Fotó: Marcel Ciolacu/Facebook
Péntektől elkezdik kiosztani a 13,8 százalékkal megnövelt nyugdíjakat – erősítette meg a csütörtöki kormányülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök, aki beszélt ugyanakkor arról is, hogy nem szeretné, ha a választási szuperév miatt a politikum olyan ígéreteket tenne, amelyeket aztán nem lehet teljesíteni.
2024. január 04., 14:292024. január 04., 14:29
2024. január 04., 14:462024. január 04., 14:46
„Annak ellenére, hogy egy rendkívül fontos választási év elé nézünk, szeretném, ha nem ígérnénk semmi olyat, amit nem tudunk megvalósítani. Továbbra is Romániát és a romániaiakat kell az első helyre tennünk, amikor döntéseket hozunk” – idézte a kormányfő nyilatkozatát az Agerpres hírügynökség.
Emlékeztetett, hogy most 13,8 százalékkal nőnek a nyugdíjak, de szeptemberben elkezdik újraszámolni ezeket a jövedelmeket, és „igazságot fognak szolgáltatni több millió nyugdíjasnak”. Ciolacu arról nem tett említést, hogy azok a nyugdíjasok, akik bankszámlára kapják a pénzt, csak január 11-én vagy 12-én jutnak hozzá az illetményükhöz.
Mint ismeretes, a korábbi ígéretek szerint – a méltányosság jegyében – szeptemberben csak a kisnyugdíjak nőnek, a legnagyobbak a mostani szinten maradnak. Konkrétumok azonban még nem hangzottak el a témában.
A postának már átutalták a nyugdíjak kézbesítéséhez szükséges összegeket, az illetmények kézbesítését még a héten megkezdik – tudatta szerdán a munkaügyi minisztérium.
2024-től a kisnyugdíjak nőni, a nagyok pedig stagnálni fognak – hangsúlyozta ismételten Marcel Ciolacu miniszterelnök egy csütörtök esti tévéinterjúban.
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
1 hozzászólás