz uniós tagországban 1000 euró alatt volt az országos minimálbér – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke csütörtökön kiadott közleményében üdvözölte Donald Trump amerikai elnök bejelentését a kölcsönös vámok felfüggesztéséről, és azt mondta: ez fontos lépés a globális gazdaság stabilizálása felé.
Romániában 250 ezer üresen álló lakást tartanak nyilván a statisztikák. A lakástulajdonosok vagy nem tartózkodnak az országban, vagy hétvégi házakról, nyaralókról van szó, amelyek az év legnagyobb részében lakatlanok.
Új gyárat nyit Romániában egy német vállalat – jelentette be Marcel Ciolacu a kabinet szerdai ülésének elején. A kormányfő szerint az üzemben utasszállító repülőgépekhez fognak alkatrészeket gyártani.
A bukaresti kormány által az idei év első három hónapjában felvett hitelek összege 94 milliárd lej volt, ami 16,2 milliárd lejjel haladja meg a 2024 első három hónapjában regisztrált szintet – számolta ki a Profit.ro gazdasági szakportál.
A tavalyi negyedik negyedévben 2023 utolsó három hónapjához mérten a lakásárak 4,9 százalékkal, a bérleti díjak 3,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Az oktatási minisztérium szerdán bejelentette, hogy idén is folytatódik az Euro200 elnevezésű számítógép-vásárlási program.
A politikusoknak a romániai fejlődésüknek kedvező feltételeket kell teremteniük külföldi befektetők számára – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan ügyvivő államfő.
Az idei év első két hónapjában 5,62 milliárd euró volt a külkereskedelmi mérleg hiánya, 35,1 százalékkal nagyobb, mint 2024 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adataiból.
Terv szerint halad Románia OECD-csatlakozásának folyamata, mivel a 25-ből már 13 bizottságban lezárta a tárgyalásokat, legutóbb a vállalatirányítási bizottságban – számolt be szerdán a Facebook-oldalán Marcel Ciolacu kormányfő.
1 hozzászólás