Megkerült adatvédelem. Vizsgálják, hogyan szivároghatott ki a Zöld ház program keretében pályázó magánszemélyek telefonszáma
Fotó: Pixabay.com
Adatszivárgás történhetett a Zöld ház programot lebonyolító Környezetvédelmi Alapnál (AFM), a szaktárca ellenőrző testülete vizsgálódik az ügyben.
2023. július 14., 16:022023. július 14., 16:02
2023. július 14., 16:072023. július 14., 16:07
A visszásságokra a Hotnews.ro portál irányította rá pénteken a figyelmet, egy brassói olvasójuk ugyanis arról számolt be, hogy miután feliratkozott a programra, a napokban megkeresték egy, napelemek felszerelésével foglalkozó voluntari-i cégtől, hogy bízza meg őket a munkálatok elvégzésével. Mindezt olyan körülmények között, hogy
A hivatalos menetrend szerint a listát július 15-én kell a szakhatóságnak közzétennie, majd a pályázók választhatnak, hogy mely céggel szeretnének dolgoztatni.
Ehhez képest a brassói férfi azt mondja, hogy július 10-én kereste meg őt a Romoffice Construct Holding AG Kft., és szerződést ajánlott, amelynek határideje július 14-e, vagyis a lista közzététele előtti nap volt. Arra a kérdésre, honnan van meg a cégnek a telefonszáma, azt a választ kapta, hogy platformra való feliratkozás nyomán nyilvánossá váltak az adatai azon cégek számára, amelyek részt vesznek a programban. Közölték továbbá, hogy az ő cégük biztos befutó.
A Hotnews.ro újságírója érdeklődő magánszemélyként kereste meg a brassói férfi által megadott számon telefonon a céget, amelynek képviselői azt mondták neki, hogy az AFM-től a lista nyilvánosságra hozatal előtt értesítették őket arról, hogy részt vehetnek a programban. Jelezték egyúttal, hogy a Környezetvédelmi Alaptól kapták meg a programra feliratkozott magánszemélyek telefonszámát.
A portál megkeresésére a környezetvédelmi minisztérium illetékesei megerősítették, hogy több hasonló panasz érkezett hozzájuk is az elmúlt napokban, holott nem nyilvánosak a pályázók adatai, és azokhoz a programban részt vevő cégek sem férhetnek hozzá, ezért
A minisztérium közölte egyúttal, hogy az AFM valóban véglegesítette már a „befutó” cégek listáját, a 754 jelentkezőből végül 654 vállalkozás vehet részt a Zöldház programban.
Közleményben reagált a történtekre pénteken a Környezetvédelmi Alap. Azt írták:
Az intézmény is jelezte, hogy a Zöld ház program nyertes pályázói közül az elmúlt napokban többen jelezték: megkeresték őket napelemes rendszerek telepítésére szakosodott cégek felajánlani a szolgáltatásaikat.
Az AFM közlése szerint jelenleg még tart azoknak a vállalkozásoknak a kiválogatása, amelyek a későbbiekben napelemes rendszereket szerelnek fel a Zöld ház program nyertes pályázóinak ingatlanaira. A listájukat a kiválasztás lezárása után közzé fogják tenni.
Mint ismeretes, a május 19-én elindított Zöld ház program kedvezményezettei 20 ezer lejes támogatásban részesülnek, amelyhez legkevesebb 2000 lejes önrészre van szükség. A program költségvetése 1,75 milliárd lej, a pályázati keretből csaknem 87 ezer házra kerülhet napelem.
Lezárult csütörtökön a Zöld ház program magánszemélyek számára indított kiírása. Az utolsó szakaszban a nyugati fejlesztési régióból fogadták az igényléseket az áramfejlesztő napelemek felszerelésére nyújtott állami támogatásra.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!