Fotó: Sándor Csilla
Újra alulról súrolja a 7 lejes lélektani határt a legolcsóbb benzin literenkénti ára, így a sofőröknek mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk minden egyes tankolásnál. A múlt hónaphoz képest egy 50 literes tank benzin átlagosan 12 lejjel drágult. Közgazdászok szerint a következő időszakban mérséklődhet a drágulás a töltőállomásoknál, mivel az üzemanyagárakat befolyásolja a kőolaj hordónkénti ára, amely az utóbbi időben nem sokat emelkedett.
2023. április 19., 10:302023. április 19., 10:30
Miután a benzin ára a tavalyi év végén 6 lej alá csökkent literenként, az autósok most csodálkozva figyelik, hogy a legolcsóbb benzin ára is ismét a 7 lejes szinthez közelít. Egyes bukaresti benzinkutakon a standard benzint 6,96 lej/literért árulják, míg a Peco-online ármonitor szerda reggeli adatai szerint
A benzin árának év eleji csökkenését a kőolaj akkor 80 dollár alatti áron jegyzett hordónkénti ára alakította. Időközben az ár 5 dollárral emelkedett.
A drágulást Szaúd-Arábia és a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) más országai azon döntése okozza, hogy májustól csökkentik az olajkitermelést.
A napokban is folytatta a drágulást a benzin a romániai töltőállomásokon, így zavaly óta felére csökkent az árkülönbség a gázolajhoz képest.
„Tekintettel arra, hogy jelenleg az olaj hordónkénti ára nem túl magas, mindössze pletykák vannak, én nem sietnék a tartalékképzéssel. Nem mondanám, hogy pánikba kellene esnünk, és biztosra vennünk, hogy áremelkedéseket fogunk látni. Könnyen lehet, hogy a következő napokban elsimulnak a dolgok, és az árak ismét csökkenni kezdenek” – nyilatkozta Christian Năsulea közgazdász a Digi24 hírtelevíziónak.
Mint ismeretes, a standard benzin 6,38 lejes árszinttel kezdte az idei évet, amikortól megszűnt az 50 banis árkompenzáció, és azóta apró lépésekben, de szinte folyamatos az áremelkedés. A bukaresti illetékesek korábbi nyilatkozatai alapkán nem valószínű, hogy egyhamar újra számíthatunk ártámogatásra.
Nagyjából 8 százalékkal drágult meg az év eleje óta a benzin és a gázolaj is a romániai töltőállomásokon.
Csütörtöki ülésén a kormány december 19-ig meghosszabbította azt az időszakot, ameddig az adófizetők a részleges adóamnesztia kedvezményeivel élve törleszthetik az adóhátralékaikat.
Soha nem látott magasságokba röpítette Donald Trump győzelme a bitcoint és más kriptovaluták árfolyamát. Szakértővel jártuk körbe az árrobbanás körülményeit, a várható trendeket.
Sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány az akkumulátoros energiatárolás és a szivattyús-tározós erőművek támogatásáról – számolt be Sebastian Burduja.
Hárommillió lejjel kiegészítette a kormány csütörtöki ülésén a burgonyatermesztőket támogató program költségvetését – közölte a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány jóváhagyja Románia 2025–2035-ös energiastratégiáját, és a kiszolgáltatott fogyasztók védelme érdekében meghosszabbítja az energiaár-sapkára vonatkozó intézkedést – jelentette be csütörtökön a miniszterelnök.
Fiaskó árnyékolta be már az üzembe állítása utáni második napján a román állam által vásárolt vadonatúj Alstom vonat útját: nem tudott elindulni.
Az amerikai Lockheed Martin és a nagyváradi Sinteza vállalat szándéknyilatkozatot írt alá egy fenntartható és stabil energia előállítását támogató, szén-dioxid-kibocsátásmentes GridStar Flow akkumulátorgyár nagyváradi megépítéséről.
Az adósságot maguk előtt görgető romániai lakosok csaknem fele a kormányt okolja a felhalmozott adósságaiért, legyen szó banki tartozásokról vagy ki nem fizetett számlákról – derül ki a 2024-es adósságbarométerből.
A kontinensen fertőz a madárinfluenza vírusa, Kelet-Európában Magyarország a legfertőzöttebb ország. A Krónika által megkérdezett szakember szerint Romániában egy Brăila és egy Konstanca megyei háztáji gazdaságban észlelték eddig a betegséget.
Úgynevezett köz- és magán-együttműködés révén képzeli el a Budapest és Bukarest között tervezett nagy sebességű vasút megépítését a román közlekedési miniszter.
szóljon hozzá!