Fotó: Pixabay.com
Egy friss kutatás arra kereste a választ, hogyan boldogultak az emberek a mozgást korlátozó megszorítások közepette. Arra a kérdésre, hogy mit terveznek a 2021-es évre, a megkérdezettek 42%-a azt válaszolta, hogy több pénzt takarítana meg a következő tizenkét hónapban.
2021. január 11., 18:022021. január 11., 18:02
Az alanyok egyharmada a lakásába szeretne befektetni, 28% pedig egy különleges nyaralást tervez. Négyből egy megkérdezett egy másodállás vállalásával szeretné kiegészíteni jelenlegi keresetét vagy más bevételi forrásokat szeretne beindítani – derül ki a hétfőn közzétett adatokból.
A Wisemetry Research által október 30. és november 4. között végzett felmérés olyan témákat érintett, mint a távmunka megszervezése, a gyerekek oktatása és gondozása, de vizsgálta az elkülönüléssel szembeni „küzdési” stratégiákat és azokat a szokásokat is, amelyeket az emberek megtartanának vagy elsajátítanának az új évben.
Az új évi tervek közt szerepel a hiteltörlesztés befejezése (a megkérdezettek 21%-a), a munkahelyváltás (18%), vagy nagyobb karrierbeli váltás (17%) is.
A következő tizenkét hónapban a megkérdezettek elsősorban különleges vakációkra, elektronikai felszerelésekre és más berendezési tárgyakra költenének. A megkérdezettek 32%-a meg van győződve arról, hogy a következő tizenkét hónapban vakációzni megy vagy befizet egy üdülésre.
akár olyan exotikus országokat, amelyek kívül esnek a klasszikus turisztikai úti célokon.
A válaszadók egynegyede biztos benne, hogy idén elektronikai, illetve új technológiai cikkekre fog költeni. Ezek ugyanis a 2020-as év nélkülözhetetlen eszközeinek számítottak, mind a munkahelyi és iskolai tevékenységekben, mind pedig a szórakozásban és a szerettekkel való kapcsolattartás tekintetében.
Nem elhanyagolható azok aránya sem, akik lakásfelújítást terveznek (23%) vagy új lakberendezési cikkeket vásárolnának (22%).
Az otthon új funkciók betöltésének helyszíne lett: munkahely, iskola és közösségi tér egyben. Szükségessé vált tehát egy olyan tér kialakítása, amely megfelel az új funkciók keltette igényeknek. Kétségkívül megváltoztak az ideális lakással szemben támasztott elvárások is. A tanulmány kimutatja, hogy igény van új ingatlanok vásárlására is.
2020-ban az emberek digitális életformát folytattak, és miden jel arra utal, hogy ez a 2021-es évben is folytatódik.
A három legfontosabb szokás, amelyet az emberek tovább vinnének vagy megvalósítanának 2021-ben, a digitális tevékenységekre vonatkozik, és azokra a szokásokra, amelyek hatékonyabbá tették az adminisztratív teendőkre fordított időt. 66 százalékuk kevesebbszer akar banképületet látogatni, 62% térne át az online banking használatára, 61% szeretne kizárólag elektronikus formában kapni a közműszámláit.
42%-uk gyakorolna valamilyen sportot állandó jelleggel, egyharmaduk pedig leszokna a dohányzásról és gyakrabban járna orvosi vizsgálatokra. 8%-nak pedig feltett szándéka kevesebbet dolgozni, mint napi 8 óra.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
szóljon hozzá!