A Profinak több mint 1200 boltja van Románia nagyjából 550 településén
Fotó: Facebook/Profi Romania
A Profi kiskereskedelmi üzletlánc vette át a vezetést 2019-ben a romániai magánszektor legnagyobb munkáltatóinak a rangsorában. A második a Dacia autógyár, a harmadik pedig RCS&RDS távközlési vállalkozás.
2020. szeptember 18., 10:192020. szeptember 18., 10:19
2020. szeptember 18., 10:202020. szeptember 18., 10:20
A Profi a mioveni-i Dacia üzem beelőzésével állt az első helyre az Economica.net gazdasági hírportál kérésére az Országos Cégjegyzék által kiadott adatok alapján összeállított rangsor szerint. A kiskereskedelmi üzletláncnak a tavalyi év során átlagosan több, mint 16 000 alkalmazottja volt, ami nagyjából 2700-zal haladja meg az egy évvel korábban regisztrált szintet az adóhatósághoz benyújtott mérlegek alapján. A Profinak amúgy több mint 1200 boltja van Románia nagyjából 550 településén.
A koronavírus-világjárvány begyűrűzése előtt húsz év után először fordult elő, hogy az alkalmazottak száma az országban meghaladta a nyugdíjasokét. De aztán minden megváltozott.
A harmadik pedig RCS&RDS távközlési óriás átlagosan 13 000 körüli munkavállalójával.
A legtöbb személyt foglalkoztató pénzintézet eközben a Transilvania Bank, majd a BRD, a CEC Bank és a BCR következik – a rangsor szerint ezek közül tavaly csak a listavezető növelte alkalmazottai számát 2018-hoz képest.
Jelen pillanatban 5.580.000 alkalmazottat tartanak számon Romániában, ami mindössze 640-nel marad el a januárban jegyzett számtól – jelentette ki kedd este Violeta Alexandru munkaügyi miniszter.
Idén márciusban 4 664 642 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, számuk megegyezett az egy hónappal korábbival; az átlagnyugdíj 2758 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) pénteken közzétett adataiból.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
1 hozzászólás