Fotó: Marcel Ciolacu/Facebook
Péntektől elkezdik kiosztani a 13,8 százalékkal megnövelt nyugdíjakat – erősítette meg a csütörtöki kormányülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök, aki beszélt ugyanakkor arról is, hogy nem szeretné, ha a választási szuperév miatt a politikum olyan ígéreteket tenne, amelyeket aztán nem lehet teljesíteni.
2024. január 04., 14:292024. január 04., 14:29
2024. január 04., 14:462024. január 04., 14:46
„Annak ellenére, hogy egy rendkívül fontos választási év elé nézünk, szeretném, ha nem ígérnénk semmi olyat, amit nem tudunk megvalósítani. Továbbra is Romániát és a romániaiakat kell az első helyre tennünk, amikor döntéseket hozunk” – idézte a kormányfő nyilatkozatát az Agerpres hírügynökség.
Emlékeztetett, hogy most 13,8 százalékkal nőnek a nyugdíjak, de szeptemberben elkezdik újraszámolni ezeket a jövedelmeket, és „igazságot fognak szolgáltatni több millió nyugdíjasnak”. Ciolacu arról nem tett említést, hogy azok a nyugdíjasok, akik bankszámlára kapják a pénzt, csak január 11-én vagy 12-én jutnak hozzá az illetményükhöz.
Mint ismeretes, a korábbi ígéretek szerint – a méltányosság jegyében – szeptemberben csak a kisnyugdíjak nőnek, a legnagyobbak a mostani szinten maradnak. Konkrétumok azonban még nem hangzottak el a témában.
A postának már átutalták a nyugdíjak kézbesítéséhez szükséges összegeket, az illetmények kézbesítését még a héten megkezdik – tudatta szerdán a munkaügyi minisztérium.
2024-től a kisnyugdíjak nőni, a nagyok pedig stagnálni fognak – hangsúlyozta ismételten Marcel Ciolacu miniszterelnök egy csütörtök esti tévéinterjúban.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
1 hozzászólás