Teodorovici nem tűnt meggyőzőnek, amikor azt mondta: nem a pénzhiány indokolja az intézkedéseket
A kormány szolidaritási adót tervez kivetni a tízezer lejnél magasabb különnyugdíjakra – jelentette be hétfőn Eugen Teodorovici pénzügyminiszter.
2019. július 15., 18:392019. július 15., 18:39
2019. július 15., 18:432019. július 15., 18:43
A tárcavezető szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) végrehajtó bizottságának ülésén „elvi szinten” megállapodtak a költségvetés-kiigazítás alapelveiben, és előterjesztették néhány intézkedés tervezetét. A pénzügyminiszter rámutatott, terveik szerint tízezer lejben szabnák meg a speciális nyugdíjak felső határát, arra az összegre pedig, amely ezt meghaladja, úgynevezett szolidaritási adót vetnének ki, de nem pontosította, hogy mekkora lesz ez a közteher.
A pénzügyi tárca vezetője szerint több módosítási változat szóba jöhet ennek kapcsán, például korlátozhatják az évente igénybe vehető ingyenes utazások számát, megszabhatják a kedvezményezettek felső korhatárát, vagy a tanulási eredményekhez köthetik az ingyenjegyek odaítélését. A miniszter nyomatékosította: a végrehajtó bizottság elvi beleegyezését adta a tervezetekhez, a módosítások végleges formájáról a hónap végére tervezett költségvetés-kiigazításig születik döntés.
„Fontosnak tartom hangsúlyozni, hogy nem a pénzhiány indokolja ezeket az intézkedéseket. Ezeket azért kell meghozni, mert ez így logikus, általuk a következő évekre is biztosítani lehet a kívánt pénzügyi fenntarthatóságot” – idézte Eugen Teodorovici pénzügyminisztert az Agerpres hírügynökség.
Marcel Ciolacu kormányfő hétfőn ismételten leszögezte, hogy nem emelik jövőre az általános forgalmi adó (áfa/TVA) szintjét.
A gáz- és villamosenergia-árak idén télen nem lesznek magasabbak a tavalyi év azonos időszakához képest, mivel az energiaár-sapka 2025. április elsejéig érvényes – jelentette ki hétfőn egy konferencián Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
A kormány ezen a héten elfogadja a bruttó minimálbért 4050 lejre emelő jogszabályt – jelentette be hétfőn Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Az Európai Bizottság átalakítaná az agrártámogatások rendszerét, ezzel szemben az EU magyar elnöksége arra törekszik, hogy az eddig bevált területalapú, és vidékfejlesztési támogatások főbb irányelvei továbbra is megmaradjanak.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
szóljon hozzá!