A Profinak több mint 1200 boltja van Románia nagyjából 550 településén
Fotó: Facebook/Profi Romania
A Profi kiskereskedelmi üzletlánc vette át a vezetést 2019-ben a romániai magánszektor legnagyobb munkáltatóinak a rangsorában. A második a Dacia autógyár, a harmadik pedig RCS&RDS távközlési vállalkozás.
2020. szeptember 18., 10:192020. szeptember 18., 10:19
2020. szeptember 18., 10:202020. szeptember 18., 10:20
A Profi a mioveni-i Dacia üzem beelőzésével állt az első helyre az Economica.net gazdasági hírportál kérésére az Országos Cégjegyzék által kiadott adatok alapján összeállított rangsor szerint. A kiskereskedelmi üzletláncnak a tavalyi év során átlagosan több, mint 16 000 alkalmazottja volt, ami nagyjából 2700-zal haladja meg az egy évvel korábban regisztrált szintet az adóhatósághoz benyújtott mérlegek alapján. A Profinak amúgy több mint 1200 boltja van Románia nagyjából 550 településén.
A koronavírus-világjárvány begyűrűzése előtt húsz év után először fordult elő, hogy az alkalmazottak száma az országban meghaladta a nyugdíjasokét. De aztán minden megváltozott.
A harmadik pedig RCS&RDS távközlési óriás átlagosan 13 000 körüli munkavállalójával.
A legtöbb személyt foglalkoztató pénzintézet eközben a Transilvania Bank, majd a BRD, a CEC Bank és a BCR következik – a rangsor szerint ezek közül tavaly csak a listavezető növelte alkalmazottai számát 2018-hoz képest.
Jelen pillanatban 5.580.000 alkalmazottat tartanak számon Romániában, ami mindössze 640-nel marad el a januárban jegyzett számtól – jelentette ki kedd este Violeta Alexandru munkaügyi miniszter.
2025 januárjában tíz uniós tagországban 1000 euró alatt volt az országos minimálbér – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke csütörtökön kiadott közleményében üdvözölte Donald Trump amerikai elnök bejelentését a kölcsönös vámok felfüggesztéséről, és azt mondta: ez fontos lépés a globális gazdaság stabilizálása felé.
Romániában 250 ezer üresen álló lakást tartanak nyilván a statisztikák. A lakástulajdonosok vagy nem tartózkodnak az országban, vagy hétvégi házakról, nyaralókról van szó, amelyek az év legnagyobb részében lakatlanok.
Új gyárat nyit Romániában egy német vállalat – jelentette be Marcel Ciolacu a kabinet szerdai ülésének elején. A kormányfő szerint az üzemben utasszállító repülőgépekhez fognak alkatrészeket gyártani.
A bukaresti kormány által az idei év első három hónapjában felvett hitelek összege 94 milliárd lej volt, ami 16,2 milliárd lejjel haladja meg a 2024 első három hónapjában regisztrált szintet – számolta ki a Profit.ro gazdasági szakportál.
A tavalyi negyedik negyedévben 2023 utolsó három hónapjához mérten a lakásárak 4,9 százalékkal, a bérleti díjak 3,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Az oktatási minisztérium szerdán bejelentette, hogy idén is folytatódik az Euro200 elnevezésű számítógép-vásárlási program.
A politikusoknak a romániai fejlődésüknek kedvező feltételeket kell teremteniük külföldi befektetők számára – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan ügyvivő államfő.
Az idei év első két hónapjában 5,62 milliárd euró volt a külkereskedelmi mérleg hiánya, 35,1 százalékkal nagyobb, mint 2024 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adataiból.
Terv szerint halad Románia OECD-csatlakozásának folyamata, mivel a 25-ből már 13 bizottságban lezárta a tárgyalásokat, legutóbb a vállalatirányítási bizottságban – számolt be szerdán a Facebook-oldalán Marcel Ciolacu kormányfő.
1 hozzászólás