Fotó: FacebookLia Olguta Vasilescu
Mégsem mondott le a kormány a nyugdíjrendszer második pillérének opcionálissá tételéről. A munkaügyi miniszter szerint nem lesz több nyugdíja annak, aki megtartja a jelenleg kötelező magánnyugdíj-pénztári befizetést.
2018. június 11., 15:412018. június 11., 15:41
2018. június 11., 15:442018. június 11., 15:44
Bár a múlt héten még úgy tűnt, hogy a közfelháborodás nyomán a kormány egyet hátralép a nyugdíjrendszer második pillére, a kötelező magánnyugdíj-hozzájárulások ügyében, Lia Olguţa Vasilescu munkaügyi miniszter egy vasárnap esti televíziós interjúban újfent leszögezte, opcionálissá teszik a magánpénztári befizetéseket.
– fogalmazott a tárcavezető a România Tv műsorában. Bejelentette egyúttal, hogy még a nyár folyamán közzétesznek egy jelentést, amely ismerteti, milyen előnyei és milyen hátrányai vannak a kötelező magánnyugdíj-hozzájárulásnak, és ki-ki maga dönti el, hogy akarja-e ezt követően fizetni.
„Nagyon világosan elmagyarázzuk mindenkinek, aki hozzájárulást fizet a második pillérbe, hogy mennyi lesz a nyugdíja. Az embereknek elvárásaik vannak, és beszélgetéseim során azt tapasztalom,
– emelte ki ugyanakkor Vasilescu. Ismételten arról biztosította ugyanakkor a polgárokat, hogy nem fogják államosítani a második pillért.
A múlt héten Viorica Dăncilă miniszterelnök még úgy nyilatkozott, nincsen a második pillér kapcsán semmiféle törvénytervezet, és arra kérte az újságírókat, hogy felejtsék el a témát, legalábbis egyelőre. Fontosnak tartotta leszögezni egyúttal, hogy a második pillér nem szűnik meg.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A Romániából induló járatokra a legolcsóbban vasárnap, ezt követően pedig szombaton lehet repülőjegyet foglalni, a legolcsóbb lehetőségek pedig 30, sőt 45 nappal az indulás előtt elérhetőek – erre a következtetésre jutottak a Vola.ro szakemberei.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
szóljon hozzá!